Zovirax

analogları

Krem, tabletler ve ölçek enjeksiyonlar

Benzetme, çoğu durumda, diğer kullanılması mümkündür antiviral ve immünomodülatörler . analog satın almadan önce, onların talimatlarını okuyun.

fiyat

, крем: 231 р.; Ortalama fiyat çevrimiçi * Krem:. 231 p; Tabletler: 628 s.

Nereden alınır:

kullanma talimatları

avuç tuba muzdarip insan sayısı herpes , yeterince büyüktür. Hastalık sonbaharda zayıf bağışıklık ve atak zirve zamanlarında kendini gösterir.

yeterince büyük bir "soğuk" - İlk cilt kaşınır anda, daha sonra küçük sivilce ve sonra orada, sözleşmeli. Aynı aileden bir virüs neden küçük çocuklarda Suçiçeği.

Böyle bozukluklarda etkili Böyle Zovirax® olarak antiviral, ortaya çıktı.

tanıklık

Zovirax tür hastalıklar için reçete:

 1. neden olduğu cilt ve mukoza, enfeksiyonları herpes simpleks virüsü .
 2. bağışıklık sistemi normal olan herpes bağışıklığı yetersiz hastalardaki enfeksiyonların ve bireylerin nüks önlenmesi.
 3. Zona .
 4. Genital bölgede Herpes .
 5. Suçiçeği.
 6. sitomegalovirüs enfeksiyonunun önlenmesi.

Dozlama

krem kıvamı Tabletler ağızdan alınan ve bol miktarda sıvı alınmalıdır. Gıda alımı Zovirax göstergelerinin biyoyararlılığını değiştirmez ve ilacın etkinliğini etkilemez.

herpes simpleks virüsünün sebep olduğu enfeksiyonların tedavisi için, Zovirax dozaj 200 mg sotavlyaet. o gece uyku sırasında hariç, her 4 saat olmalıdır atın. Standart Kurs - 5 gün.

Normal bağışıklık Zovirax ihtiyacı olan herpes virüsü enfeksiyonlarının yeniden ortaya çıkmasının önlenmesi için, 200 mg, her 6 saatte almak için. 400 mg, tek bir doz için artırmak ve iki Alım sayısını azaltarak olabilir.

herpes bağışıklık yetersizliği hastalıkları önlemek için durumlarda Zovirax günde 5 kez 400 mg atanabilir.

herpes zoster tedavisinde, ve suçiçeği için, doz alımı 800 mg beş katıdır. Tedavi süresi - bir hafta.

(Bağışıklık yetmezliği ile) 2 yaşından büyük çocuklar için dozlar yetişkin dozları vardır. 2 yaşından küçük çocuklar çoğunlukla yarım doz atanır.

suçiçeği çocukların tedavisi için Zovirax böyle dozajlarda atandı:

 • yaş 2-200 mg;
 • 2 ila 6 yaşındaki - 400 mg;
 • 6 yıldır - 800mg.

Tedavinin gidişatı genelde 5 gündür, ancak hekim tarafından uzatılabilir.

Zovirax krem sadece topikal olarak uygulanır. Bu patlamalar ile alanlara günde 5 kez ince bir tabaka uygulanmalıdır. Tedavi süresi - 4 gün. krem mümkündür cilde uygulanarak, ağız ve göz mukozasında uygulanan edilemez.

Kontrendikasyonlar

Ne zaman asiklovir bireysel duyarlılık ilacı (tüm formlar) kullanamazsınız.

yüksek ölçüde istenmeyen Tabletler engellenmiş böbrek fonksiyonu ya da su ile Zovirax hasta uygulamak.

gebelik emzirme

Zovirax-3 Hamilelik sırasında Yalnızca fetüse anne / riskine faydaların yüksek oranı ile mümkündür. Ancak, klinik çalışmalarda Zovirax fetüs (embriyotoksik, teratojen, mutajen) üzerinde olumsuz etkileri saptanmadı.

aldıktan sonra Zovirax çocuğun kanında tespit edilen etken maddenin emziren anne konsantrasyonunu tablet. Bu nedenle, ilaç alma emzirme sırasında istenmeyen bir durumdur.

aşırı doz

Aşırı olası değildir. terapötik dozlarda önemli bir fazlası ile hemodiyaliz gereklidir. halüsinasyonlar, nöbet, bilinç - tavsiye edilen dozajlarda birden fazla böbrek yetmezliği ve nörolojik rahatsızlıkların tezahürü yol açabilir.

yan etkiler

kaşıntı, kızarıklık, soyulması, lokal ağrı, deri kuruyana - krem kullanıldığında sadece yan etkiler, alerjik akciğer reaksiyonları şeklinde tezahür edildi.

Zovirax tabletler alırken sistemik yan etkiler tezahürünü edilebilir:

 • karaciğer ve sindirim sistemine ait rahatsızlıkları;
 • Sinir sisteminin hasar - baş dönmesi, bozulmuş uyku bozukluğu uzaysal yönlendirme, halüsinasyonlar;
 • anemi, trombositopeni;
 • böbrek yetmezliği, yüksek kan üre ve kreatinin;
 • ürtiker , kaşıntı, anjioödem , fotosensitivite.

yapı

Aktif madde asiklovir olduğu. Antiviral bir işlem altında yatan virüs hücre çoğalmasını inhibe edebilmektedir. Asiklovir sadece hücre üzerinde insan hücreleri etkilemeden virüs etkilidir. Tabletler, asiklovir, 200 mg ihtiva eder. krem% 5 konsantrasyonda yapılır.

Farmakokinetik

geçiştirmek Bağırsakta, asiklovir, sadece, kısmen absorbe edilir. Preparasyon özellikle böbrekler türetilen. yarı - yaklaşık 3 saat. renal atılım hızı azalır kötü performans, doz ayarı gerektiren edin. asiklovir ağızdan uygulandıktan sonra beyin-omurilik sıvısında tespit edildi.

Zovirax krem kullanırken ilacın sistemik etkileri gösterilmez.

Uygulamanın özellikleri

 1. Tüm bağırsak emilim veya Zovirax tabletlerin bağışıklık eksikliği dozunun ihlalleri iki katına çıktı.
 2. Eğer asiklovir olası virüsün dirençli suşların ortaya çıkışı ve ilacın etkinliğini azaltarak tedavinin kursları tekrarladı.
 3. bol sıvı içmek için Zovirax emin alırken.
 4. Ne zaman Genital herpes Zovirax virüsünün cinsel bulaşma karşı koruma sağlamaz.
 5. spesifik etkileşimleri ortaya değil Zovirax, diğer ilaçlar ile eş zamanlı olarak kullanılabilir.

yorumlar

(Yorumlarda görüşlerinizi giriniz)

Ne zaman koyunda soğuk, ben hemen doktora gittim. Kurdeşen benim ilk kez ortaya çıktı ve sonsuza dek onlardan kurtulmak için tam tedavi yoluyla gitmeye karar verdi. UK çok kaliteli birçok hazırlıkları - Doktor güven üreticisi olarak Zovirax seçti bunlardan birkaç ilaçlar analogları reçete. Zovirax iyi bana yardımcı oldu. Ben 7 gün krem ​​kullanılır ve o zamandan beri herpes görünmüyordu. Irina, Moskova

Herpes Düzenli ve sürekli rahatsızlık verir görünür. Buna tamamen kurtulmak karar verdi. doktor bana Zovirax tabletleri alarak bir ders atadı. Onlara gerekli olandan biraz daha uzun 10 gün, aldı, ama bundan sonra döküntü beni rahatsız etmez. Buna ek olarak, şimdi bir nüks almaması amacıyla yaptığı bağışıklık takip ediyorum. Mikhail, Tomsk bölgesi

Ben hasta sürekli kaşıyor genital herpes, vardı ve ortağına bulaşıcı Bir zamanlar. Bu nedenle, hemen ben Zovirax tabletleri tavsiye edildi eczaneye gitti. Tüm analoglarının dışarı ucuz değildi, ama etkisi buna değer. Üçüncü gün, lezyonların sayısı belirgin azalma ve tüm kahverengi kurumuş ve birkaç gün düştü. Tedavi hızlı ve verimli için yeterliydi. Mary, St. Petersburg

* - izlemenin anda birkaç satıcıları arasında ortalama değer bir kamu teklif değildir

Hazırlık ait yorumunuzu bırakın

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.