Antiviral İlaçların Listesi

tabletler İçindekiler:

Antiviraller, virüsün neden olduğu bazı hastalıkların tedavisi ve önlenmesi için reçete edilen ayrı bir ilaç grubudur. Antiviral aktiviteye sahip tüm ilaçların soğuk algınlığının gelişmesine engel olabileceğini düşünmeyin.

Her ilacın belirli bir bileşimi ve eylem mekanizması vardır, bunun nedeni etkinliğinin yalnızca özel durumlarda ifade edileceğidir. Bu nedenle, antiviral ilaçlar gruplara ayrılır ve doktor bunları bir terapötik veya profilaktik ilaç olarak seçmelidir.

Antiviral ilaçlar ne için gereklidir?

virüs Virüsler insan vücuduna farklı şekillerde giren en küçük enfeksiyöz ajanlardır. Konakçının içine girdiğinde virüsler, sağlıklı hücreleri istila etmeye, yapılarını ve işlevlerini değiştirmeye başlar. Vücudun hücrelerinde virüsler hızla çoğalır ve hücrenin önemli bir yok oluşu ölümüne yol açar.

Bir hücreyi işgal eden bazı virüsler uzun bir süre boyunca inaktif olabilir, ancak bağışıklık azaldığında ve diğer provoke edici faktörlerin etkisi altında patojen gelişmeye başlar ve bu da hastalığın semptomlarının başlangıcına neden olur.

Antiviral ilaçların etki mekanizması, virüsün insan vücudu içindeki hareketinin önlenmesine ve üreme sürecinin engellenmesine dayanmaktadır.

Böylece profilaksi olarak kullanılan ilaçlar, vücuda giren mikroorganizmanın gelişmesine izin vermez ve hastalık ya hafif dereceli tezahürlerle gelişmez ya da ilerlemez.

Viral enfeksiyonları tedavi etme sürecinde kullanılan araçlar virüs sayısını azaltır, hasta kişinin genel esenliğini kolaylaştırır ve iyileşmeyi hızlandırır.

Antiviral ilaçlar ayrılır:

 • Grip yapan virüslere karşı aktif ilaçlar. Bu grup Remantadin, Amantadin, Zanamivir içerir.
 • Herpes virüsleri ile savaşan ilaçlar. En popüler ilaçlar asiklovir, pensiklovir.
 • Geniş bir etki yelpazesi olan ürünler - Ribavirin.
 • Sitomegalovirüs enfeksiyonu için preparatlar.

Kronik viral enfeksiyonlarda, antiviral ajanların kullanımı bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Bu tür enfeksiyonlar için, dozajı ve toplam tedavi süresini gözlemlemek önemlidir ve gerekirse, antiviral tedavi kursları tekrarlanabilir.

Makale, esas olarak uçuk ve siğillere karşı kullanılan tabletler, enjeksiyonlar, SARS ve çeşitli enfeksiyonlar için kullanılan yerel preparatları (merhemler, kremler) içermektedir. İlacı satın almadan önce, talimatları okuyunuz.

Artan fiyatları listeleme:

Oksolin (50 p *)

Talimatlar ve yorumlar

Nizhpharm Ana aktif bileşen olarak oksolinik merhem, oksolin içerir.

Bu madde, virüsleri hala sağlıklı hücrelerin zarlarının yüzeyinde engeller ve böylece içeri girmelerini önler.

Nazal pasajları ve mukoza zarlarını yağlamak için% 0.25 merhem dışarıdan kullanılır.

 • Grip önlemek için salgın döneminde.
 • Viral rinit tedavisi için.
 • Herpes neden olduğu stomatit ile.

Shingle, siğil, molluskum kontagiyozumu tedavi etmek için% 3 oksojenik merhem kullanılır. Oksolin vücutta birikmez, tamamen yok edilir ve toksik etkisi yoktur.

Bebekler için bile merhem kullanımı izin verilir, rinit tedavisinde, akut enfeksiyonun ilk iki veya dört gün içinde merhemi kullanmak gerekir, çünkü gelecekte oksolinin hareket etmediği bir bakteri çoğalması vardır.

Asiklovir (100-120 p *)

Talimatlar ve yorumlar

Merhem Asiklovir Asiklovir basit ve herpes zoster virüslerine karşı etkilidir. Bu ilaç varisella ve sitomegalovirüs enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılır. Asiklovir tabletler , kremler ve merhemler şeklinde üretilir, ilaç intravenöz olarak uygulanır ve bu amaçlar için liyofilizat kullanılır.

Eylem mekanizması ve ana bileşen üzerindeki ilacın tam benzerleri gibi ilaçlar şunlardır:

 • Zovirax ;
 • Viroleks;
 • Vivoraks;
 • Tsiklovaks;
 • Tsikloviral;
 • Supraviran;
 • Provirsan;
 • Gerpesin;
 • Gerperaks;
 • Atsiklostad;
 • Herpevir .

Asiklovir vücudun tüm dokularında ve hücrelerinde dağıtılır. Sağlıklı bir hücreye girerken, ilacın ana bileşenleri işlevini değiştirmez, orijinal formunda görüntülenirler. Enfekte bir hücreye salınırken, asiklovir iki yoldan virüsü etkileyen trifosfata dönüştürülür.

İlk yol, mikroorganizmanın sinir lifleri yoluyla daha fazla yayılmasını önleyen virüsü izole etmektir. Virüsü etkilemenin ikinci yolu, antiviral ilacın bileşenlerini DNA zincirine gömmek, enfeksiyöz ajanın genomu stabiliteyi kaybeder ve çöker.

Asiklovir tabletleri Acyclovir kullanmanın avantajları şunlardır:

 • Yaş kısıtlaması yok. Her iki tablet ve merhem, herhangi bir yaş ve yetişkinlerin çocuklarına reçete edilir. Doğal olarak, tablet formunun dozajı yaşa göre seçilir.
 • Kanserojen bir etkinin yokluğu, yani bu antiviral ajan kansere neden olamaz. Bir dizi başka antiviral ilaç, yerleşik bir kanserojen etkiye sahiptir.
 • Hamilelik sırasında kullanım olasılığı, ilacın teratojenik bir etkisi olmadığı için.

Asiklovir'in başlıca dezavantajları:

 • Gün boyunca ilacın çeşitli dozlarını alma ihtiyacı. Artan uygulama sıklığı, ilacın düşük biyoyararlanımı ile ilişkilidir. Virüsü yenmek için kandaki antiviral komplekslerin sürekli dolaşımına ihtiyaç duyulurken, Acyclovir kullanılırken bu sadece günde 5 kez ilacın içilmesi durumunda sağlanabilir.
 • Asiklovirin bileşenlerinin nefrotoksik etkisi. Böbrek tübüllerinin zarar görmesi organın dokularında ilacın yüksek bir konsantrasyonu ile mümkündür. Bunu, Asiklovir tedavisi sırasında ortaya çıkmasını önlemek için mümkün olduğunca fazla sıvı içmelisiniz. İlaç sadece gündüz, yani yüksek fiziksel aktivite vücudun temizlenmesine yardımcı olduğu zaman içilmesi tavsiye edilir.
 • Bağımlılığın etkisi. Eğer asiklovir, kronik viral hastalıkların tedavisi için defalarca kullanıldıysa, buna karşı tolerans gelişebilir, yani virüsler ilaca cevap vermeyi durdurur.

Tedavi rejimi kesinlikle takip edilirse, Asiklovir ile tedavinin etkinliği artar.

Alpizarin (merhem 100 r *, tabletler 200 r *)

Talimatlar ve yorumlar

Hap - ambalajın arka planında blister Zona, siğiller ve siğiller, suçiçeği ve virüsler tarafından kışkırtılan ağız hastalıkları da dahil olmak üzere herpes için reçete edilir.

6 yaşından büyük çocuklara izin verilir. Gebelik kontrendikedir.

Aktif bileşen: tetrahidroksiglukkopiranosilksanten.

Merhem reçete, reçetesiz satılan hapları üzerinden satılmaktadır.

Hiporamin (150 p *)

Talimatlar ve yorumlar

hiporamin Endikasyonları:

 • Her şeyden önce, soğuk algınlığı - grip, ARVI, rinit ve boğaz ağrısı;
 • Ayrıca, herpes, suçiçeği ve sitomegalovirüs.

Düşük toksisite, hızla vücuttan uzaklaştırılır ve insan bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkilemez.

Hamilelikte, sadece bir doktorun izni ile kullanın, çocuklar 12 yaşında olabilir. Yan etkilerin olası sindirim bozuklukları ve alerjiler vardır.

İnterferon (120 p * 'den itibaren)

Talimatlar ve yorumlar

Ambalajın arka planında ampüller İnterferonlar, farklı dozaj formlarında mevcut olan bir grup ilaçtır. En yaygın kullanılanlar:

 • Burun damlaları ve gözleri yapmak için toz.
 • Enjeksiyon için çözüm.
 • Göz damlası.
 • Jel. İnterferon, Infagel denilen bir ilacın içinde bulunur .
 • Rektal ve vajinal fitiller ( Genferon )

Tüm interferonlar sadece antiviral aktiviteye sahip değildir, bu ilaçlar bağışıklığı aktive eder. İnterferonlar vücudun virüslere karşı bağışıklıklarını arttırır ve hücreye girdikten sonra bu mikroorganizmaların çoğalmasını engeller. Makrofajların uyarılması hücresel bağışıklığı artırır.

İnterferonlar esas olarak solunum sistemini etkileyen viral orijinli hastalıkların tedavisi ve önlenmesi için reçete edilir. Viral hepatiti tedavi etmek için kullanılan bir kombinasyon terapisinin bir parçası olarak.

İlacın dezavantajları çok sayıda yan etki ve üreme fonksiyonunun geçici olarak bozulmasıdır. Bu nedenle, interferonlar sadece belirtildiği gibi kullanılmalıdır.

Panavir (160 p * 'den itibaren)

Talimatlar ve yorumlar

3 g ve 30 g tüpleri Bu antiviral ajan, antiviral aktiviteye sahip bitkisel bileşenlere dayanan bir ilaçtır. Ana aktif bileşen, patates sürgünlerinden izole edilir, ilaç, farklı virüs suşlarına etki eder. Antiviral aktiviteye ek olarak, immüno-modüle edici özelliklere sahiptir. Panavir aşağıdakilerin tedavisi ve önlenmesi için reçete edilir:

 • Grip, SARS.
 • Farklı lokalizasyon ile herpes simpleks virüsünün neden olduğu hastalıklar.
 • Sitomegalovirüs enfeksiyonu.
 • Papilloma.

Kompleks terapinin bir parçası olarak panavir kene kaynaklı ensefalit, peptik ülser, prostatit ve romatoid artrit tedavisinde kullanılmaktadır. İntravenöz uygulama , jel, rektal ve vajinal fitiller için bir çözelti şeklinde, genital organların tedavisi için sprey şeklinde mevcuttur .

Panavirin ana bileşeninin antiviral aktivitesi, enfekte hücrelerde virüsün DNA'sının sentezini inhibe etme kabiliyeti ile açıklanmaktadır. İlaveten, ilaç interferon üretimini aktive eder, spesifik olmayan bağışıklığı arttırır.

İlaç çalışmasında insan vücudunda kanserojen, mutajenik, alerjenik ve embriyotoksik etki saptanmadı. Panvir ayrıca anti-inflamatuar ve analjezik özelliklere sahiptir, dışarısı kullanıldığında yara ve ülserasyona yardımcı olur.

Viru Merz (400 p *)

Talimatlar ve yorumlar

viru-Mertz-1 Herpes tip 1 ve 2'den ve ayrıca herpesden etkili aperitif merhem.

5 gün boyunca günde 3-5 kez uygulanır.

Uygulamayı, hastalığın ilk aşamalarında başlatırsanız, her zamanki gibi en büyük etkiyi elde edebilirsiniz.

Hamilelik ve beslenme sırasında kullanılamaz.

Sikloferon (merhem 160 r *, tabletler 200 r *, ampuller 350 r *)

Talimatlar ve yorumlar

Ampullerde Sikloferon Enjeksiyon , merhem ve tablet şeklinde mevcuttur. Antiviral ve immünomodülatör bir ilaçtır, interferon sentezinin bir uyarıcısıdır, bu nedenle geniş bir etki spektrumuna sahiptir.

Tabletler ve enjeksiyonlar hepatit, herpes, çeşitli doğa immün yetmezliği, cmv, yanı sıra romatizmal hastalıklar için reçete edilir.

Cycloferon'un etkisi, epitel hücreleri ve mukoza zarının lenfoid elementlerindeki enfeksiyonu yok etmek için T-lenfositleri ve doğal öldürücü hücreleri aktive etmektir, merhemin başka bir etkisi de T-baskılayıcı ve T-yardımcı alt popülasyonları arasında normal bir denge kurmaktır.

Herpferon (250 p *)

Talimatlar ve yorumlar

Gerp-1 Herpferon, asiklovir, interferon, lidokain içeren bir merhemdir. Bu aracın avantajları eşzamanlı anti-enflamatuar, antiviral, analjezik ve immüno-modüle edici özellikleri içerir. Atanmış merhem:

 • Etkilenen cilt herpes üzerinde uygulama için.
 • Genital herpes tedavisi için.
 • Zonaları yok etmek için.

İlaç iyi tolere edilir ve diğer antiviral sistemik ajanlarla birleştirilebilir. Merhem kullanımı döküntü yeni elemanların görünümünü engeller, tedaviye ne zaman başlarsa, daha hızlı cilt durumu normalize edilir.

Fenistil pentsivir (350 r *)

Talimatlar ve yorumlar

Eski ve yeni Bu ilaç, cilt üzerinde uygulamak için kullanılan% 1'lik bir kremdir. Ana gösterge, dudakların üzerinde ve çevresinde görülen tekrarlayan uçuklardır. İlacın aktif bileşeni, virüsün aktivitesini bloke eden ve çoğalmasını askıya alan pensiklovirdir.

Fenistil penicivirin cilde uygulanmasından sonra, ağrının şiddetini azaltır, salgılanan virüs miktarını azaltır ve böylece diğer insanların enfeksiyon olasılığını azaltır.

Bir antiviral ilacın etkinliği, hastalığın nüksünden başlayarak ilk iki gün içinde, her iki saatte bir etkilenen cilde uygulanma koşuluna kadar kullanmaya başlarsanız, birçok kez artar.

Fenicyle pencyvir'in avantajlarından bahsetmek mümkündür; bu krem, tonlama bileşenlerinin eklenmesiyle bir kez daha üretilir. Bu, kremi cilde uyguladıktan sonra, döküntülerin görünürlüğünü azaltmak için izin verir.

Allomedin (400 p *)

Talimatlar ve yorumlar

4 g ve 10 g tüpleri Allomedin, ana aktif bileşen olarak Allostatin peptidini içeren bir jeldir.

Cilde uygulandığında, allomidinin bileşenleri epitelyuma nüfuz eder, cildin hastalıklı hücrelerini tanır ve virüsün yayılmasını önleyen koruyucu reaksiyonların gelişmesini aktive eder.

Allostin rejenere edici özelliklere sahiptir ve bu nedenle cildin hızla iyileşmesine katkıda bulunur. Bu ilacın kullanımı için ana endikasyon, derideki veziküllerin görünümü ile kendini gösteren herpes enfeksiyonu.

Allomedin ağrıyı ve yanma hissini ortadan kaldırır, değişikliklerin daha fazla gelişmesine izin vermez. Jelin, hastalığın ilk semptomlarının keşfinden hemen sonra kullanılmaya başlanması önerilir.

Valasiklovir (500 p *)

Talimatlar ve yorumlar

Valasiklovir tabletleri İlaç ana aktif madde olan asiklovir L-valil eter ile yeni bir nesildir.

Vücuda girdikten sonra, hızlı bir şekilde asiklovire dönüştürülür, ancak orijinalin aksine Valaslovlov'un biyoyararlanımı önemli ölçüde daha yüksektir ve% 54'e ulaşır.

Aktif bileşen, sadece virüs tarafından etkilenen hücrelere girer ve etki mekanizması, patojenik bir mikroorganizmanın oluşumunu bloke etmekle ilişkilidir. İlaç, aşağıdakilerin tedavisi ve önlenmesi için bir araç olarak kullanılır:

 • Genital herpes ve herpes dudaklarının tekrarlaması.
 • Zona.
 • Sitomegalovirüs enfeksiyonu. Valacyclovir genellikle iç organların nakli için reçete edilir.

Valacyclovir'i kanda kullanırken, aktif maddenin konsantrasyonu sadece asiklovirin intravenöz uygulanmasıyla mümkün olan bir seviyeye ulaşır. İlaç günde iki kez almak için reçete edilir.

Valasiklovir sadece haplarda mevcuttur, 18 yaşın altındaki çocukların tedavisinde kullanılmaz. Valacyclovir, Valtrex , Valogard , Valcicon ilaçlarının ana aktif maddesidir.

Ganciclovir (900 r *)

Talimatlar ve yorumlar

ampüllerde gansiklovir Gansiklovirin antiviral aktivitesi, alımından sonra gansiklovir trifosfat oluşumuna bağlıdır.

Bu madde virüsün DNA'sının sentezini inhibe eder, bunun sonucu olarak mikroorganizmanın yeniden üretimi durur.

Ganciclovir reçete edilir:

 • Sitomegalovirüs enfeksiyonunun neden olduğu hastalıkların tedavisi için immün sistemi baskılanmış hasta. Organ nakli ve kemoterapiden sonra, HIV enfeksiyonu olan kişilerde ilacın yüksek etkinliği gözlenir.
 • Herpes virüsünün neden olduğu akut yüzeysel keratit tedavisi içindir.

İlaç tablet, çözelti, jel için toz şeklinde mevcuttur. Hapların kullanımı en az etkilidir, bu nedenle Ganciclovir daha sık intravenöz olarak uygulanır. Terapötik etki, bir haftalık tedaviden sonra gelişir.

Ganciclovir Tsimeven ilacında bulunur.

Famciclovir (1500 p *)

Talimatlar ve yorumlar

Tüm seçenekler Famciclovir, vücuda salındığında, pensiklovire dönüştürülen antiviral bir maddedir. İlacın bu özelliği, asiklovirden daha etkili olmasını sağlar.

Penciklovir sadece virüsle enfekte olmuş hücrelere sokulur ve patojenik mikroorganizmaların ölümüne neden olur. Enfekte olmamış hücreler Famciclovir'e maruz kalmaz.

İlacı reçete için ana endikasyonlar:

 • Varicella zoster etkisi altında gelişen viral enfeksiyonlar. Bu hastalıklar grubu zona içerir.
 • Herpes simpleks virüsünün neden olduğu hastalıklar.

Famciclovir, postherpetik nevralji ve oküler komplikasyonların eşlik ettiği shingle'lı hastaların iyileşmesi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Bu antiviral ajan, hastalık seyri sırasında nevraljinin süresini önemli ölçüde azaltabilen tek etkendir. Genital herpes tedavisinde, Famciclovir hastalığın nüks sayısını önemli ölçüde azaltır.

Famciclovir tablet formunda mevcuttur. Ana aktif içeriğin içeriğine ve hastalığın türüne bağlı olarak, ilaca günde iki veya üç kez reçete edilir.

Ancak bu ilaç 18 yaşına kadar kullanım için kontrendikedir ve bu antiviral ajanın fetüse karşı tam güvenliği sağlanmadığından hamile kadınlar için reçete edilmemiştir.

Famciclovir, Minakar, Famvir preparatlarında bulunur.

Hamilelik sırasında izin verilen ilaçlar

Çizgide hamile Antiviral aktiviteye sahip ilaçlar genellikle hamile kadınlar tarafından alınır. Bu gruptaki tüm ilaçlar fetus için güvenli olmayabilir, bu nedenle özel kullanım gerektirmeyenlerin dikkatle tedavi edilmesi gerekir.

Antiviraller özellikle hamileliğin ilk üç ayında tehlikelidir. İkinci ve üçüncü trimesterde antiviral ilaçlar daha sık reçete edilir:

Mümkünse, bu dozaj formunun bileşenleri sadece küçük miktarlarda kana girdiği için rektal fitiller kullanmak daha iyidir. Ancak her halükarda kadın, doktoruna danışmadan antiviral ilaçları asla reçete etmemelidir.

İzin verilen çocuklar

Antiviral ilaçlar esas olarak çocuklara viral solunum yolu hastalığının gelişmesini engelleyen veya semptomlarını hafifleten ilaçlar olarak reçete edilir. ata:

 • Tamiflu. Bir yıldan başlayarak kullanılabilir.
 • Asiklovir .
 • Burun damlaları ve fitiller şeklinde interferon .
 • Kagocel. Üç yıl kullanım için onaylanmıştır.
 • Remantadin yedi yıl kullan.
 • Grippferon.
 • Anaferon çocukları.

Antiviral ajanlar, kullanımları için bariz bir endikasyon olmaksızın kullanılamazlar, çünkü bu bağışıklık çalışmalarını tamamen etkisiz hale getirebilir. Bu gruptaki doktor ilaçları seçerse daha iyi olur.

* - birkaç satıcı arasında izleme sırasındaki ortalama fiyat halka arz değildir.

1 yorum

 • Zinaida :

  Soğuk algınlığının ilk belirtilerinde çocuğa Influcid tabletleri verdim. Kızım küçük ve çoğu zaman herhangi bir ilaç içmeyi reddediyor. Ve bu, şaşırtıcı bir şekilde, ikna olmadan çözülür, lezzetli diyor. Influcid, vücudu tamamen onarır, hastalığın gelişmesini engeller ve çocuklarda ve yetişkinlerde virüsleri dikkat çekici şekilde savaşır.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.