Pamukçuk için soda ile Douching

Kabartma tozu Soda ile tedavi, geleneksel tıbbın da önerdiği pamukçuk için en iyi halk ilaçlarıdır. Doktorlar, soda kullanımının, hastaların neredeyse yarısında güçlü bir terapötik etkiye sahip olduğunu kanıtlamışlardır. Bunun nedeni, alkali çözeltinin mantar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmasıdır, çünkü candida böyle bir ortamda yaşamaya uyarlanmamıştır. Bu meydana geldiğinde, mantarın mikro fiberlerinin çözünmesi ve kimyasal yapısı tahrip olur.

Pamukçuk ile tıbbi amaçlar için Soda, yıkama ve çiftleşme için bir çözüm olarak kullanılabilir. Soda ile pamukçuk için çiftleşme gerçekleştirirken, ana semptomların kaybolmasından hemen sonra tedaviyi bırakmamalısınız:

  • cinsel organların kaşıntı ve kızarıklığı;
  • ekşi peynirli akıntı;
  • İdrar ve cinsel ilişki sırasında yanma hissi.

Henüz tam bir tedavi geleceğinin garantisi yok. Elde edilen etkiyi düzeltmek için soda yardımı ile banyo yapın.

Bunu yapmak için, litre suya (sıcak ve her zaman haşlanmış) bir büyük kaşık soda ihtiyacınız vardır. Her şey pelviste karıştırılır ve daha sonra yaklaşık dörtte bir saat boyunca oturmanız gerekir. En az altı kez gerçekleştirme prosedürleri.

Vajina rehabilite için klorheksidin ile mumlar kullanmak daha iyidir.

Jinekolojik şırınga Soda ile duş etmek aynı zamanda kaşıntı ve kızarıklığı da hafifletir, bu prosedürün yanı sıra hoş olmayan koku ve sevimsiz deşarjın giderilmesine yardımcı olur. Yardımı ile evde pamukçuk tedavisi mümkündür. Vajinal mikroflorada bozulmaya neden olmamak için, şaka işlemi sadece uygun tanı ile yapılmalıdır.

Sırtında yatan prosedürü, örneğin banyoda yapın. Bir yağlayıcı olarak steril vazelin ön-kullanım önerilir. Ardından havayı serbest bırakarak, şırınganın ucunu yavaşça vajinaya sokun. Çözeltinin yıkanması ve tamamen dökülmesi gereklidir. Prosedürün süresi bir saatin üçte birini geçmemelidir. Yaklaşık onbeş dakika bekletilmesi tavsiye edilir.

Bu arada, şırınga soda birkaç kez kavrama başarısını arttırdığı kanıtlanmıştır. Bu pamukçuk için etkili bir halk ilacı, diğer antifungal tedavi yöntemleri veya başka ilaç tedavisi önlemleri ile birleştirilmelidir. Soda ile birlikte soyarak, sızma ile birlikte, etkili bir şekilde pamukçuk belirtileri yok eder.

Kendi kendine tedavi sevenler için, bu yöntemin ancak jinekolojik konsültasyonda onay alındıktan sonra izin verilebileceğini vurgulamak gerekir. Bunun nedeni, çiftlemenin sadece uygun endikasyonlarla gerçekleştirilmesidir, çünkü böyle bir prosedür vajinal mikroflorayı önemli ölçüde bozabilir.

Teknik açıdan, vajinanın yıkanmasının, her bir seanstan önce her zaman dezenfekte edilmesi gereken bir jinekolojik şırınga ile yapılmalıdır. Ayrıca tüm eczanelerde satın alınabilen özel bir cihaz - bir Esmarkh kupa ile değiştirilebilir. Ve henüz - çözelti hazırlanırken su kaynatılmalıdır.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.