Zovirax

analogları

Krem, hap ve ölçeksiz çekimler

Çoğu durumda analog olarak, diğer antiviral ilaçları ve immünomodülatörleri kullanabilirsiniz . Bir analog satın almadan önce, talimatlarını okuyun.

fiyat

, крем: 231 р.; Ortalama fiyat çevrimiçi * , krem: 231 p .; tabletler: 628 r.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

avuç içi tuba Uçuktan muzdarip insanların sayısı oldukça büyüktür. Hastalık zayıflamış bağışıklık dönemlerinde kendini gösterir ve alevlenme doruğu sonbahar döneminde ortaya çıkar.

İlk olarak, cilt kaşıntı, sıkılır, sonra küçük sivilce görünür ve daha sonra oldukça büyük bir “soğuk”. Küçük çocuklarda su çiçeği aynı aileden gelen bir virüsün neden olduğu bir durumdur.

Zovirax gibi antiviral ilaçların bu tür hastalıklarda etkili olduğu kanıtlanmıştır.

tanıklık

Zovirax bu tür hastalıklar için reçete edilir:

 1. Herpes simpleks virüsünün neden olduğu deri ve mukoza zarının enfeksiyonları .
 2. İmmün yetmezlikli hastalarda ve normal bağışıklığı olan kişilerde tekrarlayan herpes enfeksiyonlarının önlenmesi.
 3. Herpes zoster .
 4. Genital bölgede herpes .
 5. Suçiçeği.
 6. Sitomegalovirüs enfeksiyonunun önlenmesi.

Uygulama yöntemi

krem kıvamı Tabletler ağızdan alınmalı ve bol sıvı içilmelidir. Yeme, Zovirax'ın biyoyararlanımını değiştirmez ve ilacın etkinliğini etkilemez.

Herpes simpleks virüsünün neden olduğu enfeksiyonların tedavisi için, Zovirax dozu 200 mg'dır. Gece uyku periyodu hariç her 4 saatte bir alınmalıdır. Standart kurs - 5 gün.

Herpes virüs enfeksiyonlarının normal bağışıklık durumundaki tekrarlayan tezahürlerini önlemek için Zovirax'ın 6 saatte bir 200 mg alması gerekir. Tek bir dozu 400 mg'a çıkarmak ve doz sayısını ikiye düşürmek mümkündür.

İmmün yetmezlik durumunda, Zovirax herpes viral hastalıklarını önlemek için günde 5 kez 400 mg'a kadar reçete edilebilir.

Zona ve suçiçeği tedavisi için, ilacın dozu alımının beş katı ile 800 mg'dır. Terapi süresi bir haftadır.

2 yaşından büyük çocuklar için dozlar (immün yetmezlik varlığında) yetişkin dozlarına eşittir. 2 yaşın altındaki çocuklara çoğunlukla yarım doz verilir.

Tavuk çiçeği çocuklarının tedavisi için Zovirax aşağıdaki dozajlarda reçete edilir:

 • 2 yıla kadar - 200 mg;
 • 2 ila 6 yıl - 400 mg;
 • 6 yaşın üzerinde - 800mg.

Tedavinin seyri genellikle 5 gündür, ancak ilgili doktor tarafından uzatılabilir.

Zovirax Krem sadece topikal olarak uygulanır. Kızarıklık olan bölgelerde ince bir tabaka ile günde 5 kez uygulanmalıdır. Tedavi süresi 4 gündür. Krem, ağız ve gözlerin mukoza zarlarına uygulanamaz, sadece cilde uygulanabilir.

Kontrendikasyonlar

Asiklovire bireysel duyarlılık ile ilaç kullanılamaz (tüm formlar).

Tabletler, zedelenmiş renal fonksiyon veya dehidratasyon olan hastalara Zovirax uygulamak için son derece istenmeyen bir durumdur.

Hamilelik laktasyonu

Zovirax-3 Hamilelik sırasında kullanımı sadece anneye / fetüse olan risk için yüksek bir yarar oranı ile mümkündür. Bununla birlikte, klinik çalışmalarda, Zovirax'ın fetus üzerinde (embriyotoksik, teratojenik, mutajenik) olumsuz bir etkisi olmamıştır.

Emziren bir anne tarafından Zovirax tabletleri alındıktan sonra, aktif maddenin konsantrasyonu bebeğin kanında tespit edildi. Bu nedenle, emzirme sırasında ilacı almak çok istenmeyen bir durumdur.

aşırı doz

Doz aşımı olası değildir. Önemli miktarda terapötik doz ile, hemodiyaliz gereklidir. Önerilen dozların tekrarlanan fazlalığı böbrek yetmezliğine ve nörolojik bozuklukların tezahürüne yol açabilir - halüsinasyonlar, konvülsiyonlar, konfüzyon.

Yan etkileri

Kremi kullanırken, yan etkiler sadece hafif alerjik reaksiyonlar şeklinde ortaya çıkmıştır - kaşıntı, kızarıklık, peeling, lokal ağrı, kuru cilt.

Zovirax tabletleri alırken sistemik yan etkilere neden olabilir:

 • karaciğer ve gastrointestinal yolun bozulması;
 • sinir sisteminin lezyonları - baş dönmesi, uyku bozukluğu, mekansal yönelim, halüsinasyonlar rahatsız;
 • anemi, trombositopeni;
 • böbrek yetmezliği, yüksek kan üre ve kreatinin seviyeleri;
 • ürtiker , pruritus, anjiyoödem , fotosensitivite.

yapı

Aktif madde asiklovirdir. Antiviral etkinin altında yatan bir viral hücrenin çoğalmasını engelleyebilir. Asiklovir, insan hücrelerini olumsuz etkilemeden sadece virüsün hücresi üzerinde etki eder. Tabletler 200 mg asiklovir içerir. Krem% 5'lik bir konsantrasyonda yapılır.

Farmakokinetik

geçiştirmek Bağırsakta asiklovir sadece kısmen emilir. İlaç esas olarak böbrekler tarafından elde edilir. Yarı ömrü yaklaşık 3 saattir. Kötü böbrek fonksiyonu ile, doz ayarlaması gerektiren atılım oranı düşer. Oral uygulamadan sonra beyin omurilik sıvısında asiklovir tespit edildi.

Zovirax kremi kullanırken, ilacın sistemik bir etkisi tespit edilmedi.

Uygulama özellikleri

 1. Bağırsak absorpsiyonu veya immün yetmezlik bozuklukları durumunda, Zovirax tabletlerin dozu ikiye katlanır.
 2. Asiklovir ile tekrarlanan tedavi yöntemleri ile, virüsün dirençli suşlarının ortaya çıkması ve ilacın etkinliğinin azalması mümkündür.
 3. Zovirax mutlaka bol miktarda içki alırken.
 4. Genital herpeste, Zovirax virüsün cinsel yolla bulaşmasına karşı koruma sağlamaz.
 5. Özel bir etkileşim tespit edilmediğinden, Zovirax diğer ilaçlarla eşzamanlı olarak kullanılabilir.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Dudağımda bir soğuk göründüğünde, hemen doktora gittim. Döküntüler ilk kez bana geldi ve ben onlardan kurtulmak için tam bir tedaviye geçmeye karar verdim. Doktor, üreticiye güvendiğim için, Zovirax'ı seçtiğim çeşitli ilaçları reçete etti - İngiltere uyuşturucuların çoğu çok kaliteli. Zovirax bana çok yardımcı oldu. Kremayı 7 gün boyunca kullandım ve o zamandan beri herpes görünmedi. Irina, Moskova

Herpes düzenli olarak bana geliyor ve sürekli rahatsızlığa neden oluyor. Tamamen ondan kurtulmaya karar verdim. Doktor Zovirax tabletlerini almamı emretti. Onları 10 gün, gerektiğinden biraz daha uzun sürdüm ama bu kızarıklık beni rahatsız etmiyor. Ayrıca, şimdi bir nüksetme olmaması için bağışıklığımı izliyorum. Mikhail, Tomsk bölgesi

Bir keresinde sürekli kaşıntılı, boğaz ve bir partner için bulaşıcı olan genital herpes vardı. Bu nedenle hemen haplara Zovirax'ın tavsiye edildiği eczaneye gittim. Sunulan tüm analogların en ucuzu değildi, ama buna değdi. Üçüncü günde, erüpsiyon sayısı belirgin olarak azaldı ve birkaç gün sonra tüm kabuklar kurudu ve ortadan kayboldu. Tedavi oldukça hızlı ve etkiliydi. Masha, St. Petersburg

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.