Eritromisin Merhem

analogları

Sentez - sıradan Şu anda eşsiz. Eritromisin merhem farklı üreticilerinden ve ucuzdur.

Diğer dozaj formları: tabletler .

fiyat

Sentez - göz merhemi : 43 р. Ortalama online fiyat * : 43 r.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Nizhpharm Eritromisin merhem, penisilin ilaçlarına karşı alerji durumunda verilen makrolid antibiyotik grubuna aittir.

Makrolitler penisiline dayanan ilaçlarla aynı performansa sahiptir, ancak daha iyi tolere edilir ve yan etkilere ve istenmeyen reaksiyonlara neden olma olasılığı daha azdır.

Merhem, lokal (harici) kullanım için kullanılır ve gram-pozitif bakterilerin (mikoplazma, klamidya, ureaplasma, vb.) Çoğunluğunu etkili bir şekilde etkileyen bir bakterisit etkiye sahiptir.

Ne zaman kullanılır?

Makrojen diğer antibiyotiklere dirençli olduğu durumlarda makrolid grubundan ilaçlar kullanılır.

Eritromisin belirgin antibakteriyel özellikler sergiler, bu nedenle enfeksiyöz deri lezyonları veya dermisin dış tabakasına zarar vermek için bakteriyel enfeksiyonların eklenmesi ile birlikte kullanılabilir.

Ayrıca, merhem cildin küçük bölgelerini (patojenik mikroorganizmaları öldürmek ve enfeksiyonu önlemek için) sakatlamak için koruyucu bir önlem olarak kullanılır.

Tatkhimpharmpreparaty Eritromisin merhem kullanımı endikasyonları şunlardır:

 • pürülan deri lezyonları;
 • akne;
 • bulaşıcı cilt hastalıkları;
 • trofik ülserler;
 • Yatalak hastalarda yatak yaraları;
 • 1 derece yaraları yakmak (yüzeyi dezenfekte etmek için).

Bu önemli ! 2 derece ve üzeri yanıklarda eritromisin merhem kullanımına izin verilmez.

Eklemesiz bir yaranız varsa, basit bir şifa merhem kullanın, örneğin Actovegin .

Eritromisin bazlı merhem aynı zamanda görme organlarının mukoza zarlarının bulaşıcı hastalıklarının tedavisi için oftalmik uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır. Göz merhemi, aşağıdaki endikasyonlar için ilaç tedavisinin ana bileşeni olarak reçete edilebilir:

 • bakteriyel blefarit;
 • pürülan konjonktivit;
 • Salazyon;
 • arpa;
 • trahom;
 • chlamydia;
 • keratit, vb.

NOT! Viral konjonktivit için merhem kullanımı etkisiz olacaktır, bu yüzden aracı sadece bir göz doktoruna danıştıktan sonra uygulayın.

Nasıl başvurulur?

biyosentezi Merhem, hasarlı alanları tedavi etmek için ince bir tabakaya neden olur. Prosedür günde 2-3 kez yapılmalıdır (yanık yüzeylerinin tedavisi - haftada 2-3 kez). Eritromisin merhemi kullanım süresi 2 ayı geçmemelidir.

Göz merhemi, günde 3 kez boğaz gözünün alt göz kapağına yerleştirilir. Kompozisyonu uygulamadan önce, bir furatsilina veya bitkisel kaynatma çözeltisi kullanılarak göz hijyeni yapılması önerilir. Göz enfeksiyonlarının tedavisi 14 gün için izin verilir.

NOT! Trakoma tedavisi sırasında, merhem göz kapağı başına günde 5 kez uygulanır (tedavi süresi 3 aya kadar sürebilir). Eritromisin tedavisinin arka planında zorunlu işlem, deneyimli bir doktor tarafından yapılması gereken pürülan foliküllerin açılmasıdır.

Kontrendikasyonlar

! Benzer ilaçlar

Merhem kullanım için hiçbir kontrendikasyon yoktur ve hastaların tüm yaş gruplarında kullanılabilir. İlacın bileşenlerine karşı tolerans ile olası alerjik reaksiyonların farkında olmalıdır - bu durumda, eritromisin ile tedavi kontrendikedir.

Hamilelik ve emzirme

Bu dönemlerde ilacın kullanımı, eğer kanıt varsa ve diğer ilaçlarla tedavi edilemediğinde izin verilir. İlaç plasenta bariyerini geçmez ve fetüsün oluşumu, gelişimi ve büyümesi üzerinde teratojenik bir etkiye sahip değildir.

Topikal olarak kullanıldığında, eritromisin anne sütünde birikmez.

aşırı doz

Eritromisin ile aşırı doz vakaları bugüne kadar kaydedilmemiştir (yerel kullanıma tabidir).

Yan etkileri

eritromitsin80 Deriye uygulandıktan sonra, kaşıntı, tedavi edilen bölgelerin kızarıklığı, soyulma ve kuruluk ile karakterize edilen cilt reaksiyonları meydana gelebilir. Bir göz merhemi kullanırken, yırtılma, göz skleranının kızarması ve yanma olabilir.

Belirtilen fenomen merhem kullanıldıktan sonra 15-30 dakika içinde geçmelidir. Alerji belirtileri 48 saatten fazla devam ederse, doktora başvurmalısınız.

Bu önemli ! Eritromisin merhemi uzun süreli kullanımı ile mikroorganizmaların aktif maddeye karşı direncinin sonucu olan tedavinin etkinliğini azaltabilir. Bu arka plana karşı, ikincil bir enfeksiyonun katılımı dışlanmaz.

Kompozisyon ve serbest bırakma formu

Merhem ana bileşeni bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde son derece etkili olan eritromisin. Yardımcı bileşenler olarak, tıbbi vazelin, susuz lanolin ve sentetik sodyum türevleri kullanılır. İlaç 3 g, 7 g, 10 g ve 15 g alüminyum tüplerde paketlenmiştir.

Farmakokinetik

Arka taraf tuba İlaç absorbe edilmez ve kan dolaşımına nüfuz etmez, bunun sonucu olarak plazma proteinleri ile bağlantı yoktur.

depolama

Eritromisin merhemi için izin verilen maksimum depolama sıcaklığı 15 derecedir. Raf ömrü - Orijinal ambalajında ​​belirtilen tarihten itibaren 2 yıl.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

5 ayda chalazia tanısı konulduğunda kızımıza eritromisin merhem aldık. Hastalığı tedavi etmek zor ve zaman alıcıdır, bakteriyel florayı yok etmek için yerel antibiyotiklerin kullanılması zorunludur. Bir çocuk üzerinde döşeme yapmak elbette zordur, zira göz yaralanması riski vardır. Ancak bu olmadan yeterli değildi. 2 hafta boyunca ilacı kullandı. Bu süre zarfında kızarıklık gitti, göz kapaklarının şişmesi azaldı, topağın kendisi (chalazion) boyut olarak küçüldü. Ama tamamen başarısız oldu. Doktor açıkladığı gibi, bu çok iyi bir sonuç, bu yüzden kötü bir şey söyleyemem. İyi nakledilen, yan etkileri bile küçük bir çocukta ortaya çıkmamıştı. Michael, 28 yaşında

Eritromisinli merhem bir doktor tarafından yazılan yanmış elime uygulandı. Cerrahın bana söylediği gibi, bakterilerin cildin hasarlı tabakalarına nüfuz etmemesi ve enfeksiyonu ve kangrene yol açabilecek enfeksiyon meydana gelmemesi gerekir. El tamamen iyileşene kadar iki ay boyunca haftada 2 kez kullanılır. Hiçbir komplikasyon ortaya çıkmadı - Bence eritromisin merhem sayesinde. Anna, 34 yaşında

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.