Kızlarda pamukçuk belirtileri

Doktor ve hasta Tehlikeli kandidoz nedir? Hamilelikte komplikasyonlar, fetüsün ve partnerin enfeksiyonu riski, mantarların kan damarlarına girmesi, bu da birçok organ ve sistemin yenilgisine yol açar. Bu nedenle, bu ciddi hastalığı kendi kendine tedavi etmemelisiniz. Pamukçuk'un ilk belirtileri ortaya çıktığında, hemen jinekolog için bir bilet alın.

Pamukçuk'un nasıl göründüğünü öğrenelim.

Hastalığın üç klinik formu vardır:

  • kandidonositelstvo;
  • Akut formda Candida vulvovajinit ;
  • Kronik (bazen kötüleşen) kandidal vulvovajinit.

Sadece birincisi, bir kadından veya bir kızdan gelen semptom ve şikayetin olmaması ile karakterizedir. Bununla birlikte, analiz için vajinal akıntı alırken maya benzeri mantarların tomurcuklanma biçimleri tespit edilebilir. Belirli koşulların varlığında, candida taşıyıcı, akut formda kandidal vulvovaginitin klinik olarak ifade edilen ikinci formuna girer. Semptomları:

Samimi alanda kaşıntı 1. Kaşıntı. Bu tipik bir kandidiyaz semptomudur. Vajina ve cinsel organların kaşınması şikayetleri için maya benzeri mantarlar üzerinde bir çalışma yapılır (mukoza zarında gözle görülür değişiklikler olmasa bile). Kaşıntı adet öncesi dönemde artar ve adet ve postmenstrüel dönemlerde tamamen azalır veya kaybolur. Semptom sabit olmayabilir, ancak göründüğünde rahatsızlık ve ağrıya neden olur (özellikle yürüme sırasında).

2. Yanıyor. Bir maya enfeksiyonu ile, yanma neredeyse her zaman endişelidir. Şüphe durumunda, sizi rahatsız eden şey tam olarak nedir: pamukçuk veya idrar yolu enfeksiyonu, kendinizi kontrol edin. İdrar yolu enfeksiyonu ile idrar idrar yolundan geçtiğinde yanma başlar. Kandidiyazda, idrar kanal çıktıktan sonra yanmaya başlar, ortaya çıktığında: idrarda bulunan asit tahriş olmuş vajinal alana girer ve rahatsızlığa neden olur.

Milkdrop 3. Vurgulayın. Krem benzeri, beyazımsı, peynirli kalıntılar vajinal akıntının varlığıyla birlikte - kadınlarda kandidiyazın bir başka en yaygın belirtisidir. Tahsisler kadınların% 76.1'ini endişelendiriyor. Ağartıcı hoş olmayan bir kokuya (ekmek, bira, nişasta) sahip olabilir. Her kadından gelen akıntı ve akıntı miktarı bireyseldir.

4. Enflamasyon. Enflamasyon vajina (vajinit) ve vulva ( vulvit, resme bakınız ) içerebilir . Mukoza zarının kombine bir lezyonu varsa, o zaman "vulvovaginit" tanısı yapılır. Kadınlar genellikle bu semptomu cinsel ilişkide kızarıklık olarak tanımlarlar, bu da cinsel ilişki sırasında ve iç mukoza ile temas sırasında ağrıya neden olur. Jinekologlar ayrıca, mukoza zarının iltihaplanma sürecinin sadece dış genital organların, serviks ve vajinanın güçlü bir hiperemi olduğunu da belirtmektedirler. Kandidal vulvovajinitte mukoza zarının şişmesi, klitoris üzerindeki gevşemesi, ince duvarlı veziküller, labia minora ve vajinal vestibül, bir tampon ile kolayca çıkarılabilen grimsi-beyaz filmlerin katları ve epitelyumun çevresi arasında tabakalaşma vardır.

Genellikle vulvovajinal kandidozun akut formu 2 aya kadar uzar.

Hastalığı daha doğru tanımlamak için fotoğrafı açın (18+):

Uyarı! İçerik görüntülemek hoş olmayabilir.

"Kadınlar" sorunları "Kronik kandidiyaz" tanısı, semptomları iki aydan uzun süredir ortadan kalkmayan kadınlara yapılır. Ve akut vajinal kandidiyaz semptomlarından farklıdırlar. Bu nedenle, nezle vajinal akıntı olmayabilir ve hiperemi ve mukozal infiltrasyon zayıf olacaktır. Adalar biçimindeki dağınık beyazımsı filmlerin ortaya çıktığı, büyük ve küçük labiyaların kuru olduğu, açık sınırlara sahip olmayan kuru erozyonun olduğu belirtilmiştir. Dış cinsel organlar atrofik ve sarkık hale gelir, kahverengi renk alır, vajinal açıklık daralır, labia küçülür, skar oluşur. Kronik kandidal vajinit bazen kandidal inguinal ve perineal kandidiyaz ile ilişkilidir. Tedavi hakkında daha fazla .

Yukarıdaki belirtilerden herhangi biriyle ilgili endişeleriniz varsa, en yakın eczanede ilacı pamuktan almak için acele etmeyin. Gerçek şu ki, klinik semptomlar% 100 tanıya izin vermiyor. Değer, vajinal yaymaların mikroskobu ve sekresyonları besin maddesi içine çekmektedir, çünkü vakaların% 95'inde mikrobik kontaminasyon derecesini ortaya koymakta ve mantar türlerini belirlemenize izin vermektedir. Tanıdan ve kadınla yapılan görüşmeden sonra jinekolog herhangi bir antimikotik ilaç reçete eder.

İlaç seçimi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kronik form hakkında.

Douching soda.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.