müstahzarlar

Sistemik, lokal ve kombinasyon terapisi

Doğru ilaç doktor tarafından reçete edilir.

İlaçların tam listesine gidin

Pamukçuk karşı hazırlıklar

Alerji ilaçları

Bacaklardaki tırnak mantarı nasıl tedavi edilir? Bu üç şekilde yapılabilir. Alet tırnak plakasına uygulanırsa, yöntem yerel olarak adlandırılır. Fungal enfeksiyonu ortadan kaldıracak ilaçlar ağızdan alınırsa, yöntem sistemik olarak kabul edilir. Sistemik tedavi güvenli değildir. Daha fazla oku ..

Ve yerelden bazılarını vurgulamak istiyorum. Tırnak mantarı için İlaçlar:

 • Mikospor Set - benzersiz bir özelliği olan, 2 hafta çivi tedavi etmek mümkün. Ancak tedavi oldukça agresiftir, çivi hasarlı kısmı tedavi sürecinde yavaş yavaş giderilir ve bu rahatsızlığa neden olabilir.
 • Exoderil (çözelti) - çiviye iyi nüfuz eder, çoğu mantarlara karşı etkilidir ve ayrıca zararsızdır. Talimatlardaki dezavantajlar açıklanmıştır, ancak olasılıkları oldukça küçüktür. Temiz tırnaklar çıkana kadar uygulayın.
 • Lac Batrafen - ucuz değil, ama uzun bir süre dayanır çünkü Nadiren uygulanması gerekir (en başta 2 gün içinde 1 kez, haftada 1 kez). Küçük resim için ortalamada bir şişe yeterlidir.

Tırnaklar için kremler ve merhemler kullanılabilir, ancak bu durum elverişli değildir - daha iyi emilim için “bir kompres yapılması” gerekir - bir krem ​​ile pamuk yünü çiviye uygulayın ve bir alçıyla yapıştırın. Bu şekilde uygula, günde 2 defaya ihtiyacın var. Ve verim daha düşük olacaktır. Bacakda, örneğin çivi altı ay veya bir yıl büyür, bu yüzden ne seçeceğinize siz karar verirsiniz.

Cilt için:
 • Klotrimazol - bir kitle çare. En mantar, yan etkileri ve kontrendikasyonları en az bir kuruşa değer.
 • Terbinafin ve analogları - mümkün olan en geniş etki alanı ve az sayıda kontrendikasyon, talimatlara bakınız.
 • Triderm (veya Akriderm GK ) - evrensel çok bileşenli araçlar. Eğer tam olarak ne olduğunu bilmiyorsanız - merhem kaşıntı ve semptomları giderecek, mantarı tahrip edecek ve dermatit ve diğer yaralara yardımcı olacaktır (hepsi değil!). Semptomlar gitmezse doktora başvurunuz.
 • Ecodax ucuz ve son derece etkilidir, ancak birçok yan etkisi vardır ve cilt üzerinde oldukça agresif davranır. Yan etkiler ortaya çıkarsa, tedavi derhal durdurulmalıdır.

Unutmayın, bir mantarı tedavi etmenin en zor yanı tıp seçimi değildir. İşlemi günlük olarak yapmanın ve tedaviyi yarı yolda bırakmamanın hatırlanması en zordur.

Herhangi bir doktor, bacaklardaki tırnak mantarını nasıl tedavi edeceğinizi size söyleyecektir. Her şeyden önce, damlar, vernikler ve tabii ki merhem.

İlaçların tam listesi:

Deride veya tırnaklarda mantar
Kremler ve merhemler tabletler Şanslı, damla, çeşitli
Pamukçuk (kandidiyazis)
Mumlar, fitiller tabletler Kremler ve merhemler
Dermatit, alerji vb.
antihistaminikler kortikosteroidler şelatörlerin
göz burun miscellanea
  yenilenme antimikrobiyaller antiviral
  immünomodülatörler probiyotikler miscellanea

  Peki, kafa derisinin yenilgisiyle, ilk ihtiyacın var.
  şampuanlara dikkat et

  tabletler

  Acıyı saklamak için bir hap mı?

  Tırnak mantarını merhem ve kremler kullanarak tedavi etmek mümkün değilse, o zaman sistemik tedaviye, yani antifungal ilaçları oral yoldan alırlar. Bir dermatolog kesinlikle aşağıdaki durumlarda sistemik antifungal ilaçlar reçete edecektir:

  • İleri aşamada mantar ;
  • Çivinin yarısı etkilenir;
  • Hiperkeratoz veya onitoliz (tırnak plağının kalınlaşması veya çivi yatağından ayrılması) vardır.
  • Bacak üzerinde 2-3 çivi.
  • Diyabet vardır;
  • Hastanın yaşı 50 yıldan fazladır.

  Mikozların tedavisi için sistemik ilaçların birkaç ismi vardır. Ayak tırnaklarının mantarından hap almak, şunu hatırlamak gerekir:

  • Sistemik ilaçları almanın ana kontrendikasyonları hamilelik, emzirme ve karaciğer hastalıklarıdır.
  • Doktor ketokonazol ve griseofulvita dışındaki herhangi bir ilacı reçete edemezse, lokal tedaviye ihtiyaç duyulur ve bazı durumlarda etkilenen tırnak plağının çıkarılması gerekir.
  • Tedavi süresi ne kadar kısaysa, yan etkilerin ortaya çıkma ihtimali o kadar az olur.

  Merhemler ve vernikler

  krem

  Tırnaklar için kombine tedavinin en uygun olduğu düşünülmektedir. Tabii ki, yerel uyuşturucu olmadan - hiçbir yerde. Özel vernikler kullanmak daha iyidir, ancak merhemleri de unutmamalısınız. Lokal tedavi randevusu için endikasyonlar:

  • Başlangıç ​​aşamasında;
  • Çivinin yarısından daha az lezyon;
  • 1 veya 2 çivi hasarı;
  • Orta subungual hiperkeratoz.

  Lokal antifungal ajanların mantarları tahrip etmesi için, doktorlar ya etkilenen boynuz tırnak yapılarını çıkarır ya da özel tırnak cilaları reçete ederler.

  Böylece tırnak mantar ayaklarının lokal ilaçlarla tedavisi iki aşamada gerçekleştirilir:

  1. Çivi mantar bölgelerinin çıkarılması.
  2. Antifungal ilaçların kullanımı.
  Dosya kullanımı

  İlk aşamada, stratum corneum mekanik olarak çıkarılır (pense ve tırnak makası kullanılarak). Kişinin kendisi her 10-15 günde bir yapar, ilacın kalan kısımlarını mutlaka alkol veya iyotla yağlar. Ayakta tedavi edilen tırnak, antiseptik ve antifungal ajana ek olarak salisilik asit veya üre eklendiği keratolitik yamalarla çıkarılır. 2-3 günde bu tür bir alçıyı değiştirirler: hiperketarolitik kitleler çıkarılır, lokal preparasyonlar uygulanır ve tırnak plakası tekrar kapatılır.

  Etkilenen çiviyi çıkarmak cerrahi olarak yapılabilir, ancak diğer tedaviler mevcut veya etkisiz olduğunda bu yönteme başvurunuz.

  İkinci aşamada, tedavi edilen tırnak plağının yüzeyine lokal antifungal ajanlar uygulanır. Onlar sistemden çok daha fazlası. Onlar bölünmüş:

  • lokal antimikotikler;
  • yerel antiseptikler;
  • çok bileşenli ilaçlar.

  Lokal antimikotiklerin kullanımı iyi bir sonuç verir, çünkü birçok onikomikoz patojene karşı etkilidir ve mantar enfeksiyonlarının tedavisi için uygun bir formda üretilir - oje. Bu mikospor, batrafen, pilot.

  mantardan tırnak cilası

  Onları şu şekilde kullanın:

  Adım 1: Etkilenen alanları kaldırın.

  Adım 2: Verniğe tutturulmuş tırnak dosyası eşit olmayan bir tırnak plakası oluşturur.

  Adım 3: Bir spatula veya fırça ile vernik uygulayın.

  Verniğe çivi uygulanmışsa, verniğe tutturulmuş bir alkollü çubukla çıkarılmalıdır (tırnak sıcak bir banyoya daldırılır ve daha sonra bir makasla vernikten sıyrılır). Vernikler ile muamele süresi 9 ila 12 ay arasında değişebilir. Bu durumda, vernik haftada 1 veya 2 kez uygulanır. Daha fazla oku ..

  Şimdi, büyük ihtimalle, "Tırnak mantarını ayaklarının üstünde nasıl tedavi edeceksin?" Diye merak etmeyeceksin. diğer çeşit mikozların yanı sıra. Uyuşturucu listesi sürekli güncellenir, düzenli olarak fiyatları izler ve değerlendirmeleri yayınlarız. Size en uygun olanı seçin ve sağlıklı olun!

  Not: Eczanelerde sunulan merhem ve kremler , onikomikoz yerine cilt tedavisi için kullanılabilir. Bununla birlikte, eğer çıplak tırnak yatağına uygulanırlarsa, tırnak mantarını bacaklarda tedavi etmeye yardımcı olurlar.