Asit ve ALT Tüm

Alan hapşırma Kız Bir alerji olduğunu doğrudan çevresel bozulmanın ile ilgilidir, bugünün dünyasında oldukça yaygındır. Alerjik reaksiyonlar onların sağlığı için insan dikkat gerektirir. Her zaman bir ilk yardım ilaçları taşır ve kesinlikle alerjik maddeler ile temastan sınırlar.

Böyle rahatsızlık merak yapar: tamamen alerji kurtulmak mümkün mü? alerjene özgü immünoterapi alan ve autolimfotsitoterapiya: Bu hastalıkla mücadele için çeşitli yolları vardır. bize ayrıntılı olarak bu teknikleri ele alalım.

Bir Alerjen spesifik immunoterapi nedir?

Asit - antijen vücudun hassasiyetini değiştirmek için bir yol. aşamalı olarak vücuda alerjen artan dozlarının uygulanmasını içeren tedavi özü. Bunun bir sonucu olarak, alerjiye neden için kullanılan bir madde, immünolojik tolerans geliştirilmesi. Ve belirtiler kaybolur.

Böyle bir yüz yıl boyunca tedaviler ve çok iyi kanıtlamıştır bu süre içinde. Asit yürüten ve bir doktor, allerjist tayin ve sadece tam remisyon döneminde. tedavi ile karşılaştırıldığında sistemi daha kalıcı sonuçlar veren antihistaminlerle sadece alerji semptomları kaldırmak.

Nasıl ve ASIT yürütülen nerede?

ASIT için alergovaktsina Alerjene spesifik immünoterapi yalnızca alerjenlere çalışır hangi oluşan özel kan hücreleri (antikor) - immünoglobulin E (IgE). yerine yavaş yavaş IgG üretmeye başlar alerjenin IgE'ye küçük bir doz ile temas ettikten sonra (patolojik belirtileri neden olmadan antikoru bloke).

tedavi için allergovaktsinu kullanma - bir preparat tedavi edilmiş bir alerjen ihtiva etmektedir.

Tedavi öncesi hasta ayrıntılı bir muayene yapılmalıdır. Kan testleri, idrar analizi, EKG, spirometri içerir ve allergoproby kazıma (deri) ile. veri türüne bağlı olarak doktor aşı dozu verilmesini ve kalite seçer.

ASIT ayakta tedavi sık gerçekleştirdi. Ama, ideal olarak, bir hastane çünkü seçmeliyim Hasta günün her saati izlenmelidir.

çeşitli şekillerde uygulanan ilaç:

 • oral - Hasta içindeki aşı alır;
 • dil altından - dil altına;
 • perkutalno - çözelti Ön kola ait deri altına enjekte edilir;
 • burun içinden - Hazırlık hastanın burnunu gömer.

İlaç tanıtıldı sonra, bir kişinin gerektiği klinikte en az bir saat komplikasyonlar sonucu, yardım anında sağlandı olmasıdır.

Asit endikasyonları ve kontrendikasyonları

Asit ve tedavi edemeyeceğini kategori vardır herhangi bir işleme, olduğu gibi.

Asit için Endikasyonları:

 • alerjik rinit, konjunktivit, bronşiyal astım, hafif;
 • Belirli bir alerjen varlığı (1 veya 2);
 • yetersizlik onunla temas sınırlamak için;
 • Hastanın istekli tam tedavi görmek için.

Kontrendikasyonlar:

 • iç organların ciddi hastalıklar;
 • bağışıklık eksikliği;
 • beta-blokerler tedavisi;
 • onkoloji;
 • 5 yaş yaş ve altındaki çocuklardan.

Bunlara karşın, aynı zamanda aşılar tek tek her bir kişi için dışarı çalışmadığını, atfedilebilir. Onlar sadece en popüler alerjenleri içerir.

tedavi sırasında hasta gebe olsaydı, Asit durdurmak için gerekli değildir. Oysa böyle ciddi terapisinde gebeliği planlamak için gerekli değildir.

asit aşılama Tedavi yöntemi başarıyla sadece kamu hastanelerinde, ancak özel kliniklere değil uygulanır.

1 uygulanmasını aşılar fiyat 330 s arasında değişir. 4000, s. Tam elbette maliyeti prosedürlerinin sayısına bağlıdır: 5700 43000 s r.-.

Belirli bir tıbbi kurumu seçmeden önce, Internet üzerinde değerlendirme çalışma ve doktorunuza danışın.

Nasıl ASIT hazırlanmak için?

Bu tür bir tedavi, sadece önlenemez maruziyeti için bu alerjenlere ile ilişkili olarak gerçekleştirilmektedir. Tedavi öncesi hasta tamamen sağlıklı olması gerekmektedir. bir viral hastalığın son sonra en az 3 hafta olmalıdır. Ayrıca tedavi sırasında herhangi rutin aşılama yürütmek için gerekli değildir.

Saman nezlesi ile Asit çiçekli bitkilerin döneminde yürütülen değildir.

lokal ve sistemik: alerjen spesifik immünoterapi sırasında sık sık olumsuz tepkiler. Doktor immunologist komplikasyonların derecesini değerlendirmek ve tedaviye devam etmek karar verir.

Başlıca yan etkileri:

 • Yerel (kızarıklık, enjeksiyon bölgesinde allergovaktsiny de kaşıntı, şişme);
 • Sistem (burun tıkanıklığı, hapşırma, nefes darlığı, göz yaşarması, göz şişmesi, ateş, anafilaksi darlığı, anjiyonörotik ödem).

Nedeniyle Asit tezahür yan etkiler sırasında, tedavi ek ilaçlar (antihistaminler, NSAID, analjezikler) gerektirmesidir.

özellikleri neler autolimfotsitoterapii var?

ALT için enjeksiyon ALT - lenfositler olarak alerjileri düzeltmek için bir yöntem. hepsi reseptörleri korumak, böylece bu kan hücreleri daha önce alerjenler ile temas halinde, değiştirin. E. vücut patolojik belirtileri neden olmak için kullanılan maddeler olarak adapte olur.

Yeni bir teknik oldukça 1992'de patenti alınmıştır.

Tedaviden sonra remisyon 2 ila 5 yıl arasında sürer. Bazen alerji tamamen kaybolur.

ALT ilkesi

Tedavi öncesi hasta ASIT olduğu gibi, tam bir muayeneden geçirilir.

Bunun lökositleri izole edildiği alerji venöz kan örneği (5-10 ml), üretir. Beyaz kan hücreleri tuzlu su ile seyreltildi ve arka damar içine enjekte belirli bir şekilde saflaştırılmıştır. Bu prosedür alerjenlere karşı bağışıklık sisteminin duyarlılığı azaltır.

Tedavi süresi yaklaşık 10 enjeksiyon yapılmıştır ve bu süre içinde, yaklaşık bir ay sürer.

Tedaviye göre kural, özel sağlık merkezleri gibi, sürer. Bir süre sonra İşlemden sonra hasta eve gidebilir, çünkü bu yöntem, tıbbi personelin sürekli denetim gerektirmez.

Autolimfotsitoterapiya maddeyi tanıtılması da birkaç yol vardır:

 • intradermal;
 • deri altından;
 • endonasal.

yönetim, rota ve doz hekimin Özgünlük immunologist seçer.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.