Alerji deri - kırmızı lekeler ve kaşıntı

Sadece bu alerji belirti vardır. Çeşitli, dermatolojik otoimmün ve sistemik hastalıklar da benzer afinitelere sahip olabilir. Hastalığın erken bir aşamada doğru tanı çok önemlidir. Seçilen tedavisi ve başarısı hastalığın tam tanımı tamamen bağlıdır.

Her zaman bir alerji var mı?

yüzünde döküntü Cilt insan vücudunun çeşitli sistemlerdeki değişiklikler birçok görüntüler.

Hemen hemen her hastalık nasılsa epidermis üzerinde kendini gösterir: uyuşukluk, kırışıklık, irinli odaklar oluşumu, döküntüler, lekeler - bu tüm belirtilerin tamamlanmamış bir listedir.

Alerji belirtileri, o çok parlak ve herhangi bir şeyle karıştırılmamalıdır, görünüyor. Bu inanç genellikle kurbanlarının karşı oynar - Kendi kendine tedavi ve teşhisi genellikle hastalığın ihmal yol açar, bu kronik hale gelir.

Bir dermatolog danışmak veya ciltte lekelerin ortaya doğasını belirlemek için alerji uzmanına önemlidir.

cilde bir neden kızarıklık olarak Duygusal dengesizlik

Sinir şoklar, sık deneyimler vasküler distoni provoke edebilir. Hastalığın belirtileri biri uzun süre kaybolmaz farklı bölgelerinde cilt, kızarıklık var.

sindirim sistemi Tıkanıklık: sadece gıda alerji diyet

şekerleme, pişirme, füme, tuzlanmış, baharatlı ve yağlı gıdaların aşırı tüketimi mide-bağırsak sisteminin arızalanmasına ve bir döküntü (özellikle sık yüzünde görülen) olabilir belirtiler hangi bireysel organları hastalıkları, gelişimine neden olur. Ayrıca, bu tür dengesiz beslenme kutanöz tezahürleri sahip hastalığının gelişmesine, dolu görüntülere.

lupus eritematozus

yüzünde eritematozus

Sistemik hastalık karakteristik belirti Kelebek gibi şekilli yüzünde kırmızı bir döküntü olduğunu.

Bu uzmanlar gözetiminde karmaşık ve sürekli tedavi gerektirir. sık nüks ve hiçbir tedavi ile ölümcül vakalar olabilir.

Zoster ve türevleri

Nedeni döküntüleri olabilir çok renkli liken . Bu kabuklu ve daha sonra onun yeri deri pigmentasyon eksikliği vurgulamaktadır bırakılır kahverengi gölge kırmızı lekeler şeklinde kendini gösteren.

Pembe zoster indirilmiş bağışıklık sonucu olarak ortaya çıkar ve büyük bir kırmızımsı noktalar şeklindedir. Devam eden, döküntüler boyut olarak daha küçük, ancak birden hale gelir. Hastalık kaşıntı eşlik eder.

Mantar olan pembe çok benzer, ancak saç yerleri alopesidir.

seboreik dermatit

Hastalık kafa derisi, yüz ve sık sık sedef benzer belirtiler etkiler. Saç büyümesi hastalığı önlemek, fakat kozmetik kusur ve bol gecikmeli cilt gevreği açısından önemli bir rahatsızlığa getiriyor etmez.

Psöriyatik hastalık: dermatolojik bulgular ile sistemik bir hastalıktır

göğüs Lupus

Sedef hastalığı sonunda kalkmasına ve gri plaklar gibi ölü deri tabakaları ayırmak için başlayacak (dirsek, ayak, diz, sırt, kalça) bükme alanlarında, cildin kırmızı fokal lezyonlarla karakterize edilir.

Tedavi derhal başlamalıdır böylece hastalık, cilt değil, aynı zamanda eklemleri etkiler sadece sinir sistemini etkiler.

vücut üzerinde kızarıklık tezahür Bulaşıcı hastalıklar

bulaşıcı hastalıkları (özellikle hava bırakma yolu) kolay yayılması bulunmaktadır. gelişmenin ilk aşamasında, bunlar vücut sıcaklığında önemli bir artış ile döküntü ile karakterize edilir.

Cildi etkileyen Enfeksiyon:

 • kızıl;
 • çiçeği;
 • kızamıkçık;
 • kızamık;
 • menenjit;
 • tifo;
 • ilerici frengi.

Bu hastalıklardan bazıları çocukluk karakteristik ve bu dönemde de tolere edilir. Ama enfeksiyonun daha fazla yayılmasını önlemek için uygun tanı ve hasta izolasyon gerekir.

atopik dermatit

Bebeğin boynunda kırmızı lekeler yer noktalar karakteristik döküntü ve cilt conta ile kronik bir hastalıktır. Çoğu zaman görülen çocuklarda 5 yıla doğumdan itibaren.

Soğuk mevsiminde kötüleşmeye eğilimli vardır.

ile tedavi gerektirir antihistaminler ve hormonların topik olarak uygulanması ( hidrokortizon , Beloderm , Advantan alevlenme sırasında).

fotodermatit

Cilt UV ışınlarına tepki . Eh güneş altında son döküntü kalmak bağlantıyı takip ettik. UV ışığına maruz alkol, narenciye, kozmetik veya parfüm uygulamak kullanılmasıyla gerçekleştirilebilir zaman böyle bir alerji olasılığı artar.

egzama

yandan Egzama Döküntü-kabarcıklar şeklinde kendini gösteren başka bir alerjik hastalık.

Çoğu zaman bu meydana geldiğinde tetiği ile cilt temas (ev kimyasalları, kozmetik, böcek ısırıkları).

Bazen doğum sonrası dönemde stresli deneyimlerin ve kadınların sonucudur.

Anti-alerji deri temeli: antihistaminikler ve hormonal tedaviler

tanı yöntemlerini uyguladıktan sonra kanıtladı tanı "alerji" gerçek olamayacak kadar, sonra dayanan bir tedavi sistemi geliştirmek antihistaminikler (oral) ve hormon preparatları topikal uygulaması.

antihistaminikler:

 1. piperazin türevleri: Zirtek , Zodak , Allertek, Tynset, Tsetrin , Emetostop, Bonin, Letizen S'dir;
 2. fenotiyazin türevleri: teralen, Torekan, Pipolfen, Pilfen, Prometazin;
 3. aminoalkil esterleri: Donormil, Sondoks, difenhidramin, Tavegil® ;
 4. ikame edilmiş alkilaminler: Fenistil ;
 5. ikame edilmiş etilendiaminler: Supragistim, Suprastin ;
 6. antihistaminler diğer grupları: Protadin, loratadin , Peritol, Astemisan, Gistalong, Klaritin Ömer azolin, Diazolin , Erolin, Flonidam, Agistam, Zaditen, Zetifren, Lorfast, Sempreks, Erius , Fenkarol , Alfast, Telfast .

hastalıkları ve bunlara bağlı semptomlar seçilen karmaşıklığına bağlı antihistaminikler farklı kuşaklar.

Hormonal , topikal:

 1. hormonlar, düşük içerikli hidrokortizon , prednizolon ;
 2. aktif bileşen, makul bir miktarı ile: Tsinakort, ftorokort ;
 3. Hormonların önemli miktarda merhem: Apulein;
 4. Dermoveyt, Galtsinoid: aktif maddelerin yüksek düzeyde.

En zayıf başlayarak gerekli kortikosteroid kullanmaya başlayın. Tedavi harfiyen uymak dozda bir doktor gözetiminde gerçekleşir yüzünde lekeler tedavisinde özellikle önemlidir.

Hastalık belirtilerinin çok benzer olabilir, yüzden sadece görsel inceleme dayalı tanı konması için gerekli değildir. Laboratuvar testleri (kan ve biyokimyasal analiz kazıntı allergoproby) diğer hastalıkları ekarte ve etkili bir tedavi reçete için yardımcı olur.

döküntüleri bitti ve tedavinin yokluğunda olabilir ciddi sorunlara gizleyebilir için, ölüm nedeni (lupus, menenjit), yani hafif bir kozmetik kusur olarak, döküntü tedavi yoktur.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.