Asiklovir tabletleri

Diğer formülasyonlar arasında: merhem .

analogları

Acre

  • Zovirax
  • Viroleks
  • Provirsan
  • Supraviran
  • Tsiklovaks
  • Tsiklovir
  • Tsitivir

fiyat

: 113 р. Ortalama fiyat * Çevrimiçi: 113 s.

Nereden alınır:

kullanma talimatları

"Asiklovir" - viral enfeksiyonlarla mücadele etmek için başarılı bir şekilde kullanılmıştır etkili bir antiviral ilaç. herpes simpleks virüsü ve suçiçeği zoster karşı Özellikle etkili ilaç.

tanıklık

Belupo kullanılan ilaç virüs tipi nedeniyle çeşitli hastalıkları tedavi etmek için Herpes simplex vb Genital herpes, herpetik keratit bulunan,

Ayrıca, madde Varicella zoster (zona, su çiçeği) nedensel maddesi olan primer ya da tekrarlayan viral enfeksiyonların tedavisinde etkilidir.

O, yeni elemanlar hastalığın oluşmasını önlemeye yardımcı deri ve iç organ virüsünün yayılma olasılığını azaltır. İlacın Kullanım kabuklar oluşumunu ve cildin iyileşme sürecini teşvik değil, aynı zamanda hastalığın ileri evrelerinde hissini zayıflatır.

"Asiklovir" immünomodülatör özelliklere sahip olan ve zayıflamış bağışıklık bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarda kompleks tedavisinde kullanılan bu sayede sistem, ve kemik iliği nakli geçirmiş olanlar ile gövdenin koruyucu özelliklerini aktive eder.

Şekli ve Dozu

Belmedpreparaty herpes simpleks virüsünün sebep olduğu hastalık, yetişkin hasta günde tableti beş kez almak ve herpes zoster tedavisi için gereken - 2-4 tabletleri günde beş kez. hastalara önleyici bir tedbir olarak 0,5-1 tableti 2-4 günde tayin.

2 yaşından küçük çocuklar yetişkin dozu belirlenmiş ve bebekler altında 2 yaşında olan - yarısı erişkin dozu.

herpes zoster, tedaviden genellikle 5 gün süre, semptomların ortadan kalktığı sonra 3 gün daha devam edildi.

İlaç bol sıvı ile olursa olsun yemek, ağızdan alınır.

Kontrendikasyonlar

"Asiklovir" uygulayarak önemli kontrendikasyon ilaca bireysel aşırı duyarlılıktır.

Gebelik ve emzirme

sentez Gebelik ve emzirme döneminde fonların kullanımının etkisi çalışılmamıştır, ancak çalışmalar plasenta ve anne sütü nüfuz edebildiğini göstermektedir.

Buna dayanarak, bu anneye sağlaması beklenen yararları çocuğa potansiyel riske ağır vakalarda başka bir amaçla uzman için kullanılabilir.

durumunda gebe kadınlarda herpes tedavisi kesinlikle bir doktora danışmak gerekiyor!

aşırı doz

Aşırı doz mümkün gastrointestinal sistem ihlalleri (bulantı, kusma, ishal), sinir sisteminin (baş ağrısı, bozulmuş koordinasyon, konfüzyon), alerjik reaksiyonların durumlarda. Tedavi - mide yıkama, hemodiyaliz, organizma fonksiyonlarının hayatını sürdürmek.

yan etkiler

Genellikle "Asiklovir" iyi tolere, ancak bazı durumlarda, olası cilt döküntüleri, kaşıntı, bulantı, ishal, kusma, baş ağrısı, yorgunluk. Bu gibi durumlarda, ilaç derhal kesilmeli ve doktora başvurun edilmelidir.

Bileşim ve farmakokinetik

ozon ilacın ana aktif bileşen virüsün DNA üzerinde bir etkiye sahiptir ve çoğalmasını engeller asiklovir vardır. dozun yaklaşık% 20 arasında bir miktarda kısmen bağırsak yolunda absorbe vasıtalar.

kanda yüksek konsantrasyonu 1.5-2 saat sonra ulaşılır. değişmemiş olarak böbrekler tarafından atılır ilacın büyük kısmı (yaklaşık% 85-90), ve küçük bir miktar - bir metabolit.

Diğer ilaçlarla eşzamanlı alımı "Asiklovir" emilimini etkilemez, ancak idrar ve yavaş takas sürede konsantrasyonunu arttırabilir.

Dikkat

Yaşlı hastalarda, asiklovir çıkarma oranı büyük ölçüde azaltılabilir, böylece ilaç kullanırken vücut yeterli sıvı akışını sağlamak. Böbrek yetmezliği durumunda fonların uygulama ve gerekli dozaja karar doktor tarafından sadece yapılmalıdır.

diğer

Reçete ile satılır. ışıktan korunan kuru bir yerde, depolanan, yüksek olmayan bir sıcaklıkta 25 ° C 'de çocuk ulaşmak Raf ömrü 3 yıl.

yorumlar

(Yorumlarda görüşlerinizi giriniz)

İlaç "Asiklovir" - küçük herpes büyük bir yara meydana yapar ucuz ve etkili bir araç. Fakat kendi deneyimlerinden bunun uçuk kendisi keçe kaşıntı ve yanma yapar en kısa sürede, erken dönemlerinde kullanılan, bu nedenle bu sihirli hapları hep yanımda taşımak gerektiğini söyleyebiliriz. Elena, Ekaterinburg

Herpes - sorunlarımı en ciddi biri, hatta hafif bir soğuk sonra dudaklarından göründüğü gibi. Tek kurtuluş - Tabletler "Asiklovir", sadece birkaç kuruşa herhangi eczaneden satın alınabilir. Bunlar en kısa sürede kurumasını boğaz başlar kullanımı gibi merhem daha iyidir, ve iki ya da üç günde, kesinlikle görülemez. Anna, Moskova

Herpes virüsü ile Çocuğumun ile teşhis edilir sürece onsekiz olarak aya kadar karşı karşıya değil "herpes boğaz ağrısı." Doktor tabletin bir çeyrekte günde 3 kez ilaç "asiklovir" reçete. İki gün boyunca düzenlenen Yüksek sıcaklık, alımı başladıktan sonra 12 saat düştü ve çocuk hızla iyileşmekte gitti. "Asiklovir" teşekkür ederiz! Larisa, Pavlodar

* - izlemenin anda birkaç satıcıları arasında ortalama değer bir kamu teklif değildir

1 comment

Hazırlık ait yorumunuzu bırakın

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.