mantar önlemek için çeşitli önlemler

bh_sauna mantarların Önleme kamu ve özel ayrılmıştır. Sosyal önleme - mantar hastalıklarının önlenmesi için ortak alanlarda, genel olarak, yüzme havuzları, duşlar, banyolar yürütülür tedbirler içeren karmaşık. Bu önleyici muayeneler personel ve binaların dezenfeksiyonu ve düzenli temizlik ve mantara en yatkın olanların cilt ve tırnakların durumunu izleme: askeri, sporcular vb Buna ek olarak, sağlık çalışanları hastalığın erken belirtileri hakkında kamuoyuna anlatmak ve modern yüksek performanslı araçları ile mantar tedavisi olasılığı hakkında insanların dikkatini getirmek için mümkün olan her şeyi yapıyoruz.

Çoğu kişisel üretkenlik de birincil ve ikincil bölünür önleme, getiriyor. Birincil önleme mantar enfeksiyonu önlemek için önlemler ve tedavi sonrası mantar enfeksiyonu nüks önleme ikincil odak içerir.

mantar önlemek için Kişisel önlemler

ayaklarının üzerinde tırnak mantar Önleme - çok yönlü kavramı ve ayak cilt bakımı ve özel ilaçların profilaktik kullanımının kamu yerleri ziyaret ederken uyulması olarak girer.

Ayakkabılar - seyyar satıcı mikozlar

1. Ayakkabı ve Çorap.

 • Sıkı ayakkabı giymek gerekmiyor. O - tırnak batması, mikrotravma ana nedeni ve bunlar mantar gelişimini kışkırtmak. patojenlerin mantar enfeksiyonları önünde silahsız Traumatised cilt.
 • ayakkabı eğitilmesi özellikle sıcak havalarda ayakların aşırı terleme olan, aşınmaya tehlikelidir. Sentetik, cildin nefes almasını vermeyin o tartışma ve terlemeyi arttırır. Kış deri veya süet, mükemmel boyutta yapılmış yumuşak ayakkabıları tercih vermelidir.
 • Çıplak ayakları üzerinde mağazalarda ayakkabı çalışırken vazgeç, hem de arkadaş bir çift gibi ayakkabı uydurma.
 • Parti master terlik giymek karar verdi, ama onlar mevcut ölçekler mantarlar olabileceğini. Daha iyi onun smenkoy gelmesi.
 • Sentetik malzemelerden yapılmış Çorap kendi ayakları üzerinde bir yer değildir.
 • Düzenli ayakkabı dezenfekte ve en az bir gün için kurumasını beklemek.
 • saunalar, duşlar, banyolar, çıkarılabilir lastik terlik giymek, unutmayın.

2. Tırnak Bakım ve ayaklar

 • su işlemlerinden sonra cilde özel dikkat (yüzme havuzunda, duş), kuru ayaklarını silmek için ihtiyaç ayak parmakları arasında katlanabilir. Ilk şey mantar orada yerleşir.
 • Manikür ve pedikür sadece profesyonellere güvenilir olmalıdır. tırnaklar mantar ana nedeni - kötü hazırlanmış bir araç.
 • ayakları üzerinde cilt çok kuru, onlar nemlendirici işlemek gerekir. çatlaklardan mantar sporları kolayca deriye nüfuz edecek.
 • hassas ciltler için antibakteriyel hijyen bacak yumuşak sabun almak için.

Bunlara ek olarak:

 • tırnaklarına yaralanma aksi büyük bir risk, eldiven giymek için gerekli banyo ev temizlik araçları temizlemek, bulaşıkları yıkayın.
 • İyi dokunulmazlık, doğru beslenme ve düzenli egzersiz - kendi ayakları üzerinde mantar iyi bir önleme.
Bu arada, mantar sadece ayakları etkiler:

Nasıl ve hangi ellerinde tırnak mantar tedavisi için

eldiven sıhhi tedbirler küçükse veya enfeksiyon riski büyük olduğunda, proaktif yerel antifungal ajanlar kullanmalıdır. Antifungal spreyler ve aerosoller, tozlar, kremler ve vernikleme interdijital kıvrımlar uygulanır önce veya vb kamu duş, yüzme havuzları, ziyaret ettikten sonra ayak ve tırnak derisi

 1. Mikostop . (Bowling, silindirler, vb kayak botları, terlik) amaçlı spor ekipmanları sonra plaj veya banyo ziyaret ettikten sonra uygulanır. Püskürtme ayrıca ayakkabı dezenfeksiyonu için uygundur.
 2. Mikozoral . bağışıklık yetersizliği olan uygun kişi (konjenital ya da ilaçların uzun süreli kullanımının etkisi altında zayıflayacak).
 3. Lotseril tırnak mantarı önlenmesi için. vernikle satılan bir spatula ile her 7-10 günde bir uygulanır. Yapay Tırnak yükü taşımasına izin değil.

Gönderen halk ilaçları dikkate onun kokusunu almaya değilse de, sirke kanıtlanmış.

Özellikle ikincil önleme

İkincil koruma zaten antifungal tedavi almış olanlar için önemlidir. Ana amacı - nüks ve yeniden bulaşmasını engellemek için. İçeriği:

 1. Dikkatli hijyen rejimi. Bu sabun ve su ile ayak ve el günlük yıkama ile tekrar edilmeyecektir. enfeksiyon ve kendi hane engellemek için, terlik eve gitmek zorunda ve iyi havalandırılan, düzenli çözümler çorap içinde dezenfekte temizlenmeli. daha iyidir hastalığı olan mücadele sırasında kullanılan Çorap, onu atmaya.
 2. sistemik tedaviden sonra topikal antifungal ajanlar profilaktik uygulama. Sistemik ilaçlar (haplar ve kapsüller) ile muamele tamamlandıktan sonra, iki ya da üç ay için, dermatolog Ayak mantarı topikal ilaçlara önlenmesinde kullanılması tavsiye edilir.
 3. ayakkabı, ikinci el dezenfeksiyonu. En iyi seçenek, tabii ki, daha önce yıpranmış tüm ayakkabıları dışarı atmak. Bu tabi tutulabilir dezenfeksiyon ayakkabının iç yüzeyi üzerinde mantar ve bunların sporlarının çoğalan öldürür.
 4. Vücudun direncini arttırmak. Sahilde bin üzerinde dolaşın havuzda yüzlerce gider, ama sadece birkaç hasta mantar olur. Bunun nedeni - bağışıklık sisteminin zayıflaması, onları yok etmek için kuvvet göndermeyi patojenleri ve mantar tanımak zordur. sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek ve bazen ekinezya almak - farklı formlarda herhangi eczanede satılır.

5 comments

 • Marina:

  "Hayır - Bu onun arkadaşlarına anlatmak için zamanı! Ayakkabılarımı "dokunmayın

 • Jeanne:

  Şimdi Manikürcü için yürüyüş yaparken dikkatli olmak gerekli olacaktır

 • Flyura Yarmakova:

  Çok sık şeyler yetişkin kullanmayı seven çocuklar, enfekte edilebilir; Örneğin, bir diş fırçası, saç fırçası veya ayakkabı gibi maminyh

 • Sergey:

  mantar açmaman için en güvenilir ve en iyi vasıta temiz kendinizi tutmak ve kuru ve temiz giysiler giymek etmektir.

 • Larissa:

  mantar enfeksiyonu önleme uygundur Neil uzmanı için, bir yüzme havuzu önünde, buhar odası, sauna, vb kullanmak iyidir
  Ve hijyen kuralları hakkında unutma. Ve hepimiz biliyoruz, ama her zaman değil (uygulamak

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.