kandidiaz

Candida albicans
mikroskop altında

Candida, maya benzeri mantarlara ait yuvarlak veya oval şekilli tek hücreli bir mikroorganizmadır. Candida cinsi en yaygın olanları Candida albicans (Candida albicans) olan yaklaşık 170 türe sahiptir. Onunla neredeyse her yerde buluşabilirsiniz - topraktan ve ev eşyalarından insan vücudunun dokularına: bağırsaklarda, ağız boşluğunda, yemek borusunda, cinsel organlarda vb. [...]

Oku ...
Pamukçuk ve gebelik sss

Vajinadaki pek çok kadın, bazı faktörlerin etkisi altında aktif olarak çoğalmaya başlayabilen ve bu nedenle iltihaplanmaya ve sonuç olarak kandidiyaza neden olabilen özel bir Candida mantarına sahiptir; pamukçuk. Nedeni kötü hijyen, stres, kataral hastalıklar, hormonal bozulmalar ve hatta sadece yanlış beslenme olabilir.

Oku ...
Candida özofajit

Candida özofagus - sindirim sistemi enfeksiyöz patolojisinde önde gelen bir yer işgal viseral kandidiyaz bir tezahürü. Hastalığın nedensel ajanı, Candida cinsinin şartlı patojenik mantarları olup, sağlıklı bir vücutta yaşamakta ve insan mikroflorasının normal sakinleri olmaktadır.

Oku ...
Candidal stomatiti tedavi ediyoruz

Stomatitis, oral mukozanın iltihapları için yaygın bir isimdir. Oral kavitenin mukoza zarındaki tüm iltihapların yarısından fazlası, yaygın olarak "pamukçuk" olarak adlandırılan kandidal stomatitin neden olduğu Candida albicans türünün mantarlarından kaynaklanır. Öyleyse neden bu nahoşluk hastalığı ortaya çıkıyor, kandidal stomatit belirtileri nelerdir ve ağızda Candida mantarlarından nasıl kurtulur?

Oku ...
Bütün erkekler pamukçuk hakkında bilgi istedi, ama sormaktan korkuyorlardı.

Penis başındaki plak, kızarıklık ve akıntı, pamukçuk hakkında konuşabilir. Bir erkeğin başında, hastalığın nedenleri ve tedavisi ile ilgili olarak yüzlerce soru ortaya çıkmaktadır. Bir ürologdan profesyonel bir cevap aramak daha iyidir: bilgi ve tecrübesi hoş olmayan bir hastalıktan hızlı bir şekilde kurtulmayı mümkün kılacaktır. Ancak, hala rahatsız edici ya da sormaktan utanç verici birkaç soru var. Onlara yetkin cevaplar vermeye çalışacağız.

Oku ...
Çocuklarda Candida stomatitis: tanımak ve fethetmek
şok bebek

Bebek ağlıyor ve yemeyi reddediyor mu? Ağzına bakın ve bunların önemsiz ruh halleri ve mantar stomatiti değil, dilin, yanakların ve tüm mukoza zarının beyazımsı bir çiçek ile kaplandığı bir hastalık olduğundan emin olun. Bir kırıntı nasıl tedavi edilir ve ıstırabını nasıl hafifletir?

Oku ...