Hamilelik sırasında herpes tedavisi

Çizgide hamile Herpes , gezegendeki en yaygın hastalıklardan biridir. Bir kez vücutta, bir kişi yaşam için taşıyıcıdır. 8 çeşit herpes virüsü vardır.

Tip 1 virüsü , yüzdeki mukoza zarını etkiler (burun, dudak vb.) Bu virüs türü hamile kadınlar için tehlikeli değildir. Gelecekteki annesinin ruh halini ancak çok hoş olmayan bir görünümle bozabilir.

En sık görülen ikinci enfeksiyon genital herpes'dir . Hamilelik sırasında, jinekologların doğuma kadar dikkatle gözlemlediği ciddi bir hastalıktır. Sonuçta, bu enfeksiyon fetus ve normal gelişimi için çok tehlikelidir.

İlginç gerçekler

 • Birincil HPV-2 ile, fetüsün enfeksiyonu riski oldukça yüksektir ve yaklaşık% 50, yeniden enfeksiyon sadece% 7'ye kadardır.
 • Hem birinci üç aylık hem de üçüncü durumda enfeksiyon, vakaların yaklaşık% 50'sinde bir düşüklüğe neden olabilir.
 • Hayatta kalan bebeklerin yarısında, annenin rahmindeki enfeksiyon, daha yaşlı bir yaşta işlevsiz bozuklukların keşfi ile gizli taşıyıcı duruma yol açar.
 • Hamile bir kadında, asemptomatik veya atipik bir formda meydana gelen enfeksiyon, her şeyin doğmamış çocuk için sonuçsuz olacağına dair güven vermez. Maalesef bebeklerin sadece% 15'i sağlıklı kalıyor.

Bu önemli! Hamilelik sırasında herpes her zaman tedavi edilmelidir. Ve daha erken - daha iyi, çünkü ciddi komplikasyonlar olabilir.

Anne için olası komplikasyonlar

Hamile düşünüyor Gelecekteki annenin hamileliğinin başlangıcı ile organizması yeniden yapılandırılarak bağışıklığın azaltılması sağlanır. Hastalık için bu gerçek son derece elverişlidir. Herpes virüsü genellikle bir bağışıklık hastalığı olarak adlandırılır. Enfeksiyon sadece bir düşüklüğü değil, aynı zamanda fetüsün gelişiminde ciddi kusurların ortaya çıkmasını da tetikleyebilir.

Hastalık hamilelik gelişiminin refahını etkiler, buna sebep olur:

 • Cevapsız kürtaj 1 dönem bir komplikasyondur. Hamileliğin başlangıcı iyi ilerler, ancak embriyonun ilerlemesi durur. Bir kadın genellikle normal hissettirdiği için bu çok ciddi bir komplikasyondur. Vücudu fetusu reddetmez. Sonuç olarak zehirlenme.
 • Kendiliğinden düşük.
 • Erken doğum.
 • Çocukların doğumu öldü.

Bu önemli! Zamanla fetal gelişimin durmasını tanımak.

Doğmamış bebek için olası komplikasyonlar

 • Kalp hastalığı.
 • Gecikmiş gelişim.
 • Hemorajik sendrom (kanama).
 • Merkezi sinir sisteminin yenilgisi.
 • Sağırlık ve / veya körlük.
 • Sarılık uzun bir formda.
 • Hidrosefali, vb.

Meyve

Yenidoğanın HSV-2 ile enfeksiyonu doğum kanalından geçiş sırasında ortaya çıkar, ancak sezaryen bile her zaman enfeksiyonu dışarıda bırakmaz.

Bir çocuk durumunda, vakaların% 30'unda sinir sistemi hasar görür, vakaların% 40'ında, deri ve gözler zarar görür, bu da çoğu zaman sakatlık veya hatta ölümle sonuçlanır.

Bir bebek erken doğarsa, genellikle neredeyse her zaman ölümcül olur. İstatistikler sadece% 10'unun hayatta kalacağını göstermektedir. Plasentanın yenilgisi her an ortaya çıkabilir.

Bir virüsün neden olduğu enfeksiyonlar:

 • 1. trimesterde, fetüste gastrointestinal sistemin anormal gelişimi, kardiyovasküler sistem hastalıkları, mikrosefali vb.
 • 2. ve 3. trimesterde herpetik hepatit, anemi, pankreatit, malnütrisyon ve bu maalesef mevcut etkilerin tüm listesi değildir.

32 hafta sonra bir virüsle ilk enfeksiyon sırasında, bebek ciltte, kataraktlarda, serebral nekrozda yaralarla doğar. En ciddi sonuçlar sepsis veya meningoensefalittir ve kritik sonuç% 80 oranında görülür. Sadece zamanında tedavi başladığında, ölüm olasılığı% 20'ye düşürülür.

sonuçlar:

Herpes hastası olan bir kadının sağlıklı bir bebek üretemediğini düşünmek kesinlikle yanlıştır.

Sadece hamilelik sırasında doğrudan ilk enfeksiyon tehlikelidir.

Fetusun enfeksiyonu riski annenin hastalığının şiddetine ve çocuğun doğum kanalına temas süresine bağlıdır.

Bir virüs bulaşmış olma olasılığı varsa, o zaman, gelecekteki bebek için üzücü sonuçları önlemek için, bir hamilelik ve hemen doğumdan önce planlamadan önce vücuttaki varlığı için testler yapmak gerekir.

tedavi

Kegel-egzersiz-doktor HSV'nin yıkımlarla tedavisi şu hedeflere ulaşıyor:

 • Hafifletme belirtileri.
 • Rejenerasyon sürecinin hızlanması.
 • Virüsün tekrarlama sayısını azaltmak.
 • Lezyonlarda hastalığın ciddiyetini azaltmak.

Terapötik önlemler, virüsün tam bir tedavisine yol açmaz, ancak hoş olmayan semptomları giderebilir ve nükslerin sayısını azaltabilir.

Bu önemli! Bir kadın, virüsün ilk belirtilerinde kendi jinekoloğuna başvurmak zorundadır. Genital herpes tedavisinin etkinliği, klinikte hastanın zamanında tedavisine çok bağlıdır. En yüksek olasılık yüzdesi, döküntüden sonraki ilk günlerde görülür.

Bir hastalığın tedavisinde temel ilke antiviral tedavidir (antiherpetik ilaçların kullanımı).

Virüsle mücadelede, aktif madde ile preparatlar çok uygundur:

Bu ilaçların dozajı ve seçimi, ayrıca hamilelik zamanları, kullanıldıklarında, sadece bir doktor tarafından belirlenebilir! Kendinize davranmaya çalışmayın.

En popüler madde asiklovirdir. Buna dayalı ilaçlar, hemen hemen her tür uçuklarla aktif olarak savaşmaktadır. Bunun temelinde birçok ilaç var. En ünlüleri Zovirax .

asiklovir ile merhem Ancak, biraz daha az bilinen, ancak kesinlikle kalitesinden daha az değil. Örneğin, Gerpevir, Acik, Virolek ve diğerleri.

Çalışmalar, aktif maddenin asiklovirin plasentaya nüfuz ettiğini, ancak preterm eylemin herhangi bir şekilde yapılmadığını göstermiştir.

Asiklovir veya oksolinik merhem ile kremler kullanarak etkilenen bölgelerin yağlanması için.

İlk enfeksiyon sırasında, doktor Valaciclovir'i günde 2 kez 500 mg'lık bir dozda reçete eder. Gerekli tedavi süresi 10 gündür.

Bir nüksetme meydana geldiğinde, tedavi daha kapsamlı olacaktır:

 • Asiklovir 200 mg'lık bir dozda, günde 3 defa, 5 gün.
 • Krem, aktif madde asiklovir.
 • Şiddetli ağrı için bir sprey veya lidokain bazlı krem ​​şeklinde ağrı kesici.
 • Buna ek olarak, oturma pozisyonuna bir papatya ilave edilerek bir banyo atanabilir, rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Bu önemli! İlacını kullanmadan önce talimatları okuduğunuzdan emin olun.

Beslenme uzmanları, virüsün aktivitesini kışkırttığı için hastalık sırasında çikolatayı terk etmeyi önerir. Ama lizin, tersine geri döner. Bu nedenle, hamile bir kadının diyetinin tavuk, sebze ve meyveler olması istenir.

Gelecekte annenin ve çocuğunun sağlığının anahtarı, hamilelik sırasında doğru beslenme, temiz havada düzenli yürüyüşler.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.