mantar enfeksiyonu sonrası ayakkabı Dezenfeksiyon

Bu işlem, özel çözeltiler ve spreyler ile gerçekleştirilir. Buna ek olarak, yardım ultraviyole ışığı ile anlaşmazlıkları etkileyen özel cihazlar olabilir.

dezenfektanlar için

nika herhangi bir büyük şehirde, dezenfektan, tıbbi kimya profesyonel kimya dükkanlar bulunmaktadır. Bunlar bölgesel dizinde veya internette bulunabilir. Örnek .

Aşağıdaki tablo, ayakkabı dezenfeksiyon, konsantrasyon ve ıslatma süresi boyunca uygun bir dezenfektan bir listesini gösterir.

Resmi açıklamaya açıkça belirtmektedir kendisi için seçilen sadece bu kaynaklar, "dermatofıtlere ve Candida karşı işlenmesi", "Deri ve imitasyon deri ayakkabı İşleme":

isim konsantrasyon seyreltik Örnek ıslatma süresi resmi talimat bağlantı
bir Deux % 1 10 L su başına 100 mi 15 dakika pdf
Absolyutsid DIQUAT % 1 Yukarıya bakın. 60 dakika pdf
Abakteril % 1 Yukarıya bakın. 30 dakika html
Alpinika % 5 su, 9.5 litre 0.5 L ilaç 30 dakika pdf
Nick Neodez * % 3,5 10 L su başına 350 mi 60 dakika 1 ve 2
son hece % 2 10 L su başına 200 mi 30 dakika pdf

Zaman tablosunda ayakkabı bahsedilen çözeltinin konsantrasyonunu yapmak ve içine emmek için gereklidir. iliklerine sonra nasıl su ve kuru temizlemeye ayakkabı durulayın.

Nasıl yapmalı: detaylı fotoğraf .

Primechnie (*): Nick - oldukça popüler ve fonların çok geniş bir aralık. Sadece "Nick Neodez" ayakkabılar için uygun.

Konsantre dezenfektanlar, gözlerinize veya ağızda maruz kullanımdan sonra sabun ve suyla ellerinizi yıkayın yok, oldukça agresif olabilirler. Gözle temas etmesi halinde bol su ile yıkayınız ve en yakın acil servise gidin. yanlışlıkla yutulması halinde mide lavaj gereklidir ve aynı tıbbi muayene.

% 1 Klorheksidin

klorheksidin

ayakkabılar uygun klorheksidin diglukonat dezenfekte ancak% 1 bir konsantrasyonda için. Bu maya ve Dermatofitler karşı etkilidir. Klorheksidin renksiz ve kokusuz, yüzden kullanımı çok uygundur. Tek olumsuz - almak kolay değildir. eczaneler% 0.05 satmak yılında mukoza, vb daha büyük bir konsantrasyon için tehlikelidir, çünkü

Mantarın ayakkabı dezenfekte nasıl bir pamuklu çubukla çözeltisi ile ıslatın ve Ulaşılması zor olan yerlerin özel dikkat, ayakkabının hepsini iç yüzeyini ovun. tedavi ayakkabılar plastik bir torbaya yerleştirilir sıkıca bağlayıp 3-4 saat bekletin. Onlara göre 2-3 gün ayakkabı kurutma ödedikten sonra.

Tam talimatlar

Sen, depolar dezenfektan satın bizim görebilirsiniz fotoğraf raporu .

Eş anlamlı% 1 klorheksidin - Dezihend, bu, hem de klorheksidin, des med.tehniki, tıbbi kimya, profesyonel mağazalarda bulunabilir. fonlar.

ayakkabı ve yüzeyleri dezenfekte etmek için, sadece bir% 1 solüsyonu kullanın.

Genital ve açık yaralar çözümü tedavisi için aynı şekilde, durulama için% 0.05 olduğunu!

Mikostop

Mikostop sprey bir mantar ayakkabıya "dan Sprey Mikostop çok uygun kullanımı". 3-5 gün boyunca ayakkabı iç yüzeyinin gece püskürtülür. Antifungal tedavi mantar saptanması sonra ve tedavi sırasında kullanılmakta olan ayakkabı çiftleri için gerçekleştirilmelidir. Not mantar enfeksiyonlarının bir oluşum için sorumlu olan mantarlara karşı mantar bazlı undetsilenamina gelen ayakkabı için araçlar o kadar etkilidir. Diğer ..

Miramistin

Miramistin 500 mi Eczanelerde Oldukça ünlü evrensel antibakteriyel sredstvo.Prodaetsya.

Pratikte kokusuzdur, bir topikal antiseptik olarak kullanılır, ama buna ayakkabı bile bir çift harcamak zorunda kalacak ne kadar dikkate çok değer. 500 ml'lik bir şişe - Bu en uygun seçeneği smyste. seyrek Satılan, ama küçük şişe daha karlı.

Komple talimatlar, satın almak fiyat, .

Bu,% 0.1 çözelti kullanmalıdır - iyice pamuk / tül nemlendirmek ve ayakkabının tüm iç yüzeyini lekelenir. Bundan sonra, ayakkabı kurumaya verir.

Dezavid (Dezavid)

yok mantar Candida ve dermatofit mantar, küf mantarları anlamına gelir. Bunun nedeni, kendi kirli ayakkabı hastalığın tekrarını ortadan kaldırır. Dezavid ayrıca kokuları ortadan kaldırır ve güçlü antiseptik olduğunu.

150 ml kapasiteli bir sprey şişesinde üretilir. 200-300 s fiyat. Ev mağazalarında.

Dezavid Avantajları:

 • Alerji ilaç (bileşenler arasında herhangi bir parfüm, alkol ve klorin).
 • deri ve süet dahil olmak üzere herhangi malzemelerden yapılmış ayakkabılar için uygundur.
 • Kokusuz.
 • Bu kalıntı bırakmaz.

Uygulama Yöntemi:

Varyant 1. Herhangi bir bez ya da pamuklu sprey ıslatma ve ayakkabı iç yüzeyini temizlemek.

30 cm'lik bir mesafeden 2. Seçenek Sprey "Dezavid". Ayakkabının iç yüzeyi. Pozlama süresi - 3-5 dakika. madde kuruduktan sonra, ayakkabı başka amaçlar için de kullanılabilir.

Tırnak mantarı spreyi ile ayakkabı işleme antifungal ilaçlarla tedavi sırasında günlük olmalıdır.

Lyne

Lyne - sıvı dezenfeksiyon Sıvı berrak mavi veya cinsi Trichophyton (dermatofit), Candida mantar mantarlara karşı aktif bir koku ile yeşil renkte. Şişe ve 0.5 litre, 1.0 litre, 5 litre, 10 litre kutu içinde bir çözelti olarak kullanılabilir.

Genellikle veteriner eczanelerde satılan.

beyaz ayakkabı rengi ve parlak renkler kullanmayın!

Uygulama Yöntemi:

Ayakkabı çift sürtme çubuk çözelti içinde bol nemlendirilmiş. Belirli bir süre geçtikten sonra, iç yüzeyi, su ile muamele edilmiş, ve kurutulur. Bu tip Terlik, banyo sandalet ve diğer ayakkabılar "Hat" bir çözeltisine daldırma ile dezenfekte ve çıkış için engelleri yaratmaktadır. Daha sonra su ayakkabı ile durulanmıştır.

Uyarı! Ayakkabı mantar enfeksiyonları dezenfekte edilmesi için çözeltinin konsantrasyonu% 0.5 ve% 0.8. Ayak mantarı en ayakkabısını işlenmesi sırasıyla 30 ve 15 dakikadır.

formalin

Bu araç kesinlikle onun büyük dezavantajı, ancak ana biridir çok keskin bir kokusu vardır. Bazen ayakkabı dezenfeksiyonu için kullanabilirsiniz, ancak madde kanserojen ve toksik olduğunu hatırlamak için tavsiye edilir. devamı kullanımı ile, Isıtma sinir sistemi, üreme organları, solunum yolu ve mukoza zarları, cilt üzerinde negatif bir etki.

bisin

Bisin ve sprey şişe 20-40 gün boyunca mantar ayakkabı korur patentli nano-kompleksi, ter keskin kokusu yok eder ve zararlı bakteri ve mantarlar Candida sporları, küfler ve dermatofit yok eder. Kit şunları içermektedir: bir plastik ampul ilaç konsantresi, arıtılmış su ile şişe püskürtün. Karışık çözelti 5 yıla kadar saklanabilir.

Nasıl mantar sonra ayakkabılarını işlemek için? muamele edilmiş, su ile bir şişe içinde, 5-6 kere, ampul tamamını konsantre döküldü döndürüldü ve çalkalandı. Hazırlanan çözelti ayakkabının iç yüzeyi üzerine püskürtülür. İzin ıslak ayakkabılar "Bisin" sprey verilir. Ayakkabı tedaviden hemen sonra takılabilir. Kit 2-3 tedaviler için yeterlidir.

bulmak rağmen kolay değil, eczanelerde satılır. Ayrıca turistler, avcılar ve balıkçılar için mağazalarda satılabilir.

Bazen ayakkabı Dezenfekte için sirke kullanmak, ancak çekilmesi çok zordur olan koku dayanıklı akılda tutulması tavsiye edilir. Belki de böyle dezenfeksiyon sonra ayakkabı giymek istemiyorum.

Alaminol

100 ve 5: 100 (elde edilen,% 1 ya da% 5 çözelti) "Alaminol" Konsantre 1 seyreltilmiştir. Elde edilen çözelti, ayakkabı içinde döküldü ve hemen atılır. Islak ayakkabı 1.5 saat bekletildi ve sonra da musluk suyu ile iki kez durulanmıştır. Kuruduktan sonra, ayakkabı giyilebilir.

Aynı çözelti tabanlık nemlendirici için kullanılmıştır.

tıbbi malzeme ve yanlış uzman dükkanlarda satılan 300-500 ruble değerinde Litre sıvı. fonlar.

ayakkabı dezenfekte etmek için aygıtlar

kurutucu Xenelight Mantarın ayakkabı Dezenfeksiyon yürütülen ve özel UV cihazları edilebilir. Onlar mantar sporları ve bakterileri öldürür, ancak evcil hayvanlar ve insanlar için tehlike arz etmemektedir. dezenfeksiyon ek ve bazı modellerde bile ayakkabı kurutulmuş.

Timson . Eğer ayakkabının içine yerleştirerek 6-8 saat açmak eğer bağımsız (?) Araştırma birimine göre,% 100 99,67% mantar Trichophyton rubrum de Candida mantarları öldürür ve cinsinin Trichophyton mentaqrophytes arasında 99.87% mantarlar.

hem UV radyasyonu mantar öldürür olarak araştırmanın doğruluk sorusunu bırakın,% 100 gerçektir.

Kullanım çok basit: 6-12 saat boyunca her ayak ayakkabı Cihazı koydu. Şu anda, ayakkabı mantar sporları, UV lambaların çevresi boyunca inşa dört etkiler.

KSENELAYT. Ultraviyole bu aygıt, DNA mantarlar üzerinde etkili olan ve onlara% 99.9 öldürür. talimatları 5 dakika içinde ayakkabı kalıp tedavisi, bu nedenle bir saat, tüm aile bireylerinin ayakkabı dezenfekte edebilir belirtti.

Ksenelayta İçinde deşarj antiseptik lambaları yüklü. Birlikte cihazla ayakkabı kurutucu içine konur. Uyarı! Kurutma için, kurutucu 4-6 saat ayakkabı içinde bırakılmalıdır. Cihaz ev, spor ve elbise ayakkabı için uygundur. Bir elektrik prizine çevirin gerekli değildir: o 4 adet AAA pil ile çalışır (veya bir çift ayakkabı için 8 pil gerekir). Onlar 2 ay iş için yeterlidir. Sonuçta, cihaz 5-7 yıldır çalışmalıdır.

11 comments

 • Angela:

  İyi tavsiye, kullanmak ve kendi tavsiye gerekir. Ben önlenmesi için denemek gidersiniz

 • Lyudmila:

  Teşekkür ipuçları için, kendim için çok faydalı ve gerekli bilgi, tekrar segodnya.Spasibo açıldı!

 • Ludmila:

  İpuçları kullanışlı ama uygulamak Klorheksidin% 1 tavsiye etmek mümkün değildir ve eczaneler fotoğrafta sadece% 0,05 satmak ve sadece bu tür geçersiz kılma tasvir ve şehrimizde genelde eczanelerde diğer ilaçlar satın almak için hiçbir yerde?

  • yönetici:

   Görüşleriniz için çok teşekkürler!

   Madde düzenlendi. Evet,% 1 klorheksidin Şu anda eczaneler, tıbbi cihazlar ve tıbbi mağazalarda bak. mal, onlar her büyük şehirde bulunmaktadır.

   Aşırı bir durumda, bu İnternet, yukarıdaki linkleri aracılığı sipariş edilebilir.

   Buna ek olarak, klorheksidin - tek yolu değildir.

 • Anna:

  MedTech satmak dez.sredstvo "BETADEZ". 1l 420rub herkes için yeterli olacak ve uzun süre gerekir.
  Tablo 7 talimatlar. çözeltiler ayakkabı dezenfekte Modu "BETADEZ" ayakkabının iç yüzeyi, iki kez silinir% 1 çözeltisi (Tablo 7) "BETADEZ" ile bolca bir dezenfektan ile ıslatılmış pamuklu çubuk anlamına gelir. 30 dakika maruz kaldıktan sonra, muamele edilmiş yüzey, su ile ovulur ve kurutulmuştur. Hava sandaletler, onların emersiyon engelleyen çözeltisine daldırma yoluyla dezenfekte terlik,. dezenfeksiyon sonra su ile durulanır.
  koku maruz ayakkabı amonyak silin sonra ek olarak, yerine sirke sirkesi, kullanılabilmektedir.

 • Pauline:

  Ksenelayt - sadece süper bir şey! Onun duydum önce bile, itiraf etmek hediye olarak aldı, ancak şimdi o anlatmak için bu harika bir şey hakkında tüm ve son derece tavsiye ederim! Ve ayakkabı daha uzun bir süre için saklamak ve kalıptan bağlı dezenfeksiyona konforlu ve güvenli bir şekilde bacak

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.