Candida vajiniti

Endoskopi hoşgeldiniz Maya benzeri mantarların yaşamsal aktivitesinin belirtileri sadece vajinanın astarını etkilediğinde, kandida vajinit veya kolpitis teşhisi konur.

Hastalık için de yoğun kaşıntı ve yanma, genital sistemden peynirli salgının görünüşü ile karakterizedir. Kaşıntı su tedavilerinden sonra ve geceleri daha kötüdür. Bazen tahriş nörolojik bozukluklara yol açacak kadar güçlüdür.

Muayenede, vajinal duvarlarda hiperemi ve ayrılması güç olan grimsi plakların varlığı saptandı. Uzun bir mantar programı ile epitel tabakasına nüfuz eder ve rahim ağzı ve rahmin alt kısımlarına gider, bu da iltihaplanmaya neden olur. Kronik vajinit seyrinde, hastalık yılda birkaç kez daha kötüleşebilir.

Genital organların kandidiyazının ortaya çıkması durumunda tedavi eksikliğinin sadece kadının cinsel yaşamını ve psikolojik havasını etkilemediğini, aynı zamanda tüm organların durumunu olumsuz etkileyebileceğini bilmek gerekir. Hastalığın uzun bir seyri ile birlikte, mantarların akciğerlere, karaciğere, solunum sistemine girmesi mümkündür ve bunun sonucunda genel olarak pamukçuk gelişir.

Fotoğrafın teşhisi (18+):

Uyarı! İçerik görüntülemek hoş olmayabilir.

Semptomların cinsel yolla bulaşan hastalıklar da dahil olmak üzere diğer hastalıkları gösterebileceğini unutmayın. Kendi kendine ilaç verme, bir doktora danışmak daha iyidir.

Vajinit tedavisi için ilaç seçiminde

Ucuz fitiller hakkında

Önleyici ve ilgili önlemler hakkında

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.