atopik dermatit

Kozmetik - alerjenlere biri

uyaran-alerjen etkisi için ön koşul cilt enflamatuar süreçler, - Atopik dermatit. patoloji kızarıklık, kaşıntı hissi, ülserler ve veziküllerin görünüm gibi tipik belirtileri ortaya çıkar.

Eğer atopik dermatit (zayıflık) hasta masanın altına yürüyerek gitmek zorunda olduğu ebeveynler sıklıkla anlaşılması, alerjik dermatit yetişkin hastaların ayrıcalığım (istatistiksel çocuklarda risk daha düşüktür) sıklığıdır.

allerjik belirtiler ve Dermatic insanlara eğilimli eğilimli patoloji bu form oluşturulur. Birçok kişi küçük döküntüleri oldukça doğru değil dermatik kökeni, odak yok. Sonuçta bu oldukça basit bir kozmetik kusur yerine, birçok organik sistemlerini etkileyen ciddi bir patolojidir.

Hatta hafif ifadesi organizmanın bağışıklık koruması için zararlı olabilir, bu nedenle bir doktor katılımını ve uygun tedavi yöntemlerini gerektirir.

Genel gerçekler

obshestvo1 Bazı ona özel bir eğilim var ancak Alerjik dermatit, dünya nüfusunun tümüne eşit tabidir. bu Faktör alerjen tahriş edici etkisi için vücudun inflamatuar yanıtı olduğundan bu patoloji, bulaşıcı değildir.

Ve kozmetik kusur - sadece zararsız bir gerçektir. Atopik dermatit, ciddi özellikle kalitesine, hastanın ömrünü etkileyen şişkinliğin azaltılması, kızarıklık ve yoğun yakma, soyma ve kaşıntı hissi, karakteristik bir görünüm, kışkırtır.

Oldukça basit bir algoritma bir patolojik durumu gibi geliştirir. deri ya da mukoz tetikleyiciler iltihap sürecinin deri ya da mukoza yüzeyi üzerinde düşen alerjik faktörü Tahriş edici:

 1. alerjik bağışıklık antikorlarda bir antijenik madde ile temasın faktör buna ve aşırı duyarlılık üretilir sonra;
 2. Antijen organizma ile bir sonraki temas üzerine dermatit, alerjik doğaya yanıt verir.
döküntü alerjenle temas halinde olduğunu ve vücutta yayılır değilse arada, hastanın basit büyük olasılıkla kontakt dermatit .

net sınırlar yoktur geleneksel farklı türlerin alerjik dermatit lezyonlar ve kare bölümünün detaylı lokalizasyon bağımsız bir madde alerjen ile etkileşim ile karşılaştırıldığında. Bundan başka, alerjik uyaranlara belirli bir grup ile temas geleneksel dermatit, her bir hasta kendini göstermektedir.

Ev kimyasalları Basitçe, bölüm uyaran doğal olarak güvenli olan, ve bu nedenle benzer süreçler kışkırtır (böylece asitler, çözücü, beyaz kimyasal ve yanıkları ve döküntüleri.).

Atopik dermatit organizma bir hassasiyete gelişmiş olan bu tür maddeler ile ilgili olarak ortaya çıkar. O bir antijenik bileşik vücuda nedeniyle aşırı duyarlılık hemen tepki neredeyse anında dokunmaya tepki olarak kabul edilir.

Genellikle atopik ve alerjik dermatit bir ve aynı hastalığı olarak kabul edilir ve tedavisi genellikle benzerdir. sınırları gerçekte bulanık, ama biz ayrı ayrı bu hastalıkların bakacağız:

 1. Çeşitli hastalıkların gelişiminin mekanizması. Bu nedenle, atopik dermatit alerjen (bazen birkaç gün) maruz kaldıktan sonra bir süre tezahür edebilir. Relapslar bilinmeyen nedenlerle ortaya çıkar. alerjik döküntü Dr. olanlar çok çabuk görünür;
 2. Atopik dermatit, her zaman alerjen ve antikorun mevcudiyetine işaret etmektedir. Son çalışmalar, atopik dermatit göre alerjik olmayan bir yapıya sahip olabilir;
 3. atopik dermatit için genetik yatkınlık gerekir. Alerji herhangi bir kişinin elde edilebilir;
 4. AD ilk erken çocukluk görünür. Bir yetişkin benzer sorunlar varsa, bu azami alerjisi var.

sınıflandırma

Uzmanlar hastalığın birçok çeşidi tespit:

 1. Alerjik temas dermatiti, - bağlı vb klorlu su, sabun, deterjan ya da temizleme, yün, bitki poleni, böcekler gibi çevresel faktörler ile etkileşim meydana gelir;.
 2. Gıda dermatit - Belirli yiyeceklere karşı bağışıklık sisteminin alerjik tepkidir;
 3. Atopik formu - karmaşık solunum yolu sendromu, mide-bağırsak bozuklukları ve deri lezyonlarıdır. Spontan olarak bu tür alerjik dermatit, hemen hemen her zaman tam olarak alerjik alt metni, ama geleneksel alerjik reaksiyonlardan biraz farklı olabilir.

nedenleri

21_thumb1 alerjik dermatit suçluların, daha önce ana protein kan hücrelerine bağlanan, kana serbest uyaranlara-faktörler, yukarıda da belirtildiği. Elde edilen bileşik, alerjik süreçleri başlatır. Böyle durumları provoke en yaygın alerjenler:

 • Kozmetik, kişisel bakım ürünleri (şampuan, sabun, diş macunu, krem vb.) Bugün maalesef çok sık alerjik kontakt dermatit doğayı neden kozmetik, büyük bir seçim var. Bir kozmetik olduğu yerde klinik-semptomatik belirtiler yerlerde gözlenen: yüz, göz kapakları, dudaklar ve benzeri yüzeyinde.
 • İlaçlar. Hastalığın suçlu ilaç :. Tablet, kremler, merhemler, enjeksiyonlar, vb ilaçlar sülfonamid antibiyotik, vitamin, vs sebep vysokoallergennyh arasında herhangi bir formu olabilir.;
 • Bitkiler. Belki de en yaygın faktör alerjik dermatit provoke. suyu ya da polen, ev bitkileri, oluşabilecek Reaksiyon, ağaçlar otları çayır. Havadaki polen uzun mesafelerde hareket ettirilir. Belirli bir bitkiye bir aşırı hassasiyet varsa, o alerjisi olan kişiler, bitkinin yakarak neden bile duman için tehlikelidir;
 • musluktan su. nüfusa verilen suyun dezenfekte edilmesi amacıyla, özellikle bahar sel, klor-içeren bileşikler saflaştırılmıştır. Bu etiyolojisi bilinmeyen atopik dermatit için kloro ve nedensel bir faktördür. Böyle bir hastalık durumu arzu edildiğinde kaynaktan su taşımak veya daire iyi bir temizleme filtresi olarak ayarlamak için kullanılır.

voda-kran Bu nedenle, bir allerjen nefes deri, yemek (ve su) ile gövde 3 yollu doğrudan temas girer.

ter, güneş ışığı, yağ, kimyasal madde, lastik ve türevleri, bal ve şeker fındık ve deniz ürünleri farklı gıda ürünleri: allerjenler ve atmosferik olayların bir reaksiyon özelliği olan maddeler çok sayıda yol açar. Tek bir makalenin bir parçası neredeyse imkansız olduğu gibi çok, çok fazla olduğu için, onları listeleyin.

Semptomatoloji ve tanı

Bu patolojik süreçlerin klinik tablo bakan ve bunlara sebep alerjik faktör kaynaklanmaktadır. Yani, kontakt dermatit meydana gelir:

 • yanma ve kaşıntı hissi ortaya çıkması;
 • etkilenen yerle şişmesi;
 • kabarcıklar Sulu görünüşü ve onların aradan sonra - ülser ve erozyonlar;
 • Kızarıklık veya eritem kapağı.

ağlayan yaralar, bundan başka, bir kabuk ve pullarla kaplı - Atopik dermatit kabarcıklar oluşturulduğu kırmızı lekeler, döküldü ve açma sonra, deri üzerinde egzama akut formlarına benzer semptomlar eşlik eder. Bu lezyonlar, doğrudan temas (birincil) noktalarına ya da bu gibi birden çok (ikincil lezyonlar) bir nispi mesafeye ortaya çıkar.

Erüpsiyonlar kolayca oluşabilir yüzünde kolayca ile karıştırılıyor bu durumda, seboreik Dr aslında .

fotoğraf

Uyarı! İçerik görüntülemek için nahoş olabilir

tedavi

allergoproby Teşhis alerjik maddeler tanımlanmasını, deriye uygulanan testin çok sayıda kullanılarak uygulanabilir budur. ayrıca tepkisi hesaplanan alerjen maddedir.

Bunun nedeni belirlenmesi ve ortadan kaldırılması patoloji alerjen belirtileri yavaş yavaş aşındırıyor ve vakaların% 99'unda bu yeterlidir sonra, ana amacı budur.

Kapalı iklim atopik dermatit tedavisinde önemli bir odada atmosfer. Hızlı geri almak için, hasta% 45-55 nem ve 20-24 ° C sıcaklık ile koşulları sağlamak için tavsiye edilir.

Yumuşatıcılar çocuklar ve yetişkinler hem de, cildin bariyer fonksiyonunu sürdürülmesinde önemli bir rol oynamaktadır. cilt sorun alanı üzerinde tercihen su tedaviden sonra, günde bir yumuşatıcı bir defa tatbik edilmelidir.

yanma-kaşıntı hissi kaldırmak için merhemler mentol veya kullanımını gösteren , D-Pantenol ( Bepanten ).

antihistaminikler Yerel tedaviye ek olarak alınması tavsiye edilir antihistaminik grubu ilaçlar , örneğin:

 • Erius , çocuklar için yetişkin ve şurubu için tablet olarak bulunan;
 • Zodak , tabletler ya da damlalar;
 • Zirtek , tabletler ya da damlalar;
 • Fenistil yenmesi damla;
 • Klaritin , tabletler ya da şurup;
 • Tsetrin tabletler (6 yıl).

Farklı hastalar böylece yanlış bireysel hepsi tek kötü daha iyi ve diğer olduğunu söyleyebiliriz, ilaca farklı tepkiler olabilir. onlar pobochek minimum sayıda Ancak, antihistaminikler, son nesil (cm. Liste) ilişkin, tek modern seçilmelidir.

160046 Hormonal kremler akut fazında (atanabilir prednisolon , Advantan , Hidrokortizon , sinaflana , Elokim ), ancak bir saldırı çukurluğu amacı ile birkaç gün bunları kullanarak. Anlaşılması gereken o steroidler herhangi bir hastalık için - değil her derde deva ama sadece geçici bir çözüm.

: Kabuklar ve ölçekleme kabarcıklar oluşmasına sızma gözlenmiştir alerjik dermatit akut fazında, gibi iyileşmeyen yaralar için, dezenfekte edici ve anti-iltihabik maddeler kullanılması tavsiye edilir , D-Pantenol , Baneotsin , Levomekol .

: Farklı türünün tedavisine Özellikleri ağlama , büllöz , eksfoliyatif .

tahriş olan cilt devlet gittikçe kötüye gidiyor dan dolayı tedavi sırasında, su ile teması engellemek için tavsiye edilir. eller kez az sayıda ve yumuşak bir sabun yıkayın. Değer a denemek dezenfektan elleri temizlemek için ve sadece yemeden önce su ve sabunla yıkamak için siliyor.

Cilt çizilmişse, bir kullanmak şifa merhem onun acil şifalar (örn için Aktovegin veya Solkoseril ).

Ayrıca cilt durumu daha da kötüleştirebilir Ter, daha sık kıyafet değiştirmek için önerilir.

Atopik önlenmesi için sağlıklı, yemek tavsiye edilir dermatit dengeli bir beslenme , az güçlü ev temizlik ürünleri kullanmak, aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı kurşun, doğada daha fazla vakit geçirmek.

2 comments

 • Anastasia:

  Eh 10 seansov.Kak gibi doktor skhodit.Stradala dermatimom atopicheskim.Nuzhno tarafından tavsiye tuz pescheru.V Galotsentr gitmemi sağladı hayvan ve çiçeklenme polynosis ve alerji için çok iyi more.Esche eğer.

 • uydu alıcıları:

  hormonlarla tedavi edildi, birkaç gün sonra ben losterin taşındı. kızarıklık, soyulmuş bütün pis azalır. Kim hala cildi nemlendirmek için, onları karalamaya devam edecektir.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.