levomekol

analogları

Nizhpharm Tam analog yok. Başka antibiyotik merhemler vardır:

Bu ilaçlar tam yapısal analog değildir, doktorunuza danışın.

fiyat

Nizhpharm - bir cam kavanoz 130 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * 130 s.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

tanıklık

büyük olan Dünya merhem Levomekol farklı ülkelerin doktorları genellikle pürülan yaralar için bir tedavi olarak kullanılır . Bu madde kısa bir süre zarfında dokulardaki iltihaplanma sürecini kaldırabilir ve yarayı dezenfekte edebilir. Levomekol tamamen patojen mikroflorayı yok eder, doku şişmesini giderir.

Bu araç yardımı ile tedavi edilir:

  • ikinci ve üçüncü derece yanıklar,
  • , kaynar
  • trofik ülserler
  • cildin çeşitli pürülan lezyonları.

İltihap ve iltihap yoksa, D-Panthenol veya herhangi bir şifa merhem daha iyidir.

Pürülan cerrahinin bölümlerinde, Levomekol merhem doktorun sağ elidir. Yardımı ile dikişler, yaralar, kesikler işlenir.

uygulama

tutarlılık merhem Levomikol Merhem Levomekol sadece dışa doğru uygulanır. Madde yaraya ince bir tabaka ile uygulanır. Ardından, bu cilt alanı küçük bir parça steril gazlı bezle kaplanmalıdır. Birkaç kat halinde sarmak gereklidir. Yarayı bu şekilde tedavi etmek günde 2-3 kez olmalıdır. İğne tamamen biter bitmez tedavi kesilebilir.

Ortalama olarak, bu merhem ile tedavi 5 ila 10 gün sürer. Pürülan yaranın büyük olduğu ve derinin vücuda girdiği durumda, Levomekol gazlı bezden dışarı çekilmiş bir peçete üzerine uygulanır ve yaranın boşluğuna enjekte edilir. Derin bir yaranın iç tedavisi için merhem 35 dereceye kadar ısıtılmalıdır. Sadece o zaman bir peçete ile ıslatın.

! Diğer antimikrobiyal merhemler:

Emprenye edilmiş mendiller, pus tamamen yok olana kadar yara boşluğuna enjekte edilir. Peçeteler yarayı tamamen doldurmamalıdır, gevşek bir durumda olmalıdırlar. Yara çok dar ise, o zaman peçete ile merhem enjekte etmemelisiniz. Bunu yapmak için, merhem içine yaraya girmek için bir kateter kullanmanız gerekir.

Merhem Levomekol yalancı hastalarda bası yaralarının tedavisinde vazgeçilmez hale gelmiştir. Aynı zamanda pürülan akne, bıçak yaraları, herhangi bir derinlikte kesikler, egzama ve mısırları tedavi etmek için de kullanılabilir.

Kontrendikasyonlar

levomekol8 Levomekol kullanırken, diğer benzer merhemleri ve ilaçları kullanmayı reddetmeye değer. Aletin gözlerinize veya yemek borusuna düşmediğinden emin olun. Temas halinde bol su akan gözleri yıkayın. Merhem mideye girerse, o zaman birkaç tablet aktif kömürün ilavesi ile hemen su ile yıkanmalıdır.

Hamilelik ve emzirme

Topikal olarak uygulandığı için gebe kadınlarda ve emzirme döneminde kullanılır. Bu ilaç, deriden kan dolaşımına emilmez ve annenin vücudunu olumsuz yönde etkilemez.

Bekleme döneminde veya bir çocuğu beslerken, bir kadın, aşağıdakilerin tedavisinde merhem uygulayabilir:

  • otitis ve sinüzit;
  • akne ve siyah nokta;
  • aşınmaları tedavi etmek, yanıklar (küçük), deri iltihabı.

pembe - kızlar için Ancak kendi kendine ilaç verme ve bir doktora danışmanız gerekmiyor.

Bileşenlerin alerjik reaksiyonlara yol açmaması ve zararlı etkilere yol açmaması nedeniyle, bu merhemin bebeklerin bile tedavisi için reçete edilmesi önemlidir. Levomekol yardımıyla, göbek bağı yeni doğan bebeklerde, böcek ısırıklarında, kesiklerde, ülserlerde ve bebeğin cildindeki küçük yaralarda tedavi edilir. Aşılama bölgesi iltihaplandıysa, bu durumda bu merhem kullanmaya da değer.

Aşırı doz gözlenmedi.

Yan etkisi

Çok etkili olmadığı için bu ilacın çok küçük yan etkileri vardır. Nadir durumlarda, hastalar merhem uygulamasında hafif bir kaşıntı, kızarıklık veya döküntü şeklinde hafif bir alerjik reaksiyona sahipti. Bazen ciltte bir kovan görünür.

Kompozisyon ve farmakokinetik

Farmak Eğer az miktarda merhem gerekiyorsa, eczanede 40 gram Levomekol ile bir alüminyum tüp satın alabilirsiniz. Etkilenen geniş cilt bölgelerinin tedavisinin gerekli olması durumunda, merhemin 100 ve 1000 gram olarak paketlendiği koyu cam kavanozların satın alınması daha karlı olacaktır.

İlacın bileşimi sadece 2 ana bileşeni içerir - methyluracil ve chloramphenicol. İlk madde yaraları iyileştirir ve ikincisi onları dezenfekte eder. Birikmiş irin yaraların hızlı bir şekilde temizlenmesi çok önemlidir, çünkü kan enfeksiyonu şeklindeki korkunç sonuçları önler, bu da ekstremitelerin veya ölümün amputasyonuna yol açabilir.

Bitmiş merhemin her bir gramında 40 gram methyluracil ve 7.5 mg kloramfenikol bulunur. Yardımcı maddeler olarak polietilen oksit ve polietilen oksit kullanılmaktadır. Merhem yüksek kalitede hazırlanırsa, sarı bir gölge ile beyaz olacaktır.

Akne tedavisi

masanın üzerinde tüp Levomekol sivilce tedavisinde kendini göstermiştir. Merhem uygulama yöntemi, cilt üzerindeki akne büyüklüğüne ve dağılımına bağlıdır. Yanaklarda çok sayıda küçük sivilce varsa, Levomekol yüzün tüm etkilenmiş yüzeyi üzerinde ince bir tabaka halinde dağıtılabilir.

Tek büyük iltihaplı sivilce varsa, merhem küçük bir parça pamuk yünü ile kaplı, aynı tabakada 2 ila 3 saat boyunca doğrudan sivilce üzerine uygulanır. İki hafta içerisinde döküntü yüzden çıkar ve cildi yumuşak ve pürüzsüz bırakır. Tek bir akne 2-3 gün içinde düzelir. Bu merhem ile, akne vücudun her yerinde tedavi edilebilir.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Levomekol merhem kullanarak çok memnun. Birkaç yıl boyunca hemoroidlerden muzdaripti. Doktor tarafından reçete edildiği gibi, iltihabı gideren ve patojenik mikroflorayı öldüren bir merhem kullandı. Tatyana Vasilievna, Tver

Levomekol'un yardımıyla çocuğumu sürekli burun akıntısı ile tedavi ediyorum. Bunu yapmak için sıradan bir pamuklu çubuk alıyorum, ucuna az miktarda merhem sürün ve çocuğa günde 2 kez nazal geçişler yağlayın. Birkaç gün boyunca kronik rinit tamamen kaybolur. Elena, Kemerovo bölgesi

Birkaç ay önce elim yanıyor. Yaralar iltihaba başladı. Levomekol merhemi yardımıyla kısa sürede sadece yarayı pustan temizlemekle kalmayıp aynı zamanda onu iyileştirmek de mümkün olmuştur. Anatoly, Moskova

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.