Sikloferon, enjeksiyonlar

analogları

tsykloferon-1 Sikloferon, enjeksiyon için merhem , tabletler ve çözelti şeklinde mevcuttur. Tam analog yok. Antiviraller , immünomodülatörler ve adaptojenler bakın .

fiyat

, 300 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * , 300 s. (5 ml'lik 5 ampul,% 12,5)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Bağışıklığı destekleyen etkili ilaçlardan biri Cycloferon'dur. Bu araç, antiviral ve anti-enflamatuar etkiye sahip olan, immün sistemi uyarıcı etkileri ifade eder.

Sikloferon - talimat

ampuller güzel yayılmış Sikloferon enjeksiyonları, kök, bağışıklık ve T-lenfositik hücresel yapıların aktivitesini aktive eder. Cycloferon enjeksiyonlarının immünostimüle edilmesi, özellikle hepatit, herpes, solunum yolu enfeksiyonları ve influenza virüsüne karşı etkilidir.

İlaç, düşük toksisite ile karakterizedir, hızlı bir şekilde vücudun dokularında çözünür ve sonuçları olmadan doğal yollarla (böbrekler yoluyla) atılır. Özellikle değerli olan, menenjit, ensefalit ve diğer sinir sistemi enfeksiyonları gibi nöroenfeksiyöz patolojilerin tedavisinde Cycloferon ilacıdır, çünkü bileşenleri kan-beyin bariyerini engelsiz olarak geçirebilir.

İlaç, organik dokularda birikme yapamaz, kanserojen özelliklere sahip değildir, mutasyonlara ve alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Araştırma sonuçlarına göre, ilacın enjeksiyon şekli, ilacın kullanımı olmadan bile 72 saat veya daha yüksek bir interferon seviyesini koruyabilmektedir. Sikloferon, antibiyotikler, vitaminler, bağışıklık güçlendirici maddeler, vb.

tanıklık

bir ampül yakın çekim İlaç Cycloferon enjeksiyon formu, aşağıdaki gibi patolojik durumların tedavisinde kullanılır:

 • İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü (HIV);
 • Çeşitli formlardaki hepatit viral orijini (D, B, C, A);
 • Kene kaynaklı borreliosis, ensefalit veya menenjit gibi sinir sistemi enfeksiyonları;
 • Sitomegalovirüs enfeksiyonu;
 • Herpes virüs lezyonları ;
 • Klamidyal enfeksiyonlar;
 • İkincil immün yetmezlikler;
 • Dejeneratif-distrofik artiküler patolojiler (örneğin, deforme osteoartrit, vb.);
 • Sistemik ve romatizmal bağ dokusu hastalıkları (lupus, romatoid artrit, vb.).

Kullanım yöntemi, dozaj

Sikloferon enjeksiyonlarının kullanımı, talimatlara sıkı sıkıya bağlı kalmayı gerektirir. Genel terapi, ana patolojiye uygun olarak reçete edilir, ancak Cycloferon hastaya özel bir şemaya göre verilir:

 1. İlk olarak tedavinin 1. ve 2. günlerinde;
 2. Ardından dersin 4., 6. ve 8. günlerinde;
 3. Daha sonra 11 ve 14, 17 ve 20, 23 ve 26, 29 günlük tedavi.

Bir çözüm ile ampuller girişten hemen önce açılmalıdır. Enjeksiyonlar, ilk olarak günde bir kez ve daha sonra yukarıdaki şemaya göre, kas içine veya intravenöz yoldan uygulanır. Tipik olarak, sikloferon ile immünomodülatör tedavi yaklaşık 10-12 gün sürer. Gerekirse, ikinci bir tedavi yöntemi reçete edilir. Cycloferon tedavisinin antibakteriyel ilaçlar ile kombinasyonu önerilir.

Pediyatride, Cycloferon da oldukça aktif olarak kullanılır. İlaç, çocukların vücut ağırlığına göre (çocuğa 1 kg ağırlık başına yaklaşık 6-10 mg ilaç) çocuklara uygulanır. Daha spesifik bir tedavi rejimi doğrudan doktor tarafından reçete edilir.

Kontrendikasyonlar

Ambalajın arka planı 2 ampul Ekteki talimatlar Tsikloferon enjeksiyonlarının kontrendike olduğunu bildirmektedir:

 • İlaca karşı aşırı duyarlılık varlığında;
 • 4 yaşından küçük çocuklar;
 • Gelişimin dekompanse aşamasında hepatik sirozlu hastalar;
 • Hamile ve ayrıca beslenme kadınları.

Dikkatli bir şekilde, oniki parmak bağırsağında veya mide dokularında, duodenitte ve gastritte eroziv veya ülseratif süreçler gibi şiddetli sindirim patolojilerinden muzdarip kişiler tarafından Cycloferon alınmalıdır. Ayrıca, alerjiye yatkın olan hastalarda sikloferon tedavisinde dikkatli olunmalıdır.

Hamilelik ve emzirme

Uzmanlara ve ilaca talimatlar göre, bu tür ilaçların kullanımı hamilelik veya emzirme döneminde kontrendikedir.

aşırı doz

Doz aşımı vakaları bildirilmemiştir.

Yan etkileri

Muhtemel yan etkiler arasında uzmanlar alerjik reaksiyonları tanımlar. Bununla birlikte, bu reaksiyon oldukça nadirdir ve özellikle alerjiye yatkın veya sikloferona karşı aşırı duyarlı olan hastalarda.

İlaç reaksiyon hızını etkilemez, bu nedenle araç veya mekanizma kullanma yeteneğini bozamaz.

Kompozisyon ve farmakokinetik

ters ambalaj Cycloferon Enjeksiyon Çözümü şunlardan oluşur:

 1. Aktif madde, meglumin akridon asetattır (veya akridon asetik asit);
 2. Enjeksiyon için su.

İlacın aktif maddesi düşük molekül ağırlıklı interferon indükleyicilere aittir, bu nedenle oldukça geniş bir biyoaktivite spektrumuna sahiptir.

Enjeksiyon çözeltisinin enjeksiyonundan sonra, kandaki ilacın maksimum seviyesi bir buçuk ila iki saat arasında gözlemlenir. Bir gün sonra vücutta eser miktarda bulunur. Cycloferon'un yarı ömrü yaklaşık 4-5 saat sürer. Uzun süreli tedavi ile, ilaç organik yapılarda birikmez.

diğer

tsykloferon-6 Tsikloferon ampulleri, üretim tarihinden itibaren 3 yıl içinde kullanıma uygundur. İlaç B listesine aittir, donuk olduğunda terapötik özelliklerini değiştirmez.

Ampulleri çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın ve ışıktan koruyun. Eczanelerden, ilaç sadece tıbbi reçete ile satılmaktadır.

Bir solüsyon ile ampullerde bir çökelti ortaya çıkarsa veya ilacın rengi değişmişse, böyle bir ilacın kullanımı kabul edilemez. Normalde, ilaç herhangi bir safsızlık olmadan berrak bir sarımsı sıvıdır.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Tsikloferon'un doğumdan sonra, hamilelik sırasında üç kez üç kez solunum yolu viral enfeksiyonu geçirdiği ve bir kez bronşit yakaladığı sırada Tsikloferon'un enjeksiyonları ile karşılaştı. Doktor bana tavsiye etti, 5 enjeksiyonluk bir ders delmek için söyledi - arka arkaya 2 gün, bir enjeksiyon, ve geri kalan 3 günde kesildi. Bu bağışıklık desteğinden sonra, soğuk algınlığı ve gribinden bir buçuk yıl daha acı çekmedi, böyle bir süre için, Sikloferon bağışıklığının uyarıcı etkisi yeterliydi. Oksana, Samara

Ben endometritis tanısı konduğunda jinekolog tarafından reçete edildi. İki paket 5 ampül aldım. Kurs sadece yeterli - 10 çekim. Tedavinin karmaşık olduğu için bana yardım eden Tsikloferon olduğunu söyleyemem. Ancak, ilacın iyileşme sürecini gerçekten hızlandırdığı gerçeğine yatkındır, çünkü iltihap ve ağrıdan çok çabuk kurtuldum. Bu enjeksiyonların dezavantajları olmasına rağmen, bunlar oldukça acı verici. Enjeksiyondan sonra, ağrı (ve oldukça güçlü) yaklaşık 1-2 dakika sürer. Ve kalanlar ilacı memnun ettim. Lidiya Alferova, Krasnodar Bölgesi

Soğuk bir başlangıçla çeşitli poplar gördü, ama bir doktorla evlendi ve şimdi Cycloferon tarafından kurtarıldım. Soğuk bir hastalığın belirtileri başladığında, 1 atış veriyorum. Ertesi gün iyi hissediyorum, soğuk değil. Ana şey, soğukluk yeni başladığında bir enjeksiyon yapmaktır. Hastalık tam güçte geliştiyse, bir zamanlar olduğu gibi, tedavi süreci 5 enjeksiyon. Ve hastalık çok daha erken geçecek. Ertesi gün dudaklarımda bile soğuktu. Doğru, fiyatı biraz yüksek, ama genel olarak ilaç harika. " Cycloferon'un oldukça ciddi bir ilaç olarak kabul edildiğini unutmayın, çünkü sadece tıbbi tavsiye almanız gerekir. Annie, Krasnoyarsk

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

3 yorum

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.