Alerji Neden - parazitleri?

alerji için sabırsızlanıyor Herkes yeni başlangıçlı alerjileri insan parazitler bir bulgu tarafından tetiklenebilir bilir. hep yapılmadığı yüzden anti alerjik tedavi iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Hastalığın kurtulmak için, onun gelişme parazitler etkileyen olmadığını anlamak için gereklidir.

Parazitler - çeşitli hücre ve insan vücudunun organlarında uygulanabilir canlılar büyük bir gruptur. solucan ve 80 protozoon hit ve tüm gezegen nüfusunun% 90'a varan İstatistiklere göre. Patojenler mikroskopik boyutlar ve onlarca metre bir uzunluğu olabilir.

bizzat yerleşen parazitler besinleri, sindirim suları, mineraller ve vitaminler tüketmeye başlar. onyıllardır bazı protozoa ve solucan yaşam döngüsü, dönemde en organların işleyişi bozulur olması şaşırtıcı değildir.

İnsan vücudundaki parazitlerin etkisi çeşitli nedenlerle oluşur altında alerji gelişme vardır. Parazit organizmalar:

 • Organizma maddeler için en yararlı emilmesini;
 • Genel zehirlenmesine gelen toksinler üretir;
 • sindirim organlarında enzimlerin üretimini inhibe;
 • Bağırsak mikroflorası Disrupt.

İnsan vücudunda parazit Habitat. düzen parazitlerin etkisi nedeniyle vücutta tüm bu olumsuz değişiklikler, doğal olarak bağışıklık sisteminin azalmasına yol açar. dokunulmazlık başarısızlık ve bir kişinin daha önce zararsız maddelere duyarlılık artmıştır nedenidir.

Istilası ve zamanında tedavi eksikliği çok farklı bir biçim ve alerjik reaksiyonların karakterine yol açar.

Sredisamyh bilinen parazitler - yuvarlak kurt, kıl kurdu, Giardia, ancak alerji, aynı zamanda solunum hastalıkları ve sinir sistemini, sık baş ağrısı, bağırsak tıkanıklığı sadece yol açabilir canlıların grubunun, sadece küçük bir parçasıdır.

Nasıl bir alerji parazitleri yok

parazitlerin türleri Parazit organizmalar muazzam çeşitlilik ve hemen tüm vücut sistemlerini etkiler. Bu nedenle, alerjik reaksiyonlar, sindirim sistemi ve solunum sistemi, deri, merkezi sinir sistemi hem de etkileyebilir.

protozoa alerjenlere ve barsak parazitlerini sınıflandırılır:

 • Parazit olgun aşamasında olduğunda, veya yumurta larva oluşturduğunda Eksojen, yani görünen;
 • Endojen - solucan ve protozoa çöküşü sırasında kurdu.

oluşumuna eozinofili gelişiminde endojen ve eksojen toksinler sonuçlarının etkisi altında vücudun Duyarlılık deri döküntülerinin , kaşıntı, bronkospazm . Çoğu zaman insan vücudunda şu parazitleri yerleşmek:

 • Pinworms. Bu küçük solucanlar ve kalın bağırsakta parazit birkaç milimetre, uzunluğu ve kutanöz geçitte yumurtalarını. Uzun süreli eozinofillerin çok sayıda tespit kanda vücutta pinworms büyük miktarlarda mevcudiyeti ve alerjik ile esas olarak deri döküntüsü ortaya eder;
 • Yuvarlak kurt bronkokonstriksiyon, konjonktivit ve gövde üzerinde kızarıklık tetik alerjenleri yayan;
 • Kedi tesadüftü. Bu helmint toksin salgıladığı kan dolaşımına girer ve geliştirme ürtikeri neden olur;
 • Trişinella. Alerji zaman larva ve yetişkin parazitler çöküşü onların ölümünden sonra ortaya çıkar. yüz, ateş dahil olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde, şişmesi vücudunda lezyonların, Belki oluşumu;
 • Giardia. Akut giyardiyaz bulantı, karın ağrısı, sindirim bozukluğu sayılabilir. Cilt döküntüleri bölümleri, soyma vücut sıcaklığında çıkabilir görünür oluşturulur;
 • Echinococcus. Alerjik reaksiyonlar Echinococcus ile anı kist rüptürü rahatsız başlar. alerjik deri döküntüleri, kaşıntı, dokuların şişme, bronkospazm edilmiştir.

Alerji belirtileri, periyodik tırmanması ve çökmek yapabilirsiniz parazit mikroorganizmaların etkisi altında gelişen. Her zamanki tedavi antihistaminikler , enterosorbents ve dış vasıta sonuçları getirmez.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.