Hamilelikte pamukçuk kasa tedavi

diğer hastalıkla Confused çünkü genital bölgede kaşıntı ve yanma hissi endişe bir kadın olarak, son derece zordur. ekşi kokuya sahip curdled tahsisi - Ana semptom pamukçuk olduğunu. o gebeliği komplike ve doğum kanalından geçerken fetusun etkilenme olasılığı artar gerçeğine mutlaka gebelikte pamukçuk tedavisi. Enfeksiyon oluşursa, bebek yaşayacaktır pamukçuk .

Kronik maya olmayan hamile kadınların tedavisi sistemik ilaçlar mantarlar ve vücuttaki başka dokular bağlı olarak bağırsak içinde kan ve hareket içine nüfuz (tabletler ya da kapsüller) gerçekleştirilir. Ancak, hamilelik jinekolog sırasında bu ilaçları atamak olamaz çünkü onların yüksek toksisitesi - ceninin gelişimine kabullerini hatta kısa vadeli bir negatif etkisi.

Nasıl bir ilaç seçilir? Zamanında kısıtlamalar nelerdir?

Nasıl bir ilaç seçilir? Zamanında kısıtlamalar nelerdir?

Anti-pamukçuk nedir hamile izin veriliyor? Hangi ilaçlar yerel veya sisteme tercih vermek, hatta "Popüler" may nasıl? Sadece enfekte bölgeye hareket yaklaşık bir düzine ilaç vardır pamukçuk modern farmakolojik ilaçlar listesinde, daha sonra fetüs açısından kesinlikle zararsız yoktur.

Hamilelik sırasında Pimafutsin

Pimafucin Birçok jinekologlar hamilelik sırasında bu ilacı pamukçuk tedavisi için en güvenli ve etkili tanır. ana aktif bileşen Pimafutsin - natamisin - neredeyse gastrointestinal sistemden kan dolaşımına girmeden mukoza tarafından emilmeyen ve utero-plasental bariyer boyunca nüfuz etmez. Buna göre, (hatta daha uzun) fetüs alımı pimafutsin için zarar yapamaz.

Pimafutsin üzerinde kullanımı fiyatın Talimatları ve yorumlar

Kadınlarda pamukçuk tedavisi Pimafutsin doğuma kadar gebe kalma anından itibaren yapılabilir. Bir, üç gün boyunca ilaç almak için yeterli mantar enfeksiyonu belirtileri kurtulmak için, diğerleri tedavi tam ders (9 gün) gerekir. Genellikle hamile kadınlar mum ışığında Pimafutsin reçete edilir - Geceleri 1 fitil. Vajinal kandidiyazis sırasında itme tayin zaman Pimafutsin tabletleri (4 s. Günde. Hafta içinde 1 sekmesinde).

Son zamanlarda, internette FDA sözde fetüs üzerindeki etkileri hakkında kategorisi C natamisinini atıfta söylentisini yaymak için. Maalesef baskısı FDA web sitesinde veya diğer herhangi bir kaynağa bu kanıt bulamadı. Eğer araştırma veya resmi kaynaklardan herhangi bir bağlantısı varsa, yorumlar kısmında yazınız.

Bağımsız gebelik pamukçuk endişeli değil önce, özellikle eğer bu bir Pimafutsin değmez tayin eder. Aşırı duyarlılık Pimafutsin dahil maddelere: Aslında ilaç tek Kontrendikasyonlar sahip olduğunu. natamisinin fitiller, setil alkol, polisorbat, don yağı, adipik asit, sorbitol triol, sodyum hidrojen karbonat ihtiva eden yanında. fitiller getirilmesi sonra ilk saatlerde ve günlerde yanan ve tahriş, ancak bu yan etkiler kendileri tarafından ilacı kesmeye ve test gerektirmeyen için kafa karıştırıcı olabilir.

İlaçlar gebeliğin farklı aşamalarında izin verilir

klotrim-Supp Klotrimazol . Hamilelik sırasında ilaç vajinal tabletler ya da krem ​​halinde tatbik edilmektedir. Talimatları okuyun ve burada fiyatını biliyorum . Klotrimazolün ilk hariç gebeliğin tüm trimesterlerinde izin verdi. Klinik çalışmalarda sırasında fetus üzerinde ilacın olumsuz etkisi tespit ama clotrimazole kullanımı doktor yapmanız gerekip gerekmediğine ilişkin nihai bir karar edilmiştir. Kadın klotrimazol olarak tedavi pamukçuk uygulayıcının kullanımına başvurmadan derin vajina içine, önceki gece uykusu, bir tablet sokulduğu boyunca 6-7 gün sürer. kremi sadece mum veya vajinal tabletler bir ek olarak kullanılır. vajinal tabletler kullanırken yanma ve kaşıntı şiddetlendirebilir. Onlar 1-2 gün içinde geçer yoksa, uyuşturucu nedeniyle alerjik reaksiyonun yüksek olasılığını bozdu. Nadir durumlarda, hamile kadınlar sık ​​idrara çıkma şikayetçi.

terzhinan-Supp Terzhinan (talimat ve burada fiyatı) . Vajinal tabletler Terzhinan Rusya'da vajinal kandidiyazis tedavisinde tavsiye edilen ilaçlar listesine dahil. Onlar gebeliğin ikinci trimesterde atandı ve nadiren de olsa ilk (eğer fetüse riskinden fazla kadına potansiyel yararı) vardır. Fransız laboratuvar Bouchard-Rekordati (üretici Terzhinan) ayrıca savunucularından etkinliği ve güvenliği bahseder. Aynı zamanda, ABD ajansı FDA uyarıyor: İlacın bir parçası olan prednisolon, azaltılmış yerel bağışıklığı. Tedavi süresi - (., tablet, 30 sn için suya batırılır önce), yatmadan önce bir vajinal tablet için 10-14 gün. yanma ve kaşıntı ilk tanıtımları sonra kötüleşmesi muhtemeldir, ama sonra kaybolur.

livarol-Supp Livarol (kılavuz fiyatları) . İlaç Herhangi bir eczaneden satın, ama şunu bil edilebilir: pamukçuk karşı sadece ikinci ve üçüncü üç aylık dönemde kullanılabilir ve sadece bir jinekolog gözetiminde. Ketokonazol - vajina ve vulva kana emilir değildir ve bu nedenle kadın ve fetüse zararsızdır - Aktif madde vajinal fitil Livarol sadece mukoza üzerinde hareket eder. Çalışmalar hamile kadınlar bu ilaç davranır Pimafutsin daha iyi olduğunu göstermektedir. deneklerin% 96,9 gözlenmiştir Livarola kurtarma aldıktan sonra (maalesef artık çalışma ile, sayfa) kaynaklara göre; Pimafutsin aldı olanların sadece% 33.3 iyileşti. Tedavi süresi - 3-5 gün yatmadan önce bir mum.

Kadınlarda pamukçuk tedavisinde ortalama fiyatları ilacı ve kullanım süresini reçete doktor bağlıdır:

Pimafutsin (6 Mum) - 503 ruble.

Livarol (5 şamdanlar) - 340 ruble.

Epigen seks (60 ml püskürtülür.) - 1370 RUB.

Terzhinan (vajinal tabletleri, 6 adet). - 354 ruble.

Betadinede (14 mum) - 317 ruble.

Klotrimazolün (vajinal tabletleri, 6 adet). - 30 ruble.

Flukonazol - Hamilelik yasaklanan bir uyuşturucu

Flukonazol özellikle onun ilk trimester, gebelik sırasında tehlikeli ilaçların kategorisine aittir. Fallot tetralojisi - yabancı tıbbi çalışmalarda olduğu gibi, gebeliğin (imleri organları) 'nin ilk haftalarda flukonazol komplike doğumsal kalp hastalığı riski taşıyan bir fetusun oluşumuna yol açtı. hamile kadınlar nadir durumlarda 400-800 mg / gün, bir dozda, üçüncü üç aylık dönemde Flukonazol alırsak, bir bebeğin doğum vb anormal fasiyesi, brakisefali, kranial kasanın malformasyonlar, artrogripozis, yarık damak, teşhis

Bu flukonazol 150 mg, uygulanan ilacın güvenli bir tek doz olarak, ancak sadece çok gerekli. Böylece kadın flukonazol içinde maya enfeksiyonları tedavi teslimat ve emzirme bittikten sonra mümkündür.

Kadınlarda maya enfeksiyonları Flucostat tedavi de arzu edilmez. Başlıca etken madde aynı flukonazol ve yayınlar uyuşturucu deformiteleri ve fetüs üzerinde sarhoş edici etkiye neden olabilir söylenir nerede mevcuttur. Jinekologlar yalnızca tüm kadınların zhiznenennoneobhodimye sisteme hastalığın yayılma ihtimaline karşı reçete.

Geleneksel tıp Tarifler

4e85b81e7f6ca_x " Biz Kendini pamukçuk tedavi !". Bir cümle sıklıkla ilaçlar fetüse zarar almanızı istemiyorum hamile kadınların duydum. Biz bebeğe yalnızca onaylanmış gebelik sırasında ilaç, zarar kullanırsanız, onlar yapmayacağım tekrar belirtmek isteriz.

Halk aynı tedavi seçenekleri ilaç mantarları ortadan kaldırmak çünkü sadece, ek olarak kullanılabilecek, ama her zaman yanan ve kaşıntıyı ortadan kaldıramaz. Ve tabii ki geleneksel tıp terk doğmamış çocuğun sağlığını riske edilmemelidir.

Tedavi soda kadınlarda mantar enfeksiyonları - hastalıklarının kontrolünde en popüler alternatif bir yöntem. Soda sulama ve mağaracılık için kullanılmaktadır. Çözeltisi 1 çorba kaşığı hazırlanır Soda, sonra, kaynar su duş soğutma bekleme ve 1 litre bir doktor tarafından reçete vajinal mum veya tabletler içine doldurulur. sulama optimal süresi - 5-7 gün. Etkili ve sandalyeler soda banyoları: 1 litre. su 1 çay kaşığı alınır iyot ve 1 çorba kaşığı Soda. oturma banyosunda kalış süresi - 15 dakika.

douching çözeltileri değil, aynı zamanda doğal antiseptikler, bu yöntemde sadece soda hazırlanır. İşte bunlardan bazıları:

  • soğan ve sarımsak (litre su başına 5 dakika papatya bir çorba kaşığı sarımsak kafası kaynatılır).
  • Çay ağacı yağı (calendula yağ ile dolu küçük şırınga - 1 çay kaşığı çay ağacı yağı - 1-2 damla).

Ama biz bir doktor, risk altında bekleyen annenin sağlığına erişimini geciktirerek anlamak gerekir.

22 comments

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.