Cycloferon, merhem

analogları

Bir aplikatör ve 5 ml ile 30 ml Sikloferon, enjeksiyon için merhem, tabletler ve çözelti şeklinde mevcuttur. Tam analog yok. Antiviral ve immünomodülatörlere bakınız.

fiyat

, 157 р. Ortalama çevrimiçi fiyat * , 157 r. (5 ml)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Sikloferon, interferon sentezinin bir uyarıcısı olan antiviral ve immünomodülatör bir ilaçtır. Merhem şeklinde kullanılabilir.

tanıklık

İlaç yetişkinler tarafından alınması amaçlanmıştır. Kullanım endikasyonları:

 • Deri ve mukoza zarının herpes enfeksiyonları .
 • Hem spesifik hem de spesifik olmayan etiyolojide (kandidal, klamidya, gonore, trikomonas) üretrit ve balanopostit.
 • Spesifik olmayan vajinit ve vajinoz.
 • Kronik periodontitis.

Dozaj ve uygulama

merhem

 • Herpes enfeksiyonu durumunda - cilt ve mukoza zarının etkilenen bölgesine günde 1-2 kez ince bir tabaka ile merhem uygulanmalıdır. Tedavi süresi 5 gün devam eder. Genital herpes, günde bir kez 5 mililitre merhem kullanılarak, intravajinal instilasyonlar ile tedavi edilir, tedavi süresi 10-15 gündür.
 • Nonspesifik ve kandidal üretrit olduğunda - merhem intraüretral instilasyonlar şeklinde kullanılır, bir seferde ajanın 5-10 ml alınması. Üretra üst kısmı insanda etkilenirse, iğnesiz şırınga, idrar yolunun dış deliğine sokulur, daha sonra delik 1.5-3 dakika kenetlenir, sonra çözelti kendi kendine akar. İşlemden 30 dakika sonra hasta tuvalete gitmelidir. Tedavinin seyri 10-14 gündür.
 • Posterior üretranın yenilgisi ile, tohum bezlerinin bölgesi - 5-10 ml Cycloferon, bir kateter ile enjekte edilen intraüretral instilasyon olarak kullanılır. Tedavi 10 ila 14 gün sürer, damlatmalar her gün yapılır.
 • Belirli bir etiyolojinin üretritinde - doktor tarafından reçete edilen şemalara göre antimikrobiyal ilaçlar ile kombine Cycloferon intraüretral instilasyonu.
 • Ne zaman balanopostit - penis başı ve sünnet derisi 5 ml ilaç kullanarak, günde bir kez merhem ile tedavi edilmelidir. Tedavinin seyri 10-14 gündür.
 • Candidal vajinit, nonspesifik vajinit ve bakteriyel vajinozda monoterapi veya diğer ilaçlarla kombinasyon halinde kullanılabilir. Günde iki kez intravajinal olarak 5-10 ml kullanın. Tabii 10-15 gün sürer.
 • Kronik periodontitis - periodontal cepleri antiseptik ile yıkayın, daha sonra 1,5 ml ürün kullanarak Sikloferon merhem enjekte etmek için bir pamuklu çubuk kullanın. Diş etlerinde ovmak gerekmez. Merhemi günde bir veya iki kez 10-12 saat arayla uygulayın. Terapi 12-14 gün sürer. Gerekirse, iki haftalık tedaviden sonra tekrar edilebilir.

İlaç tampon ile tamponları emdirerek alınabilir.

İntravajinal kullanım için, tüpü açmanız ve membranı delmeniz, daha sonra bir şırınga ile şırınganın içine girmeniz ve iğneyi çıkarmanız gerekir. Vajina içine bir şırınga doldurun ve içindeki ilacı sıkın.

Kontrendikasyonlar

tsikloferon-maz-4 Sikloferon kullanımına kontrendikasyonlar:

 • Hamilelik ve emzirme.
 • İlacın bileşenlerine karşı toleranssızlık.
 • 18 yıla kadar yaş.

Yan etkileri

İlacın yan etkileri vardır:

 • Alerjik reaksiyonlar.
 • Kısa yanma hissi.
 • Küçük bir lokal hiperemi - kan damarlarının taşması nedeniyle derinin kızarıklığı.

Yan etkiler hafiftir, ilaç çekilmesini gerektirmez.

Kompozisyon ve farmakokinetik

tüm formlar Merhem bileşimi (1 ml liniment): aktif ilaç - meglumin akridon asetat, akridonasetik asit için hesaplanan - 50 mg, yanı sıra eksipiyanlar - 1,2-propilen glikol, benzalkonyum klorür.

Açıklama - açık sarı sıvı, zayıf tuhaf bir kokusu vardır. İlaç Cycloferon, immün sistemi uyarıcı ajan grubuna aittir, ayrıca antiviral ve anti-inflamatuar etkileri vardır.

Linimentin ana klinik etkisi erken alfa interferonun indüksiyonuna dayanmaktadır. Cycloferon'un etkisi, epitel hücreleri ve mukoza zarının lenfoid elementlerindeki enfeksiyonu yok etmek için T-lenfositleri ve doğal öldürücü hücreleri aktive etmektir, merhemin başka bir etkisi de T-baskılayıcı ve T-yardımcı alt popülasyonları arasında normal bir denge kurmaktır.

İlaç, tüm terapinin etkinliğini arttıran yüksek oranda avid antikorların biyosentezini artırır. Sikloferon ayrıca hücresel düzeyde bağışıklık sistemini uyarır ve bunun anti-enflamatuar aktivitesi, nötrofilik lökositlerin artan aktivitesinden ve fagositozun aktivasyonundan kaynaklanır.

diğer

İlacın raf ömrü: 2 yıl. Hiçbir durumda aracı bu süre sonunda kullanmayın.

Depolama koşulları: 15-25 derecelik bir sıcaklıkta karanlık bir yerde saklayın. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eczane satış şartları: reçete.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Bu immünomodülatör bana yardımcı oldu. İlaçları kısa bir süre içinde rahatsız edici bir rahatsızlıktan kurtarmanın yan etkisi olmadı. Alevtina, 42 yaşındayım

Cycloferon ile tedavi edilen genital herpes, tam dozu kullanarak, hastalıktan kurtuldu. Düzenlenmiş ilacın fiyatı. Konstantin, 33 yaşındayım

Çok memnun olan klamidya ile tedavi edilir. Sikloferon uygun bir biçimde mevcuttur, fiyat makul. Natalia, 27 yaşında

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.