levosetirizın

analogları

Teva

Diğer antihistaminikler

Jenerik her zaman aynı etkiyi garanti eder mi?

fiyat

239 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * 239 r.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Yorumlarda ilaç hakkındaki görüşlerinizi bırakın!

tanıklık

Levosetirizin Formülü Levosetirizin, bol miktarda effüzyon, kaşıntı, cilt ve mukoza zarının tahrişine eşlik eden tüm alerjik inflamatuar reaksiyonlara karşı etkilidir.

6 yaşından başlayarak, aşağıdaki türden alerjilerle uygulayın:

Ek olarak, levosetirizin, bronkospazmlar, idiopatik ürtiker ve atopik ve alerjik de dahil olmak üzere pruritik dermatitin tedavisinde etkilidir.

Dozaj ve uygulama

Levosetirizin, 7, 10 veya 14 parçalık kabarcıklar halinde paketlenmiş tabletler şeklinde üretilir. Yemeklerden bağımsız olarak günde tek seferde tek doz ilaç alınır. Tabletler tamamen yutulur, sıradan su ile yıkanır.

Hasta kategorisi Levocetirizine tabletlerin önerilen dozajı ve uygulama sıklığı
6 ila 12 yaş arası çocuklar günde en fazla 1 tablet
12 yaşından büyükler ve yetişkinler Her 24 saatte bir tablet
Böbrek yetmezliği olan hastalar İdrar sisteminin durumuna bağlı olarak her 2-3 günde bir tablet

Tedavi 3 haftadan 6 aya kadar bir ara vermeden devam edebilir. Alerjenin insan vücuduna kısa süreli ve tek maruz kalması durumunda, terapi süreci 7 günden fazla süremez.

Kontrendikasyonlar

Levosetirizin alınmamalıdır:

 • hamilelik sırasında;
 • Bebek emzirirken, ilaç anne sütünün içine geçerken;
 • Şiddetli böbrek yetmezliği durumunda;
 • ilaca veya bileşenlerine aşırı duyarlılık ile.

Böbrek hastalığı olan hastalar ve yaşlılar bu ilacı kullanırken daha dikkatli olmalı, doktorunuz tarafından belirlenen dozu kesinlikle takip etmek gerekir.

Yan etkileri

levotsetirizin-teva Levosetirizin en sık görülen yan etkisi 20-50 hastada yaklaşık bir hastada uyku hali ve ağız kuruluğudur.

Çocuklarda, vakaların yaklaşık% 5'inde görülen tipik yan etki aşırı sıkıntı ve sinirliliktir.

Daha az görülen yan etkiler aşağıdaki yan etkiler:

 • yorgunluk;
 • zayıflığı;
 • sinir sisteminin ağrılı ve depresyon;
 • taşikardi;
 • dispepsi;
 • migren;
 • baş dönmesi;
 • solunum bozuklukları;
 • kovanlar;
 • anjiyoödem;
 • kilo alımı.

yapı

bileşenler Levocetirizine tabletlerin bileşimi
Aktif madde Levosetirizin dihidroklorür
Yardımcı maddeler
 • laktoz monohidrat
 • mikrokristal selüloz
 • magnezyum stearat
 • silikon dioksit

Farmakokinetik

orijinal Levosetirizin, sindirim sisteminde çok hızlı bir şekilde emilir, kan dolaşımına girer ve alerjenlere tepki gösteren tüm histamin reseptörlerini bloke eder. Bu nedenle, Levocetirizine sadece mevcut alerjik reaksiyonu azaltmakla kalmaz, hatta gelişmesini de engelleyebilir.

Hastaların yarısında, ilacı almanın etkisi ilk on beş dakika içinde, diğer bir saatte - bir saat içinde gerçekleşti. Elde edilen sonuç gün boyunca korunur.

Levosetirizin, biyolojik olarak pasif bir metabolit üretmek için karaciğerde işlenir. 3-4 gün içinde böbrekler tarafından atılır. Hücrelere nüfuz etmez ve vücutta birikmez, bu nedenle pratik olarak güvenlidir.

İlaç etkileşimi

Sandoz Levosetirizin ve diğer ilaçların etkileşimi bulunamadı. Teorik olarak, Levocetirizine ve yatıştırıcıları alırken hastanın sedatif yanıtını şiddetlendirmek mümkündür.

Bu antihistamin alımını alkolle kombine etmeniz önerilmez.

Peredozirvka

Hastanın 24 saatten daha kısa sürede 2 veya daha fazla tablet alması durumunda aşırı dozda Levosetirizin mümkündür. Zehirlenme riski daha yüksektir - alınan ilacın dozu ne kadar büyükse ve hasta daha genç olur. Uyuşturucu suistimalinden en ufak bir şüphe duymanız gerekir:

 • aktif karbon veya analoglarını alır;
 • mideyi yıkayın;
 • bir doktora danışın.

diğer

Reçete olmadan serbest bırakılır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Uzun zaman önce yaban hayatıyla yakın temas ettiğimde cildimde kızarıklık olduğunu fark ettim. Örneğin, piknik sırasında, bir çayır yolu boyunca çıplak ayakla yürüyeceğim - bacaklarımda bir döküntü ve ayaklarım bana garanti edilecek, narvu çayır çiçekleri - bir döküntü ellerimde olacak. Buna alerjinin etkilerinin birkaç gün içinde geçmesi gerçeğine olduğu gibi alıştım. Sonra bir arkadaşım cildimin flora ile bir sonraki yakın temasa nasıl tepki verdiğini fark etti ve Levocetirizine hapı içmeyi teklif etti. Şok oldum: bütün döküntü cildimden bir saatten az sürede kayboldu. Tek bir ilacın bu kadar hızlı bir etki görmedim! Nastya, Mogilev, Beyaz Rusya

Polinosisim sayesinde alerjist dermatoloğunun sık görülen bir müşterisiyim. Antihistaminikler uzun bir süre, neredeyse bütün sezonda almak gerekir. Bu nedenle, ev antialerjik ilk yardım çantasını ilacın fiyatı ile takviye ederken özel dikkat gösteriyorum. Deneme ve yanılma yoluyla, kendim için polinosis için en iyi çare buldum - etkili ve nispeten ucuz. Bu Levocetirizine. Reklamı yapılan muadillerinden daha aşağı değildir ve fiyatı alerjilerin bütçesini zorlamamaktadır. Tavsiye ederim! Rimma, Moskova

Soğuk bir alerjim var: parmaklar, aşırı soğumaya, şişmeye, kırmızıya ve kaşınmaya başlıyor. Bu sadece çok rahatsız edici değil, artı her şey çok estetik. Anti-alerjik ilaçların kullanımına başvurmalıyız. Birkaç eşya denedim, Levocetirizine seçtim. İlk olarak, ucuzdur. İkincisi, çok hızlı hareket ediyor. Ve üçüncü olarak, eğer önceden alırsanız, o zaman hiç alerji belirtisi olmayacaktır. Zlatoslav, Bratislava

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.