Yetişkinlerde Atopik dermatit

makale yetişkin atopik dermatit için ayrılmıştır. Ayrıca. Bkz çocuklarda Atopik DT .

İlk kez atopik dermatit için erken çocuklukta kendini gösterir. ilk kez, bir yetişkin semptomları gösterdi, da olasıdır dermatit, alerjik formu .

İşaretler ve fotoğrafları

kaşıntı Atopik dermatit ana belirtileri gündüz ve gece kendini gösteren bir cilt tahrişi ve şiddetli kaşıntı, olduğu. giperimii lokalize farklı büyüklükte kabarcıklar, kabarcık ve nodüller, ortaya çıkması şeklinde deri bulguları:

 • vücudunun derisi kıvrımları,
 • yüzünde,
 • nazolabiyal üçgeninde,
 • popliteal alanlar
 • dirsek kıvrımları,
 • Nadiren göğüs ve sırt üstü.

Uyarı! İçerik görüntülemek için nahoş olabilir

Bazı enflamatuar odak asimetrik bir şekle sahip, büyük, pullu lekeler halinde birleşir edilebilir. inflamasyon, kalıcı kuruluk, cilt koyulaşması, çatlama yerinde deri akış dermatit, yetişkin karakteristik kalınlaşma için, deri deseni artmıştır.

Tahriş sadece belirli bir madde ya da madde ile temas oluştuğunda, bu muhtemelen basit bir temas dermatit .

eller Yaşlı hastalar cilt plaklar üzerinde çıkıntılı kayıtlı olan, genellikle ellerde büyük bir yüzeyini kaplarlar. Derinin patolojik süreçte katılımı ile göz kapakları kararan, kızarıklık görünümünü gözlenmektedir.

kutanöz hastalık için uzun süreli aşağıdaki özellikleri neden olur:

 • kaş saç Kısmi ya da tam kaybı, kafasının arka kel görünümü vardır;
 • tırnak plakalarının dış yapısını Aralıkları, onlar parlak, yoğun hale gelir.
 • ayakları üzerinde çatlaklar var, ayak plantar kısmı tıkanmış, incelme, kuru hale gelir.

Atopik dermatit, lenf düğümleri, bademcik, ateş ile oluşabilir. Akut enflamasyon ve birleştirme stafilokok veya streptokok enfeksiyonu vücut sıcaklığındaki bir artış ve toksik semptomların ortaya çıkmasına yol açar.

Doktorlar ne daha sonra atopik dermatit göründü demek, dalgalı kurs ile tekrarlayan forma geçiş olasılığı yüksektir.

eklerken genel durumun bozulması görülmektedir alerjik rinit ve astım . Baharda alevlenme sayısını artırır, bu bir zenginliği ile ilişkilidir çiçekli bitkiler ve kış ay sonra bağışıklığın zayıflaması ile.

nedenleri

çevre sorunları erişkinlerde görülür Atipik dermatit, atopik dermatit, atopik egzama, hala birkaç isim olduğunu. Yetişkinlerde atopik dermatit Öncü nedenleri şunlardır:

 • Kalıtsal yatkınlık. Ve bazı üçüncü cildin belirli reaksiyon ise akrabaları alerji, rinit, konjunktivit, astım ve saman nezlesi ile diğerlerini ifade edilebilir var. önce de belirtildiği gibi, AD ilk genç çocukta tecelli nedeni de budur.
 • temas alerjenlere . alerjenlere çeşitli işlemini başlatmak olabilir ve genellikle döküntü bir süre sonra görünür. Doğal alerjenler kişiden kişiye farklı olacaktır ve bir ömür içinde değişebilir.
 • Uzun süreli sinir aşırı yük ve stres.
 • abur cubur overreliance.
 • Kötü çevre koşulları, tehlikeli ortamlarda çalışırlar.
 • alınan ilaç reaksiyon diğer hastalıkları tedavi etmek için.

Bağırsak sistemi, metabolik bozukluklar, vücuttaki hormonal dengesizlik - gastro dermatit sorunların ortaya çıkmasına katkıda bulunun. Atopik dermatit remisyon dönemleri ile devam edebilir, süresi olan diyet, önleyici tedbirlerin kullanımı gözetilmesi bağlıdır.

tedavi

Doktor ve hasta Nasıl atopik dermatit tedavisinde belirlenen klinik belirtileri bağlıdır, enflamatuar sürecin yeri, hastanın yaşı, ikincil hastalıklar ve ilgili alerjik reaksiyonlar varlığı. Entegre dermatit tedavisi uygulanmasından yetişkinlerin oluşmakta ve bu prosedürü uygulayın:

Ana faktör provoke 1. Eleme. alerjen gıdalar hariç gıda böylece Çoğu durumda, hastalığın gelişiminin temel nedeni, hemen kurulamıyor. Diyet tatlandırıcılar, renklendiriciler, tamamen kaldırılır koruyucu içeren sebze, tahıl ürünleri, süt ürünleri, tam gıdalar oluşmalıdır.

nazik temizleyiciler, hipoalerjenik kozmetik kullanımına geçiliyor. Tüm giysiler etkili bir kimyasal katkı maddesi olmadan tozlar yıkanmış ve iyice durulanması gerekir, kimyasal bileşenlerin küçük konsantrasyon kutanöz semptomatolojisini artırabilir. boyalar, asit, alkali ile temas ve maruz kalma ortadan kaldırın.

2. Doktor - alerji uzmanı alerji nedenini belirlemek için cilt testleri yapılmasına karar verebilir. Bu prosedür terk ve bazen hastalık tamamen geçer ve böylece, zor değildir ortadan çok olağandışı alerjen ortaya olmamalıdır.

antib2 atopik dermatit tedavisinde hastalık ilaç akut fazında 3. seçilmektedir antihistaminik grubu ve sedatifler gelen. Antihistaminik tabletler nörodermatit için özellikle önemlidir gerginlik, rahatlatma, psiko-duygusal arka plan üzerinde kaşıntı ve şişlik, sakinleştiriciler olumlu etkisini ortadan kaldırmak.

yeni bir ilaç üretimi tercih edilir: Aerius , Zodak , Zyrtec , Klaritin , Tsetrin . Reaksiyon başkasına daha iyi uyacak tek yönlü birisi, farklı hastalarda genellikle farklıdır.

4. kenetleyiciler ( Polysorb , aktif karbon , filtrum ) zehirleri ortadan kaldırmak için ve ilaçların dysbacteriosis tedavisi için - bir bifidobakteri, ancak bunun yerine bakkal eczaneleri gelen :)

5. Akut faz dermatit gibi dış araçlar kullanılarak tedavi edilir:

(Alfabetik sırayla)

kısa bir açıklama ile tek sayfada Listesi

Hormonal merhem seçerken onların tedavi kısa bir ders yapılabilir ve bunlar cildin geniş alanlara uygulanmamalıdır bilmelidir. Uzun süreli kortikosteroid kullanımı bağımlılığı ve vücut üzerinde toksik etkilere yol açar.

merhem veziküllerin şeklinde yaralar içine genellikle kaçınılmaz dönüşümde yağış varsa. Bu durumda, antimikrobiyaller, dezenfektan ve şifa merhem yardımcı olur. Onlar dermatit üzerinde doğrudan etkisi var, ama enfeksiyonları önlemek için gerekli değildir. Bu tür ilaçlar herhangi eczanede çok şunlardır: Baneotsin , Levomekol , Metrogil , Eritromisin .

merhem Healing (yaranın uygulama, örneğin, antiseptik parlak yeşil ile tedavi edilecek olan daha önce.): Bepanten , D-pantenol , Solcoseryl , Aktovegin . Ülser iyileşme hastalığın akut faz barındırılan sonra yapılmalıdır.

Yumuşatıcılar çocuklar ve yetişkinler için geçerlidir. Onlar geri ve ileri döküntüler provoke önlenmesi, cildin koruyucu fonksiyonunu korumaktadır.

Not: iyi bir yumuşatıcıdır vazelin, bazında karışık merhem çoğu.

Tedavi zaman, nemli alanları kurur lezyonların sayısını azaltır iltihabi süreci azalttığı için derinin UV ışınlarına maruz kalma ile gerçekleştirilir. bazen görünür bir olumlu etkisi sadece üç ışık terapisi görünümü için.

Kullanım eldiven (dişeti hiçbir tahriş varsa) ellerde Atopik dermatit, minimum temas C deterjanlar ve klorlu su bileşenleri, böylece temizleme için lateks eldiven kullanılmasını gerektirir. Havuzlarda çünkü kaçınılmalıdır water hlogriruetsya hep olduğunu ve su temini ile ilgili ana filtre koymak arzu edilir.

bir sebze takiben diyet birkaç gün ve önemli ölçüde cilt tahrişi azaltmak için birkaç gün yeteneğine alerjen etkisi ortadan kaldırılması.

Sürekli doktor gözlemlemek gerekir atopik dermatit tedavisi stresin etkisi hariç tutulursa hipoalerjenik diyet aldı sonra güneşin radyasyon, herhangi akut bağırsak hastalıkları ve endokrin bozuklukların etkili tedavi koruyucu eli agresif deterjanlar alınan kremlerin ve yüz kullanımı.

: Başka ne dermatit, onların özellikleridir ağlayan , büllöz , eksfoliyatif .

Diğer biçimler (fotoğraf ve açıklamaları): seboreik , herpetiformisli .

2 comments

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.