antiviraller listesi

tabletler İçindekiler:

Antiviral maddeler virüsünün neden olduğu çeşitli hastalıkları tedavi etmek ve önlemek için verilen ilaçların ayrı gruptur. Sen antiviral etkinliği olan bütün ilaçlar soğuk algınlığı gelişimini önlemeye yardımcı olabilir varsayalım olmamalıdır.

Her bir ilacın etkinliği sadece özel durumlarda ifade edilecek hangi nedeniyle spesifik bir yapı ve aksiyon mekanizması vardır. Bu nedenle, antiviral maddeler gruba ayrılır ve bir terapötik ya da profilaktik ilaç şart hekim olarak seçin.

Hangi antiviral etkinliği olan ilacı gerektirir

virüs Virüsler farklı şekillerde vücuda girer minik bulaşıcı ajanlardır. onun "master" virüsler içine alma yapılarını ve fonksiyonlarını değiştirerek, sağlıklı hücrelere tanıtılıyor. Bir organizma virüslerin hücrelerinde hızla çoğalmaya ve hücrenin kapsamlı imha onun ölüme götüren neden olur.

Uzun süre kafeste uygulanan bazı virüsler, etkin olmayan bir durumda olabilir, ancak bağışıklık içinde ve diğer tetikleyici etkenler patojenin etkisi altında azalma ile belirtilerin görünümünü neden geliştirmeye başlar.

insan vücudu içinde virüs inhibisyonu ve yayılma süreci bloke göre antiviral ilaç etki mekanizması.

önleyici ilaç bedeninde hapsolmuş ve hastalık mikroorganizma geliştirmek veya geliştirmek değil, ya da hafif semptomlarla ortaya çıkar vermez olarak Böylece kullandı.

Viral enfeksiyonların tedavisinde kullanılan ilaçlar, hasta ve hızlı iyileşme genel refahı daha kolay virüs sayısını azaltmak.

Antiviral ilaçlar ayrılır:

 • gribine neden virüslere karşı aktif İlaçlar. Bu grup rimantadin, amantadin, Zanamivir'i içerir.
 • Herpes virüs mücadele İlaçlar. En popüler ilaçlar - asiklovir, pensiklovir.
 • maruz uzun bir aralığına sahip maddeler - Ribavirin.
 • sitomegalovirüs enfeksiyonu Hazırlıklar.

Kronik viral enfeksiyonların, antiviral ilaçların kullanımı, bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Bu tür enfeksiyonların olarak dozaj ve Tedavinin ortalama süresi uymak için önemlidir, gerektiğinde, antiviral terapi içerisinde tekrar edilebilir.

makalede esas olarak SARS ve çeşitli enfeksiyonlar için kullanılan, herpes ve siğiller, tabletlerin yanı sıra, enjeksiyon, karşı kullanılan yerel ilaçlar (merhemler, kremler), ihtiva etmektedir. ilacı satın almadan önce, bize talimatları ile haberdar olun lütfen.

Liste artan fiyatı:

Oxoline (50, R *)

Talimatlar ve yorumlar

Nizhpharm ana etkin madde olarak Oksolinik merhem oxoline içerir.

daha sağlıklı hücrelerde Bu madde blokları virüs yüzey zar ve bu nedenle içeri girmesini engeller.

% 0.25 merhem burun pasajları ve mukoza zarları yağlamak için harici olarak kullanılır:

 • Gripten korunmak için salgın sırasında.
 • Viral rinit tedavisi için.
 • stomatit herpes etkisi altında doğan zaman.

% 3 oksolinik merhem, herpes zoster, siğiller, molluskum kontagiosum tedavi etmek için kullanılır. Oxoline tamamen kaldırılmış olup, vücutta birikmez ve toksik etkilere sahip değildir.

Zaten geçerli değil oxoline bakterilerin gelecekteki büyümesinde olduğu gibi rinit tedavisinde, bebekler bile izin merhemlerin Uygulama, ilk iki dört günlük akut enfeksiyonda merhem kullanmak gerekir.

Asiklovir (100-120 s *)

Talimatlar ve yorumlar

merhem Asiklovir Asiklovir, herpes simpleks ve herpes zoster karşı etkilidir. suçiçeği zoster ve sitomegalovirüs enfeksiyonu tedavisi için bu ilacı kullanın. Asiklovir şeklinde üretilmiş olan, tabletler , losyon ve merhem Bu amaçlar liyofilizat için, ilaç, damar içine uygulanır ve kapanır.

eylemin uyuşturucu mekanizması ve ana bileşenden komple analoglar gibi ilaçlar şunlardır:

 • Zovirax ;
 • Viroleks;
 • Vivoraks;
 • Tsiklovaks;
 • Tsikloviral;
 • Supraviran;
 • Provirsan;
 • Gerpesin;
 • Gerperaks;
 • Atsiklostad;
 • Gerpevir .

Asiklovir gövdenin bütün doku ve hücrelerine dağıtılır. onun işleyişini değiştirmedi ilacın sağlıklı hücre ana bileşenden içine alma, orijinal biçiminde görüntülenir. Enfekte hücre içine enjekte edildiğinde iki şekilde virüs etkiler asiklovir trifosfat, dönüşür.

Birinci yol sinir liflerinin mikroorganizmanın yayılmasını engeller virüsü, yalıtılmasıdır. DNA zinciri antiviral ilaç bileşenlerinin entegrasyonu virüse maruz ikinci yol, bu durumda, enfeksiyöz ajanın genom stabilitesi ve çöküntüleri kaybeder.

Asiklovir tabletleri Acyclovir kullanımının avantajları şunlardır:

 • Hiçbir yaş sınırlaması. Tabletler ve merhem Hem hala her yaştan ve yetişkinlerin çocuklar için reçete. Doğal olarak, bir tablet dozaj formu yaşına göre seçilir.
 • Kanserojen etkisinin olmaması, örneğin, bir antiviral madde kanserli tümörlerin gelişimine neden olabilir olup. diğer antiviral ilaçların bir takım kanserojen etkileri oluşturmuştur.
 • İlaç teratojenik etkilerinin ortaya olmadığından yeteneği hamilelik sırasında kullanımı.

Acyclovir ana dezavantajları:

 • günde birden fazla dozunu almak için gereklidir. uygulama sıklığı arttıkça, düşük biyo-ilaç ile ilişkilidir. tıp günde 5 kez içerseniz alarak Asiklovir sadece güvence altında olmakla virüsü yenmek için, kandaki antiviral komplekslerinin sürekli dolaşımını gerektirir.
 • Asiklovir nefrotoksisite malzemeler. böbreklere hasar, vücut dokuları içinde ilacın yüksek konsantrasyonlarda mevcuttur tübüler. Mümkün olduğunca sıvı almalıdır asiklovir tedavisinde Bunu önlemek için. tıp yüksek fiziksel aktivite vücut temizlemek için yardımcı zaman, sadece gün boyunca içilmesi tavsiye edilir.
 • alışma etkisi. Kronik viral hastalıkların tedavisi için asiklovir sürekli kullanılıyorsa, virüsler vardır artık ilaca yanıt, yani buna tolerans geliştirmek mümkündür.

Tedavi rejimi tam olarak görülmektedir halinde asiklovir tedavinin etkinliği arttırır.

Alpizarin (Merhem 100 p * p * 200 tablet)

Talimatlar ve yorumlar

Tablet - Bir arka plan üzerinde blister ambalaj zona, siğil ve siğiller, suçiçeği ve virüsler tarafından kışkırtılan ağız hastalığı da dahil olmak üzere, herpes atayın.

6 yaşındaki İzin çocuklar. Gebelik kontrendike zaman.

Etkin madde: tetragidroksiglyukopiranozilksanten.

Merhem reçete ile reçete hap olmadan satılmaktadır.

Hiporamin (150 r *)

Talimatlar ve yorumlar

hiporamin Endikasyonları:

 • Her şeyden önce, soğuk algınlığı - grip, SARS, rinit ve boğaz ağrısı;
 • Ayrıca uçuk, suçiçeği ve sitomegalovirus.

hızlı bir şekilde vücuttan atılır ve insan bağışıklık sistemi üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur düşük toksik ilaç.

Gebelik sadece bir doktor izni ile kullanıldığında, çocuklar 12 yıl olabilir. Yan etkiler olası sindirim bozuklukları ve alerjiler bulunmaktadır.

İnterferon (120 p *)

Talimatlar ve yorumlar

Ampuller arkaplan Paketleme İnterferon dozaj formlarının çeşitli üretilen bir ilaç grubudur. En sık kullanılan:

 • burun ve gözlerde damla için toz.
 • Enjeksiyon için bir çözeltidir.
 • Göz damlaları.
 • Jel. İnterferon denilen bir hazırlık içinde yer alır Infagel .
 • Rektal ve vajinal fitiller ( Genferon )

Tüm interferonlar sadece antiviral aktiviteye sahip, bu ilaçlar bağışıklık çalışmalarını etkinleştirmek. İnterferonlar virüsler organizmanın bağışıklık artırmak ve hücre girdikten sonra, bu mikroorganizmaların üremesini inhibe eder. makrofajlar uyarılması hücre aracılı bağışıklık geliştirir.

İnterferonlar esas olarak solunum sistemini etkileyen viral hastalıkların tedavi edilmesi ve önlenmesi için reçete edilir. Kombinasyon tedavisi, viral hepatit tedavi etmek için kullanılır.

dezavantajları ilaç yan etkileri çok sayıda ve üreme fonksiyonunun geçici kesintileri sayılabilir. belirtilen nedenle İnterferonlar sadece kullanılmalıdır.

Panavir (160 pk)

Talimatlar ve yorumlar

Tüpler 3 ila 30 g Bu antiviral madde, antiviral aktiviteye sahip bir bitki bazlı bileşenlere sahip olan bir ilaçtır. patates filizi izole ana aktif bileşen, ilaç farklı virüs suşları etkiler. antiviral aktivite yanı sıra bağışıklık özellikleri vardır. Panavir tedavisi ve önlenmesi için reçete:

 • Nezle, SARS.
 • ayrı yerleşimli herpes simpleks virüsünün neden olduğu hastalıklar.
 • Sitomegalovirüs enfeksiyonu.
 • Papilloma.

kene kaynaklı ensefalit, peptik ülser, prostat ve romatoid artrit tedavisinde kullanılan kompleks tedavide Panavir. şeklinde mevcut damar içine enjeksiyon için bir solüsyon , jel, rektal ve vajinal fitiller, , sprey genital organlar tedavisi için uygundur.

enfekte olmuş hücrelerde viral DNA sentezinin inhibisyonuna kabiliyetinden dolayı antiviral aktivitesi Panavir ana bileşeni. Ek olarak formülasyon, interferon üretimi doğuştan bağışıklık geliştirir aktive eder.

Çalışma ilacı olarak insan vücudu üzerinde, kanserojen mutajen, embriyotoksik ve alerjik etkileri bulunmuştur. harici kullanım yara ve ülserlerin sikatrizasyon teşvik eden en Panvir aynı zamanda anti-enflamatuar ve analjezik özelliklere sahiptir.

Viru-Merz (400 r *)

Talimatlar ve yorumlar

viru-Mertz-1 Herpes tip 1 ve 2'ye karşı etkili, hem de zoster ile Antiherpethetical merhem.

Bu 5 gün boyunca günde 3-5 kez kullanılır.

Eğer hastalığın erken evrelerinde uygulamayı başlatmak eğer en yüksek verimlilik, her zaman olduğu gibi elde edilir.

Gebelik ve meme kullanılamaz.

TSikloferon (Merhem 160 p * p * 200 tablet, 350 p * ampuller)

Talimatlar ve yorumlar

Tsikloferon ampuller şeklinde Mevcut enjeksiyonları arasında , merhemler ve tabletler. interferon sentezinin bir antiviral ve bağışıklık ilaç indükleyici ancak geniş bir etki spektrumuna sahiptir, var.

Tabletler ve enjeksiyonlar hepatit, herpes, bağışıklık eksikliklerinin farklı doğal, CMV, hem de romatizmal hastalıklar reçete.

Cycloferon etkisi, T-hücresi lenfositlerini ve doğal geliştirmek için - epitel hücreleri ve mukozal lenfoid hücreler olmak üzere enfeksiyon ortadan kaldırmak için katil T-baskılayıcı ve T yardımcı hücreleri alt tipleri arasında, normal denge kurulması amaçlı başka bir işlem, merhemler.

Gerpferon (250 p *)

Talimatlar ve yorumlar

Gerp-1 asiklovir, interferon, lidokain ihtiva eden bu merhem Gerpferon. Bu aracın avantajları eş zamanlı anti-enflamatuar, antiviral, ağrı kesici ve immünomodülatör özelliklerini içerir. Göreve merhem:

 • Etkilenen cilt herpes için uygulama için.
 • Genital herpes tedavisi için.
 • zona ortadan kaldırmak için.

İlaç iyi tolere edilmiş ve diğer sistemik antiviral ajanlar ile kombine edilebilir. döküntü yeni elemanlar ortaya çıkmasını önlemek için merhem kullanarak, er tedavi hızlı normal cilt durumuna, başlatılır.

Fenistil pentsivir (350 r *)

Talimatlar ve yorumlar

Eski ve yeni Bu ilaç, deriye uygulanmak üzere kullanılan bir% 1 krem. Ana gösterge - tekrarlayan uçuk, dudaklarda ve çevrelerindeki tezahür. Aktif ilaç maddesi - pensiklovir, onun yayılmasını durdurmak blok virüsü etkinliğini ve.

pentsivir fenistil cilde uygulama ağrının şiddetini azaltır sonra atılır virüs miktarını azaltır ve böylece diğer insanların enfeksiyon olasılığını azaltır.

Eğer gün boyunca etkilenen cilde iki saatte uygulanan koşulu ile hastalığın nüks başlangıcının ilk iki gün için kullanmaya başlarsanız Etkili antiviral ilaçlar, birçok kez artırır.

ilave Toner bileşenleri - Fenistil avantajları krem ​​bir şekilde imal edilmesi gerçeği içerir pentsivira. Bu lezyonların azaltılmış görüş elde etmek cilde krem ​​uygulandıktan sonra, mümkün kılar.

Allomedin (400 r *)

Talimatlar ve yorumlar

Tüpler, 4 g ve 10 g bir ana aktif bileşen, peptit Allostatin olarak ihtiva eden bir jel Allomedin.

cilde uygulandığında allomidina maddeler patolojik olarak değişmiş deri hücrelerini tanıyan, epiteli nüfuz ve virüs yaymak için izin vermez koruyucu reaksiyonlar, gelişimini uyarırlar.

Allostin özellikleri rejenere ve böylece cildin hızlı iyileşmeye katkıda bulunur. ciltte kabarcıklar görülmesiyle kendisini gösterdi bu ilaç herpes enfeksiyonu kullanımı için ana gösterge.

Allomedin daha da geliştirilmesi değişiklikleri için izin vermez, ağrıyı ve yanmayı hafifletir. Hastalığın ilk belirtileri tespiti hemen sonra jel kullanılarak başlatmak için önerilir.

Valasiklovir (500 p *)

Talimatlar ve yorumlar

Valasiklovir tabletleri temelde aktif bir madde ile, yeni nesil hazırlanması - Asiklovirin L-valil ester.

girdikten sonra vücut hızla asiklovir dönüştürülür, ancak orijinal valasiklovir farklı önemli ölçüde daha yüksek biyo-sağlanabilirlik ve% 54 ulaşır.

Aktif madde, sadece virüs ve etki mekanizması ile enfekte olmuş hücreler patojen oluşumu engellenmesi ile ilişkili olarak verilir. ilaç tedavisi ve önlenmesi için bir madde olarak kullanılır:

 • Genital herpes Nüks ve herpes dudaklar.
 • Zona.
 • Sitomegalovirüs enfeksiyonu. Valasiklovir genellikle iç organların nakli ile atanır.

Aktif maddenin valasiklovir kan konsantrasyonunun kullanıldığında damar Acyclovir ile mümkündür, bu seviyeye ulaşır. Hazırlık günde iki kez alınması için bir reçete.

Valacyclovir ilaç 18 yaşından küçük çocukların tedavisinde kullanılmaz, tabletlerdeki kullanılabilir. Valasiklovir, ana etken madde preparatları olan Valtrex , Valogard , Valtsikon .

Gansiklovir (900 pk)

Talimatlar ve yorumlar

ampullerde Gansiklovir ganciclovir antiviral aktivitesi gantsiklovirtrifosfata alımından sonra oluşumunun neden olduğu.

Bu madde, bir mikroorganizmanın üremesini sona neden viral DNA sentezini inhibe eder.

Gansiklovir reçete edilir:

 • Düşkün hastalarda sitomegalovirüs enfeksiyonlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için. HIV enfeksiyonu, organ transplantasyonu ve kemoterapi olan kişilerde, ilacın yüksek verim.
 • Herpes virüsünün neden olduğu akut yüzeysel keratit tedavisi için.

ilaç tabletleri mevcuttur, pudra, jel, bir çözelti hazırlamak için. Farklı hapları en küçük etkin kullanımı, bu nedenle Gansiklovir genellikle tedavi edilir. Terapötik etki, tedavinin bir hafta sonra gelişir.

Gansiklovir ürün Cymevene yer almaktadır.

Famsiklovir (1500 s *)

Talimatlar ve yorumlar

tüm seçenekler Famsiklovir, vücuda girdikten sonra pensiklovir dönüştürülen bir antiviral madde olmasıdır. İlacın bu özelliği asiklovir olmadığı kadar daha etkili hale getirir.

Pensiklovir patojenik mikroorganizmaların ölümüne neden sadece virüs bulaşmış hücrelerin gömülür. famciclovir maruz Enfekte olmamış hücreler maruz kalmaz.

ilaç için ana endikasyonları:

 • Suçiçeği zoster etkisi altında gelişen viral enfeksiyonlar. Bu grup hastalıklar zona sayılabilir.
 • Herpes simpleks virüsünün neden olduğu hastalıklar.

Famsiklovir herpes zoster nevralji ve postherpetik eşliğinde göz komplikasyonları olan hastaların iyileşme üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Bu antiviral ajan belirgin hastalık nevralji elbette süresini azaltabilir taban iken. Genital herpes tedavisinde famsiklovir önemli ölçüde hastalık relaps sayısı azalır.

Famsiklovir tablet biçiminde mevcuttur. Ana aktif madde içeriği ve hastalık ilaç türüne bağlı olarak günde iki ya da üç kez verilir.

fetüs açısından antiviral ajan tam güvenlik kanıtlanmamıştır Fakat bu ilaç 18 yıla kadar kullanım için kontrendikedir, hamile kadınlara reçete ve yoktur.

Famsiklovir hazırlıkları Minaker, Famvir bulunur.

İlaçlar gebelik sırasında izin verilir

Hamile kuyruk Antiviral aktivite ile ilaçlar genellikle hamile kadınlar tarafından alınması gerekmektedir. kullanımları gereksiz yere dikkatle ele alınmalıdır yüzden bu gruptan Tüm ilaçlar, fetus için güvenli olabilir.

Antiviraller gebeliğin ilk üç ayında özellikle tehlikelidir. En sık reçete antiviral ilaçların ikinci ve üçüncü üç aylık Açık:

Mümkünse, bu formülasyonun bileşenleri yalnızca küçük miktarlarda kana nüfuz beri, bir rektal fitil kullanmak en iyisidir. Ama her durumda, antiviraller kendim doktorlarına danışmadan asla verilmemelidir kadına.

Çocuklar için izin fonlar

Bebekler antiviral maddeler genel olarak viral solunum hastalığının gelişimini önlemek, ya da semptomlarını ve kolaylaştırmak için, terkipler olarak uygulanır. ata:

 • Tamiflu. Bu bir yıldan bu yana, kullanılabilir.
 • Asiklovir .
 • burun damlaları şeklinde interferon ve fitiller.
 • Kagocel. Üç yıl içinde kullanım için onaylanmıştır.
 • Rimantadin yedi yıl için kullanılır.
 • Grippferon.
 • Anaferon çocuklar.

tamamen dokunulmazlık çalışmalarını nötralize edebilir gibi antiviral ajanlar, kendi kullanımı için açık ve net işaretler olmadan kullanılamaz. Bu grubun ilaçlar doktor seçecektir daha iyidir.

* - Birden fazla sağlayıcıları arasında izlenmesi sırasında ortalama fiyat bir kamu teklif değildir.

1 comment

 • Zinaida

  soğuk algınlığı çocuk Influcid ilk belirtisinde tablet veriniz. genellikle küçük ve kızı herhangi bir ilaç içmeyi reddeder. Ve bu, şaşırtıcı bir şekilde, o lezzetli dedi, ikna olmadan giderir. Influcid tamamen hastalığa oluşmasına izin vermez, vücudu yeniden canlandırır ve çocuklar ve yetişkinler büyük kavgalar virüsler.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.